Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25 HOTOVO!

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

To jsi mohl na ty špičky nábojů vzít ořezávátko na tužky. :lol: Každopádně náboje vypadají moc pěkně. ;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Brzdič píše:To jsi mohl na ty špičky nábojů vzít ořezávátko na tužky. :lol: Každopádně náboje vypadají moc pěkně. ;)
Také že jsem vzal :D a šlo to s ním parádně.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Moc hezká munice, ale i to ostatní. ;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Dobrý páteční večer!
VašekS píše:Moc hezká munice, ale i to ostatní. ;)
Děkuji moc! Vážím si toho.

Hlásím se s mírným, ale zato důležitým postupem.

Poslední věcí dovnitř nástavby byly tyto dvě věci - tuším zřejmě nějaké filtry vzduchu. Každá po padesáti dílech. Pečlivě onýtovaná:

Obrázek

Budu lepit až na konci. Pokaždé hrozí odtržení, poté co sundavám nástavbu.

No a pak to přišlo. Dlouho jsem se tomu vyhýbal a oddaloval co to šlo. Obšívka nástavby.

Nakonec to dopadlo jak to dopadlo a musím říct, že jsem maximálně spokojen. Vše opět sedělo bez jediného přiříznutí. Opakovaně nechápu tu přesnost, která celý model provází.

Po obšívce přišlo na řadu zdobení nástavby. Mantlet děla mi dal docela zabrat. Vnitřní obšívka nasílení pancíře vyšla o trošku kratší než by měla. Ale jelikož na tom bude sedět dělo tak mi to nějak netrápí. Ještě víc jsem se lopotil s panty, které mají držet nástavbu. Napasovat tam všechno tak, aby se to dalo opakovaně sundavat byl docela problém. Ale vše je již snad na svém místě a nástavba jde bez problémů sundavat. Posuďte sami:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Nyní budu pokračovat zadní částí nástavby. Nevím jak vyřeším bílý čtverec, který má být původně červený. Snad jediná chyba ve vystřihovánce, kterou jsem podchytil u dřívějšího reportu. Zřejmě zvolím nějaký barevný červený papír.

Model přesáhl šest tisíc dílků :shock:

Celkový počet dílů: 6078

Konec hlášení.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Luxus ;)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Fakt parádně si s tím hraješ a to mě baví :) Navíc krásně čistě, radost pohledět ;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Dobré dopoledne všem!

Pánové děkuji ;)

Pokračuji dál podle plánu. Doplnil jsem bradavice na nástavbě a dokončil jsem zadní část:

Obrázek Obrázek

Červený čtverec je nakonec z barevného papíru a myslím, že je to pro mě nejlepší varianta. Nabarvené to vypadalo šíleně :cry:

Vršek nástavby budu dělat až úplně na konci, po montáži děla a nábojů.

Následně jsem se pustil do držáku děla.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Vše šlo celkem dobře seskládat do sebe. Jen budu muset ještě něco udělat s okousanou sedačkou, jak tak koukám. Bojoval jsem opět s dráteničinou, ale snad si to nakonec docela sedlo.


Celkový počet dílů: 6300

Nyní mě již čeká základ děla. Pomalu začíná přituhovat...

Snad brzy na viděnou.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Parádní stavba ;)
Ferda se mě nikdy nelíbil, stejně jako ty ostatní výtvory z Porscheho šuplíku (snad kromě "Myšky") Ale to nic nemění na tom že výsledek bude ve tvém podání luxusní. Těším se až ho někde uvidím LIVE.

A kanónu se neboj. Napočítej si do desíti, třikrát se zhluboka nadechni a umotej perfektní rouru ;)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Ričmond »

Markulin píše: A kanónu se neboj. Napočítej si do desíti, třikrát se zhluboka nadechni a umotej perfektní rouru ;)
Na druhou stranu, představa, že po přesažení hranice 6500 dílků pokazíš kanon a pak to celé rozdupeš je minimálně zajímavá :D :D
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Dobrý nedělní večer přeji.
Ričmond píše:
Na druhou stranu, představa, že po přesažení hranice 6500 dílků pokazíš kanon a pak to celé rozdupeš je minimálně zajímavá :D :D
Tady je někdo vtipálek :D :D . Jenže nic není nemožné. Už proběhlo pár pokusů a jsem z toho velmi rozladěn. Maximálně z toho bude vyprošťovací tank Bergetiger bez laufu :lol: :lol:

Ale mezitím jsem popojel a dokončil vnitřní část děla. Práce mě nesmírně bavila a užíval jsem si jí. Vše poctivě osazeno šrouby a nýty. To makro je hodně neúprosné :? :

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Vše sedělo opět naprosto přesně. Tohle je pro mě radost z lepení. Zde je již zkusmo dělo s podstavcem. Zatím bez čepů a pístu, který bude držet výškové nastavení:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Celá tato souprava má 295 dílků.

Celkový počet dílů na modelu je: 6469

Nyní mě již čeká závěrečná kompletace a práce na venkovní části děla včetně kulové masky..

Další pokrok snad brzy.

Hezký večer
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Hezké dopoledne.

Hlásím se s dalším pokrokem - sice nijak objemově výrazným, zato pro mě velmi důležitým. Nejprve jsem spojil dělo do jednoho celku. Osadil pístem a upatlal držák děla, kterým přijde přilepit do nástavby. Vše se hezky hýbe, jak do stran tak na výšku. Dělo v držáku drží pouze na jednom otočném čepu který je natupo přilepen k podstavci. Jsem zvědav jak dlouho to tam vydrží, než se celé dělo ulomí :? :

Obrázek Obrázek

Pak přišla horší část modelu: Kopule kryjící dělo.. Práce to byla nesmírná, patlal jsem se s tím snad tři dny. Tyhle tvary mi nikdy nešly a nikdy asi nepůjdou. Ale celkem spokojen:

Obrázek Obrázek

Následovala klidnější pasáž v podobě štítu děla:

Obrázek

No a pak jsem se pustil do samotného děla. Nenechal jsem nic náhodě a vyzkoušel jsem si pár kousků nanečisto:

Obrázek

Od strašidelných prvních kusech po celkem zdařilé.

A zde je již hotové celé dělo. Patlal jsem se s tím opravdu hodně dlouho. Mohlo to dopadnout o chlup lépe, ale zároveň to mohlo dopadnout o poznání hůře. Úsťová brzda mi dala řádně zabrat. S tou už tak spokojen nejsem :(

Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek

A teď celkový pohled na celek. Poskládaný pouze na sucho. Naživo to vypadá opravdu monstrózně. Nedivím se že to byl postrach bitevních polí. Na délku to má celkem 30 cm!:

Obrázek Obrázek


Obrázek Obrázek

Obrázek

Celkový počet dílů: 6555

Nyní mě čeká instalace celého děla do nástavby. Osazení nábojů.. Uvidíme, jak si to tam vše sedne.
Naposledy upravil(a) Shagrath dne stř 16.10.2019 13:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od SKY »

No postrach bitevnich poli ani ne, potkat ho byl velky svatek, bo jich bylo nejak 90 kousku a realne v boji se jednalo o dosti neprakticky tank resp AT, bo mraky negativ zastinily jednu jeho jedinou vyhodu. :) Jen teda rusove kdejakymu ne-li vsem AT rikali ferdinand coz vzbuzuje dojem ze jich byly tisice. :)
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Ty jsi na něj mířil tím novým kanónem viď, že je Ferda v koutě :lol:
Jinak paráda, dělo je povedené.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Že nejsi spokojen s ústovou brzdou . Mě teda připadá naprosto v pořádku . Nenašel jsem tam žádnou chybu . Ted už to bude brnkačka . Lauf je parádní , povedl se .
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25

Příspěvek od chuan »

Ten kanón a hlaveň vypadá skvěle, ostatně jako celý zbytek.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“