Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25 HOTOVO!

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25 HOTOVO!

Příspěvek od míša kulička »

Hlas pro topola
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25 HOTOVO!

Příspěvek od Brzdič »

Zvládl jsi to bravurně, opravu povedený model.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25 HOTOVO!

Příspěvek od VašekS »

Gratuluji ke krásnému modelu, perfektní práce.

Jak koukám, tak asi budeš stavět Topola. ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25 HOTOVO!

Příspěvek od JoskaM »

Také gratulace, mě teda tanky moc neříkají, ale vypadá to luxusně.
Co se výběru týče, jak říkal náš bývalý prezident, celých 80% bylo proti, ale polovička byla pro.
(Tedy ta drahá polovička :-))
Já se přikloním k Peršingovi.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25 HOTOVO!

Příspěvek od Shagrath »

Pánové. Všem děkuji za pochvalu. Strašně to pro mě znamená. Takový zájem jsem opravdu nečekal. Ale zase tak moc bych to nepřeceňoval. Fotografie jsou chvílemi celkem přívětivé a spoustu toho skryjí. Však někteří možná uvidí naživo.
Ričmond píše: Za mě teda 2 věci "vadí" (ale ani jedna není tvojí vinou) a to je ten červený čtverec zezadu nástavby a nemůžu si pomoct, ale to dělo mně přijde oproti tomu zbytku monstra jako párátko :D Ale to je prostě Ferda
Červený čtverec je, někde jsem se dočetl velitelský tank. Někdo uvádí, že by měl být červený i ten horní malý, někdo zase že ne. Tak jsem ho nechal bílý. Takový kompromis.
Co se týče děla, naživo vypadá celkem monstrózně. Velká úsťová brzda z něj dělá pořádného chlapa :lol: :lol:
khaRel píše:taky gratuluji, vypadá to fantasticky. A do toho dílopočtu asi nejsou zahrnuty nejtky a šroubky, že ne?
Počet dílů je kompletní, včetně všech šroubků a nýtů, rozvodů elektřiny a tak dále. Prostě jsem zapisoval každý díl, který jsem na tank umístil. Ještě sem později dodám tabulku v excelu, kde je seznam všech dílů i s počtem tak, jak jsem postupně tank stavěl. Takže pro budoucího stavitele to bude dobrý návod, jak postupovat.
mahdy píše:Moc pěkné dílko... po jeho shlédnutí jsem dostal chuť si slepit zase něco z bojovky od GPM ;)
Směle do toho! SMko se blíží ke konci, tak je alespoň námět na další dílo.
Markulin píše:
chtělo to ještě ten týden.
Jak jsi nakonec vyřešil ty lana?
Jo jo. Bohužel do neratek se mi ho nepovedlo dokončit. Nechtěl jsem nic uspěchat. Pak to většinou nedopadá..
Lana jsem vyřešil přesně tak, jak si mi to poradil a za to moc děkuji. Provázek odpovídajícího průměru, namočený do špinavé vody. Protažený přes herkules a následně nabarvený se jevilo jako nejlepší volba. Parádně se tvaruje a ohýbá. Jen bych ho oproti modelu zkrátil cca o dva cm. Takhle je zbytečně dlouhé.
haageeman píše: A když nebyl v Neratkách, snad bude v Lužánkách, kde bych se chtěl objevit také, tudíž viděti na vlastní bulvy ;)
V Lužánkách bohužel nebude. Mám to celkem z ruky. Ale pokud se dostavíš na jaře na Chodov, tak se tam s Ferdou potkáte ;)
zkooter píše:Krásnej Ferdík Ti z toho vyrostl, parádně slepeno, fakt radost pohledět. Takže gratulace k dokončení je rozhodně na místě. :) A teď k otázce, co příště ... Topol ... jak říká Ričmond, rozhodně si do toho od nikoho nenech kecat ... Topol ... rozhodnutí je jen na tobě a hlavně nepodlehni nějakým trapným podprahovým nátlakům ...Topol... takže ať už se rozhodněš jakkoliv, tak doufám že to bude Wobluda :D :D
Tohle hrozně moc pobavilo :lol: :lol: :lol: To i ta manželka po přečtení trošku pookřála ;)
JoskaM píše:Také gratulace, mě teda tanky moc neříkají, ale vypadá to luxusně.
Co se výběru týče, jak říkal náš bývalý prezident, celých 80% bylo proti, ale polovička byla pro.
(Tedy ta drahá polovička :-))
Já se přikloním k Peršingovi.
No a tohle si naopak neměla přečíst :lol: :lol:

Ale ne, teď vážně. Stejně dám na svůj pocit a dalo by se říct, že i na přání většiny zde diskutujících. Takže se nejspíše za chvíli potkáme v sekci vojenská technika. :twisted: :twisted:
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25 HOTOVO!

Příspěvek od chuan »

Gratuluji k dokončení. Moc pěkná předloha, perfektně slepeno, krásně nafoceno. Jedním slovem nádhera.
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25 HOTOVO!

Příspěvek od Pahejl »

Opožděně taky velká gratulace a poklona, je to parádní. :shock:
Už se těším na Chodov, snad mi to vyjde a dostanu se tam.
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 484
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25 HOTOVO!

Příspěvek od Kovář »

Dobrá práce, gratuju k dokončení :!:
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25 HOTOVO!

Příspěvek od Shagrath »

Dovolím si ještě jeden závěrečný příspěvek

Ještě jednou všem děkuji. Opravdu to potěší.

Pahejl:

No já se na Chodov taky těšil, bohužel tohle nevyjde, ale na pásovku jsem ochoten dojet kamkoliv, tak se uvidíme třeba v Kyjově ;)

Konečně dorazila objednaná cedulka s popisky. Mám z ní radost, vypadá parádně:

Obrázek

Zbývalo nainstalovat na podložku a Ferdu přikrýt, aby mu nebyla zima a neprášilo se na něj. Poházet zbylé nábojnice a takhle už si bude užívat zaslouženého odpočinku:

Obrázek Obrázek

Tímto bych toto téma chtěl opravdu uzavřít. Děkuji za sledování a budeme se vídat nějaký ten rok o téma jinde.
bighead
Příspěvky: 7
Registrován: sob 7.12.2013 14:00

Re: Sd.Kfz.184 Ferdinand / GPM / 1:25 HOTOVO!

Příspěvek od bighead »

Nádherný Ferda!
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“