Pz. Kpfw. KV-2/W.M.C. models/1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Pz. Kpfw. KV-2/W.M.C. models/1:25

Příspěvek od Ričmond »

Ahoj :)
Nejdřív odpovím na to co vás zajímá nejvíc.. :D Ano, další model. Důvod je ten, že bych rád stihnul Lužánky v únoru a chci tam přivézt něco neokoukaného. Takže UDSku jsem hezky schoval na jindy a pustil se do tohoto krabičkoidního sovětského těžkého tanku.

Tank je to sovětský, nicméně je vydán v pro mě velmi atraktivní německé kamufláži - důvod německé kamlufláže je ten, že když Němci našli opuštěnou funkční KV2 tak si ji přebarvili a nechali.

Vydalo WMC, za mě má toto vydavatelství celkem atraktivní předlohy a vybral jsem to nejjednodušší co od nich mám.
Návodovky vypadají obstojně, popisek je sice ve 2 jazycích, ale bohužel jedno je ta jejich slátanina a druhé je ruština, což je pro mě špatně. Ale mělo by být složitelné z návodovek. Také jsem nenašel legendu k podlepování, takže něco si jde odvodit a něco je tipovačka, použil jsem stejné tlouštky jako uvádí u IS3 kde to je uvedeno.

Začal jsem kostrou jak tanku tak věže a obšívkou.
Vše sedí naprosto parádně. Pouze spodní díl vany - kostra měla začerněné otvory kde patří plastické deklíky, bohužel se nepotkaly s dírama v obšívce, ale toto problém není :)
Také je tato šedo bílá kamufláž celkem jednoduchá na retuš - různé odstíny šedé, někde se může i vynechat a nevypadá to blbě :)

Obšívka má místy takový narůžovělý nádech - nevím jestli to tak patří, nebo je to nějaká chybka ale nevypadá to nijak zle...

Model je bez interiéru, ale nabízí motor - ten určitě vynechám, není moc detailní a přijde mi to takové divné když tam není zbytek interiéru.

Zatím asi nejkomplikovanější bylo přemlouvání 1mm kostry do obloučků :)

Také jsem poprvé zkoušel podlepovat velké díly Chemoprenem a musím říct že super :) Okamžitě použitelné, žádné kroucení.

Tak držte palce ať stihnu ty Lužánky a nebudu to muset rozdupat.

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek


PS: ještě dotaz/prosba ohledně fotek - nedaří se mi sem vkládat malé náhledy, neví někdo proč?
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Pz. Kpfw. KV-2/W.M.C. models/1:25

Příspěvek od Tapan »

Tuhle obludku taky vlastním, takže předem díky za report a usedám do první řady :-)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Pz. Kpfw. KV-2/W.M.C. models/1:25

Příspěvek od Lukáš »

Jsem rád, že ses zase vrátil k modelařině. Už teda skoro polovinu rozsahu máš hotovou, což? Ještě že pásy to má článkované :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Pz. Kpfw. KV-2/W.M.C. models/1:25

Příspěvek od Markulin »

Mnooo..... Myslém že jsi si vybral dobře. A s tou retuší jsi to vyhrál ;) To můžeš klidně mastit špinavou vodou od umytých štětců :)
Těším se na pokračování a vlastně už i do Brna ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Pz. Kpfw. KV-2/W.M.C. models/1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Ričmond píše:PS: ještě dotaz/prosba ohledně fotek - nedaří se mi sem vkládat malé náhledy, neví někdo proč?
Ahoj Richarde,

stavba ti jde pěkně od ruky a k tvému dotazu: pro vložení malého náhledu je nutné přepsat link z galerie, kde je u obou verzí uvedeno (velkynahled) ;)

Ať se ti daří Jakub
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Pz. Kpfw. KV-2/W.M.C. models/1:25

Příspěvek od Ričmond »

Ahoj, díky za odezvu.

:arrow: Lukáš: ano, celkem to přibývá, je to takové krabičkózní, ale má to i obtížnější partie.
:arrow: Jakub: díky, ale když to tak udělám, tak mi to u fotky napíše: Nelze zjistit rozměry obrázku... a náhled mi to nedá.

A teď ke stavbě.
Pustil jsem se do děla, ať ho mám z krku. Tank má výhodu krátké hlavně, protože při tvrdosti papíru tohoto modelu nevím jak by vypadala velká :D Stáčené díly se dělají obtížně kvůli tomu papíru.
Zpracoval jsem mantlet, to byla celkem chuťovka a předpokládám, že nejtěžší partii modelu mám za sebou.
Oblé díly jsem dělal s pomocnýma chlopněma, viz. fotečky, třeba někomu pomůžou.
Dělo je konstruováno jako pohyblivé nahoru a dolů. Pohyblivé jsem ho měl, pak jsem mu vybral polohu a zalepil.

No a co se přesnosti týká tak nemohu vytknout vůbec nic.

Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Pz. Kpfw. KV-2/W.M.C. models/1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Richarde,

mě to jde, jen jsem koukal na link a je potřeba ještě přepsat písmeno m na n před koncem linku (čisla-n.jpg) viz níže obr. ale přepisovat to u všech :roll: chtělo by to pořešit na galerii...

Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Pz. Kpfw. KV-2/W.M.C. models/1:25

Příspěvek od Ričmond »

Ahoj.
Snažím se využít neschopenky a trochu hýbat s KVčkem. Bohužel při nemoci nemám moc náladu ani chuť tak to neroste tak rychle jak by se mohlo vzhledem k času, který mám zdát.

Zpracováno:
-deklíky, dolepení zbytků obšívky, nasílení předních plátů tanku
-závěsy pojezdových kol
-mřížka vzadu u motoru - zpracována z kuchyňského sítka, v originál dílku jsem vyřízl rámeček do kterého jsem vlepil síťku, celé jsem to podlepil kopií toho dílku z vystřihovánky a nabarvil síťku. Doplnil jsem žebra ať se to neprohne - to je výhoda modelu bez interiéru, vyztužování zevnitř dle libosti :)
Mřížku možná ještě zesvětlím trochu.

A hurá na kolečka.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Pz. Kpfw. KV-2/W.M.C. models/1:25

Příspěvek od Ričmond »

Na KV 2 jsem splácal horní kolečka, teď pracuji na spodních.

Bohužel nadšení z toho, jak seděla kostra s obšívkou postupně vystřídalo zklamání z koleček, závěsů a dorazů. Řešení nic moc, drobné nejasnosti v návodovkách, chyby v počtech některých dílů (naštěstí je většiny víc a to co není jde vyrobit ze záplaty), chyby v označení některých dílů, chyby v rozměrech některých dílů.. takže původně oddychový model se vyklubal v regulérní makačku..

Také se časem projevilo chybějící žebrování uvnitř kostry a začaly se mi propadat horní pláty, proto jsem dovnitř doplňoval "žebra" a vzpěrky, což je vidět na fotce. Tím pádem jsem přišel o možnost vpasovat tam motor (což jsem ale ani neměl v plánu)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Pz. Kpfw. KV-2/W.M.C. models/1:25

Příspěvek od Brzdič »

Pěkná práce. :)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“