T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25

Příspěvek od mahdy »

Je zajímavé, jak ten Marek umí z hnusných předloh vysochat tak hezké modely :shock:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky pánové :)
Bohužel ne každému se takový tančík bude líbit, ale snad se trefím do vkusu příště ;)
No a fotky?.... opět bohužel :roll: Ke starému foťáku a mým nefotografickým genům nám v "kanclu" vyměnili zářivky ( prej nepotřebujeme tak svítit) Takže světlo je teď asi o třetinu slabší než bylo. No a v tom já prosím musím lepit a pooušet se fotit. Asi si budu muset pořídit nějakou tu lampičku :?

Zbyňku tady je náhled na ty "eresy"
Obrázek
Asi z původních raket použiju jen tělo (váleček) a hlavici budu řešit podobně jako granáty u Jagdpanzeru. Smotám je ze zužujících se pásků na požadovaný průměr a vsunu do těla pláště rakety.

A tady už začátek stavby. Základna pro rošt kaťuší
Obrázek Obrázek
Zatím toho opět moc není, ale do vánoc bych chtěl udělat aspoň samotnou rampu a něco málo z raket
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Daniel »

Tančík se ti povedl ve tvém standartu - tedy parádně ! Ale na tohle se těším ještě víc - ta předloha je hodně zajímavá a myslím že i modelové zpracování v tvém podání bude hodně koukatelné. Tak at se daří ;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Opět parádní práce. Předloha pro mě nic neříkající, ale ta čistota práce je pro mě naprosto nepředstavitelná. Neustále obdivuji retuš. Těším se na pokračování.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky kluci :)
Budu se snažit aby i to pokračování bylo aspoň takové jako doposud.

Dodělal jsem nosnou konstrukci rámu
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Ale podle této fotky to vypadá že to opravdu byli jen takové ostrouhané tužky .

Obrázek


Lepší fotku samotných raket jsem nenašel .
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25

Příspěvek od KarelM »

Obrázek
Jednalo se o klasickou leteckou neřízenou RS 82 která byla pro potřeby " kaťuší " upravena : prodloužena - tím pádem i ztěžkla ...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

No když to vidím tak moc úprav zase nebude až třeba .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

kaktusak píše:No když to vidím tak moc úprav zase nebude až třeba .
Zbyňku pokusím se jenom upravit tu hlavici aby byla trošku zaoblená

Poslední dobou jsem se bavil vyďobáváním otvorů v jednotlivých kolejnicích odpalovacího roštu. Potom došlo na řadu sestavení a nad tím budu muset ještě trochu podumat. Je to zatím jen nasucho seskládané, takže to vypadá docela rozházené
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Tohle " vyďobat " skalpelem obdivuji . Já ti řeším děrovačem a stejně je to pakárna . Skalpelem bych to nedal ani omylem . Byl by to to takový okousaný tisícihran .

Sám jsme si myslel že je ta raketa víc tvarově složitější . A ona je to opravdu taková tužka . Ale ta uprava hlavice jí jen prospěje .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Poslední letošní noční je za mnou a tudíž je toto můj poslední letošní příspěvek do tohoto vlákna.
Spojil jsem odpalovací rošt s nosnou konstrukcí a začal se věnovat raketám. Oproti původnímu plánu, který počítal s použitím těla rakety z vystřihovánky jsem udělal jednu změnu. Celá raketa je dělaná "samo domo" a z vystřihovánky jsem použil jen stabilizační křidélka.
Celá raketa je stočená ze zužujícího se pásku a rozdělená na dvě části. Hlavici a tělo rakety a zadní část s křidélky. Bylo to trošku pracnější ale myslím si že to vypadá "o trochu líp" jak ty ořezané tužky ze sešitu
Obrázek Obrázek
První dva vzorové kusy eReSů
Obrázek

A teď uděláme menší skok v čase a přesuneme se zhruba do února 2019
Takto nějak by to vozítko mělo ve finále vypadat. Podvozek jsem si vypůjčil z již hotové T-60. Jiné budou jen pojezdové kola a na korbě bude budka velitele
Obrázek
Už se docela těším až ty dva postavím vedle sebe
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Snad mě nebudeš moc nadávat , ale to víš je to ruský stroj musím si ho hlídat :)
Nechtěly by ty špice raket trošku vybrousit ? Je tam hodně vidět že je to smotaný papír . Trošku vybrousit a přeletět herkulesem by tomu prospělo .
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Hele mě ty špice nevadí, podle mě to kluk ušatá zvládl dost dobře. :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

kaktusak píše:Snad mě nebudeš moc nadávat , ale to víš je to ruský stroj musím si ho hlídat :)
Nechtěly by ty špice raket trošku vybrousit ? Je tam hodně vidět že je to smotaný papír . Trošku vybrousit a přeletět herkulesem by tomu prospělo .
A já si celou dobu říkám, že se mě zdá jak kdybych pracoval pod dozorem. Furt někdo chodil, luftoval, obsmrdával a on ty lidi posílal předseda na kontrólu. Už jsem si začínal myslet že chtějí dojít na to co tam kutím...... A oni to špióni Šuškini :lol:

No a s raketama "kluk ušatá" :lol: nic dělat už nebude. Když je ta špice přes celý monitor tak to vypadá docela rušivě. Ale v reálu má ta raketa průměr 2,5-3 mm a délku tuším 2,5 cm. Takže smotaný papír v tom sice vidět je, ale není to tak strašné
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25

Příspěvek od yvan »

Nenech se vyprovokovat, on předseda by to dělal jinak, chápeš. Přebrousil by to čtyřstovkou po herkulesu, pak šestistovkou, pak osmistovkou, pak tisícovkou, pak dvoutisícovkou, pak třítisícovkou, pak by to přetřel vodovkama a až by to měl všechno krásně hladké a hotové, tak by si jednu přejel židlí a následně všechny hodil do kamen ;-)

Na sraz přijdu předsedo ;-)

Edit: Vypadla mi hlavní myšlenka. Ta spirála je na fotkách samozřejmě vidět, ale vzhledem k mřížce na podložce si myslim že naživo to bude uplně v pohodě.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“