T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

T 60 + BM-8-24 / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Konečně snad kápnu do noty našemu charakternímu předsedovi. Sice to není to pravé ořechové co by si představoval ale je to taková "první vlaštovka" :lol:
Sovětský lehký tank T 60 vyzbrojený 20mm kanonem TNŠ a 7,62mm kulometem DT.
Obrázek
http://www.panzernet.net/tankist/stranky/tanky/t60.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Po Jagdpanzeru to bude trošku krok vzad. Je to malé, bez interiéru, bez nějakých detailů...... Tak se s tím pokusím něco udělat (šrouby, nýty, prosklení průzorů a opět moje oblíbená lehká "křídová" patina) Možná už se vám ty moje MODELIKy zajídají ale mě ne. Nějak se mě s modely tohoto vydavatele fajn pracuje :)
Fotečka originál a jdu na to Obrázek

Stavbu jsem začal tradičně podlepením skeletu. Po proschnutí jsem se vrhl rovnou na věž. Vyřezal jsem všechny žebra, obrousil ty které bylo potřeba a sestavil dohromady. Trochu času zbylo i na základ kanónu
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Markulin dne ned 10.2.2019 11:08, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 60 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Charakterní předseda tě veřejně chválí . :) Já mám prostě rád sovětskou - ruskou techniku . Je to něco úplně jiného než západní technika .
At se daří budu sledovat .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 60 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Óóóóó..... veřejná pochvala od předsedy. Toto hřeje :lol:

Malý posun na věži. Všechno sedí tak jak má, takže je to zatím pohodička (no jo....moc toho zatím není :? )
Obrázek Obrázek Obrázek
Hlavně jsem si chtěl vyzkoušet jak se budou křídy snášet s tou zeleninou. A zatím to vypadá docela fajn. Možná ještě trošku přitlačím na pilu :lol:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 60 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Věž je dokončená a odložená k pozdějšímu použití.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A trochu času zbylo i na vyřezání a sestavení skeletu
Obrázek Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: T 60 / Modelik / 1:25

Příspěvek od chuan »

Moc hezký drobeček
Acespace
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Valečov
Kontaktovat uživatele:

Re: T 60 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Acespace »

No myslím,že jsi tady šáhnul pěkně vedle :!: :!: :!: :!:
Je i vidět,že ti to vůbec nejde :lol:
Měl jsi zůstat u těch parádních kousků OSY :!: ;) ;) ;)
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: T 60 / Modelik / 1:25

Příspěvek od yvan »

Jo tak máš to pěkné jako obvykle. Je to teda potvora škaredá, ale tak co bychom neudělali pro předsedu :) To tak asi dopadnout muselo, když to projektovali dva týdny... a podle panzernetu to má dokonce loukoťové kola :roll:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 60 / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

yvan píše: To tak asi dopadnout muselo, když to projektovali dva týdny... a podle panzernetu to má dokonce loukoťové kola :roll:
Ve finále ještě někdo """zjistí """ , že to bylo šlapací, pancíř byl s překližky a střílelo výrharně prakem a šípama .
Bylo to sice šité hoooodně horkou jehlou , ale opravdu se mi nezdá že by to šlo až takhle moc rychle .


Marku nenech se odradit je to malý počin ,ale je !!! Máš u mě jedno točený v Neratkách to odpijem .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 60 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

kaktusak píše:Ve finále ještě někdo """zjistí """ , že to bylo šlapací, pancíř byl s překližky a střílelo výrharně prakem a šípama .
Bylo to sice šité hoooodně horkou jehlou , ale opravdu se mi nezdá že by to šlo až takhle moc rychle .
Zbyňku vzhledem k tomu že se tomuto tanku přezdívalo "společný hrob pro dva" ,tak to co jsi napsal nebude daleko od pravdy :lol:
I když on si tu přezdívku nejspíš získal díky způsobu nasazení. V podstatě to byl stroj vhodný spíš pro průzkum. Ale v roce 1941-42 byla sovětská situace taková že všechno co měli po ruce posílali útočit (spíš bránit) A proti plnohodnotným tankům - Pz III, PzIV uspět prostě nemohl
yvan píše:Je to teda potvora škaredá, ale tak co bychom neudělali pro předsedu :) To tak asi dopadnout muselo, když to projektovali dva týdny... a podle panzernetu to má dokonce loukoťové kola :roll:
Sem myslel že na větu "je to teda potvora škaredá" má autorské práva Mahdy. Ale asi to máte s poplatkama vyřešené :lol:
A Panzernet nelže. První verze se slabším pancéřováním vážící jen 4800 kg měla opravdu loukoťové pojezdové kola. Ale například Panzer I je měl taky.
Model představuje pozdější verzi z roku 1942 se zesíleným pancéováním , který má už plné pojezdové kola. Ale tu verzi s louko´tovýma kolama mám taky :)
Acespace píše:No myslím,že jsi tady šáhnul pěkně vedle :!: :!: :!: :!:
Je i vidět,že ti to vůbec nejde :lol:
Měl jsi zůstat u těch parádních kousků OSY :!: ;) ;) ;)
Tak každý máme právo na omyl :lol:
Bohužel technika OSY od Modeliku momentálně v mém skromném archivu došla. A než se zase pár kousků nashromáždí, tak se zatím budu věnovat "barbarským hordám z východu" 8-)

No a teď už stavba. V noci jsem obalil skelet a přilepil všechny placaté díly. Trochu času zbylo i na budku řidiče a závěsy napínacích kol.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A na závěr jedna taková kuriozita a zároveň způsob jak z tohoto "tančíku" udělat stroj schopný konkurovat i těžkým tankům :lol: :lol:
Věž tanku T 60 vyzbrojená 122mm kanónem D-25T. V zemi kde zítra znamená už včera je možné všechno :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázek Obrázek
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: T 60 / Modelik / 1:25

Příspěvek od yvan »

No nevim, pohledal sem fotky a spíš mi to připadá, že na panzernetu někdo neví, jaký je rozdíl mezi paprskem a loukotí. Ne že by mě to v pokrokové zemi překvapilo, ale loukotě se snad dělaly naposledy ze dřeva a to mi do pásů moc nesedí :)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: T 60 / Modelik / 1:25

Příspěvek od JoseFxx »

Loukoťové kolo je kolo, jehož ráfek se skládá z jednotlivých segmentů, tzv. loukotí, většinou dřevěných. Poskládání těchto segmentů do kruhu tvoří ráfek kola, který pak většinou byl opatřen po obvodu ještě kovovou obručí. Ke každé loukoti pak zpravidla vedou od středu kola minimálně dva paprsky. Tradiční loukoťová kola tedy patří mezi kola paprsková. Náboj kola býval zhotoven z jilmového dřeva, paprsek z jasanu, loukoť z buku. Koláři po staletí věděli, že je nutno používat vždy tři druhy dřeva. Jestliže byly do sebe začepovány stejné druhy dřeva, kolo vrzalo a skřípalo.
Loukotě (ne paprsková kola) v moderním provedení lze ještě dnes spatřit na některých starých typech nákladních automobilů z 50. let 20. století – tzv. duplexní nebo triplexní disky.

Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 60 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Loukotě nebo paprsky. Ocelové nebo dřevěné. Vždyť je to skoro to samé. V knížce mám v jednom odstavci loukoťové a v dalším paprskové kola. V tom aby se jeden vyznal :?
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: T 60 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Pahejl »

Pěknej tovární komín! :D
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 60 / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Já jsem to pochopitelně myslel v nadsázce . Je pravda že v té době co mohlo tak jelo do boje a nikdo se na nic neptal . Jak to bylo řečeno v jednom českém filmu " Rozkaz zněl jasně !!
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 60 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Malý krůček kupředu. Přibyly blatníky, kladky, hnací kola a stihl jsem dát pár šroubů a nýtů na bok vany.
Obrázek Obrázek Obrázek
Ta retuš na první fotce vypadá přímo hrozně, ale takto příšerně ji vytáhl blesk :?
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“