Crusader Mk. II / Answer / 1:35 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Crusader Mk. II / Answer / 1:35

Příspěvek od Shagrath »

Bohužel je to právě naopak. Kola jsou široká akorát. Problém je v tom, že zuby mají malou rozteč a nesedí na délku. Buď by se musely uřezat zuby a nalepit je dále od sebe. Nebo nějak upravit rozteč dílů pásů ale jelikož jsou v jednom celku a je ještě na nich nasílení, tak si myslím, že to reálné není. Přinesu detailnější foto celého kola. Bohužel je to dost závažná chyba modelu. Zatím snad jediná. Ale jak říkám. Je to můj první pásovec tak si tu spíš zkouším různé postupy a nějaké chybičky hodím za hlavu. Když se podívám na fotky, tak tam mám vlastních chyb víc než dost. Nejvíc mi trápí ta retuš.. Ach ta zelená to já nikdy nemůžu namíchat. Už mám nasazen i druhý pás. Zítra ukážu nějaká fota. Je pravda, že se s tím bez blatníků pracuje dobře a všude se může. Pak to s nimi překryji a snad se to z největšího schová.

A teď jedna OT

pásovec mi opravdu velmi zaujal, a již pokukuji co bych si dál pořídil, jelikož žádného v archivu nemám. Ptám se zde vás zkušených. Jaký model v 1:25 je ideální co se týče přesnosti a propracovanosti? od jakého vydavatele? nejvíc se mi líbí modely od vydavatele GPM. Ale nemám žádné osobní zkušenosti.

Líbí se mi třeba tento model.. A zkušenosti s laser pásy a žebry? Budu rád za každý názor a každý tip na pěkný model

https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/w ... ingradquot
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Crusader Mk. II / Answer / 1:35

Příspěvek od mahdy »

Co se týká pásovky od GPM, tak bych ti mohl z vlastní zkušenosti doporučit toto:
viewtopic.php?f=17&t=3348" onclick="window.open(this.href);return false;
https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/w ... bitze-2000" onclick="window.open(this.href);return false;
V placatém stavu to vypadá jako omalovánka pro děti, ale co se týká náročnosti a přesnosti, tak je to bezchybné. Jednoduché pásy, ale věrohodné a model je ve finále zajímavý a líbivý.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Crusader Mk. II / Answer / 1:35

Příspěvek od Lukáš »

Ještě k těm pásům, určitě je potřeba je nasazovat nejdříve právě na to hnací kolo.

Při výběru dalšího modelu doporučuji prolézt tuto sekci a pročíst reporty ze stavby. I na jinak super modelu se občas najde pěkná zrada.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Crusader Mk. II / Answer / 1:35

Příspěvek od Shagrath »

Tak zde je detail hnacího kola. je vidět, že ve spodní části pásy do kola pěkně sedí, jenže pak se začne rozdíl zvětšovat a v druhé půlce již vůbec nesedí. Jak říkám. Uvidíme, co schovají blatníky

Obrázek

Jinak tedy po dalším týdnu můžu říct, že pásy jsou kompletně nasazeny. S tím druhým jsem bojoval ještě více ale konečně je hotovo. Teď se začínám prát s blatníky. Je škoda že spodní strana se musí pouze nabarvit příslušným odstínem barvou. Myslel jsem, že to polepím ze zapasu, jenže bohužel je ho tam málo.. Nerad barvím takové velké plochy protože jak temperama tak vodovkama vždycky hrozí riziko zkroucení.

Ale teď si dám 14 dní od lepení pauzu protože se jedeme rekreovat za sluníčkem, tak snad na začátku července s dalším postupem ;) ;)

Obrázek
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Crusader Mk. II / Answer / 1:35

Příspěvek od Shagrath »

Tak jelikož jsem si z dovolené přivezl angínu, tak jsem se mohl s plnou vervou pustit do lepení tohoto krasavce. Už si nepamatuji, kdy se mi podařilo lepit 12 hodin v kuse (vzpomínka na mladá léta :) ) Nicméně jsem si k tomu ráno sedl, a před chvílí na mě vykouklo toto:

Podvozek je kompletně hotov. Překvapilo mě, jak je tento model neskutečně detailní. I v tomhle měřítku jsou vytaženy všechny panty, úchyty. Moc mi to tím pádem baví. Na nějaké extra chyby jsem zatím nenarazil. Občas něco přiříznout, ale měl jsem z toho větší obavu. Jen je chybné označení podlepení dílů tlumiče výfuku. Tj díly 15 b, 15 c. Celková tloušťka je podle návodu celkem 2 mm, ale ve výsledku stačí tloušťka 1,2 mm. Všechny kolečka jsem si podlepil vyřezal, a po slepení prvního hezky páral. Jinak blatníky krásně překryly horní část hnacího kola, kde pás nezapadal, tak to vypadá o něco lépe. A vnitřní strana blatníků vůbec není vidět, takže stačí namalovat jen růžky blatníků. Jen nevím proč jsem se mordoval s celým pásem když horní část vůbec není vidět. Mohl jsem si ušetřit práci. Ale známe to, hlavně že vím že to tam je :D

Teď již k samotnému modelu. Foceno telefonem za tmy:

Obrázek Obrázek

Obrázek
Obrázek

A teď přichází největší strašák celého modelu. Neskutečně zlámaná věž. Celkem jsem napočítal 20 ploch. A to je to tvořeno z jednoho dílu, jsem opravdu zvědav jestli to vůbec dám dohromady. Ale to nechám až na ráno.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader Mk. II / Answer / 1:35

Příspěvek od Markulin »

Hodně povedené :)
Věž u Crusadera je taková docela divoká, ale rozhodně bych se oho nebál. Jsou to všechno rovné plochy a vždycky se to dá někde odstřihnout a přilepit. Těším se na výsledek ;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Crusader Mk. II / Answer / 1:35

Příspěvek od Shagrath »

Tři:

Obrázek

Dva:

Obrázek

jedna, start :-) :

Obrázek Obrázek

Teda vlastně cíl..

Hlásím že věž je snad úspěšně hotová. No dalo mi to docela zabrat to vše natvarovat tak aby si to sedlo. Musím říct že to byl jeden z nejtěžších celků co jsem kdy dával dohromady. Jinak pak to již byla pohodička vše sedělo jak má a byla radost přidávat detaily. Jinak dnes večer nebo spíš zítra snad fotky hotového modelu ;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Crusader Mk. II / Answer / 1:35

Příspěvek od Shagrath »

Hlásím dobojováno.

Model je již delší čas dokončen, jenže najít si chvilku a vložit finální fotky na fórum byl nadlidský úkol.

Co říct závěrem. Strašně příjemný model, který se překvapivě dobře lepil. Také to byl snad můj nejrychleji dokončený model za poslední dobu. Měl jsem strach z prvního poláka, ale ten se zdál být naprosto zbytečný. Na to jaké je to měřítko, je model do detailu propracovaný. Je to pěkný prcek, na délku měří pouhých 17 cm. Jediná větší chyba celého modelu bylo již zmiňované hnací kolo, které nezapadalo celým obvodem do pásů. Případný další stavitel s tím může dopředu počítat, zuby upravit a pak to nebude mít chybu. Ostatní chyby si myslím, že byly způsobeny pouze rukama.. Když koukám na ty fotky, ta retuš je naprosto děsivá. S mojí barvoslepostí chytit tu zelenou je pro mě nadlidský úkol. V reálu to naštěstí tak hrozné není. Tak teď již slibované finále. Model jsem rovnou vzal ven na focení na zahradu.

Budu se těšit u příštího modelu - který je již rozpracován a bude to trošku objemnější práce. S postupem se snad brzy přihlásím.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Crusader Mk. II / Answer / 1:35 HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Výborně, gratuluji. Jen ty fotky na trávě nic moc; vypadá to jako pohozená hračka. To bych spíš vzal ně nějaký "špinavý" písek nebo prašnou cestu, prostě jemnější frakci. Každopádně polské modely ti zachutnaly, což?
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader Mk. II / Answer / 1:35 HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Parádní práce ;)
V té trávě je ten tank takový nevýrazný, ale na druhou stranu se dá říct že je to parádní kamufláž.
Ta retuš na denním světle vypadá naprosto v pohodě. Ono namíchat takovou "khaki či zelenou" je docela umění. Trochu zelené, trochu hnědé, trochu bílé a ještě trochu jiné zelené... to moc dobře znám. V tomto jsou ti moji "germání" mnohem jednodušší :lol:
Takže gratuluju k dokončení a těším se na to co bude dalšího v pásovce ;)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Crusader Mk. II / Answer / 1:35 HOTOVO

Příspěvek od zkooter »

Já do khaki barev většinou ještě přimíchávám nějakou tu žlutou nebo červenou, podle potřeby, aby ta zelená nebyla tak jedovatá :D Fakt to není žádná prča. Jinak ale krásná práce a gratuluji k dokončení...
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Crusader Mk. II / Answer / 1:35 HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Namíchat khaki barvu není jednoduché, občas to chce experimentovat. Ale jinak pěkná stavba. ;)
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: Crusader Mk. II / Answer / 1:35 HOTOVO

Příspěvek od silverman »

Bezva tančík :) Foťák retuši většinou neodpouští. Na živo to vypadá určitě ještě líp ;)
Se zelenou u khaki opatrně. Khaki = černá + žlutá (doladit podle potřeby)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Crusader Mk. II / Answer / 1:35 HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

OT: To je pořád jak namíchat barvy s experimentováním a doladěním "podle potřeby". Jenže někdo tam tu potřebu nevidí, nebo ji vidí úplně jinak :oops:
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: Crusader Mk. II / Answer / 1:35 HOTOVO

Příspěvek od silverman »

OT Lukáš: To máš určitě pravdu :oops: Ale smícháním černé a žluté dostaneš alespoň lepší základ na khaki než když zkoušíš "školit" zelenou ;)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“