PzKpfw IV Ausf. H + Flak 88mm / GPM / 1:25 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

PzKpfw IV Ausf. H + Flak 88mm / GPM / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od BalvieM »

Ahoj všem,

když jeden přijde na plasťáckou výstavu a rovnou mezinárodní, nestačí se divit té kreativitě a množství nápadů.
Říkám si, to musí jít i z papíru, alespoň něco a nechal jsem se inspirovat.
Pod ruce se mi dostal model tanku PZ IV od GPM, shodou okolností můj první slepený " Polák" ( taky už docela dávno) a pak už se jen stačilo poohlédnout po vhodném modelu kanónu Flak 88,
kde jsem se obešel opět u vydavatelství GPM, kde v roce 2016 vyšel právě tento protiletadlový kanón.
Nějakou dobu si s tím už hraji, takže samotný podvozek, tank, je už hotový a upravený k instalaci tohoto děla.
Tento komplet existoval ve skutečnosti, pár dobových fotek je na internetu ... snad to nejsou nějaké fotomontáže :)

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Hezký večer.
Naposledy upravil(a) BalvieM dne čtv 20.2.2020 20:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: PzKpfw IV Ausf. H + Flak 88mm / GPM / 1:25

Příspěvek od mahdy »

No paráda, tak na tohle se těším ;)
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: PzKpfw IV Ausf. H + Flak 88mm / GPM / 1:25

Příspěvek od rybak »

No, tak tohle bude opravdu moc hezký. Soudě podle internetu, to opravdu jezdilo (I když jen ve třech prototypech).
https://web.ipmsusa3.org/content/88-cm- ... -iv-ausf-h" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: PzKpfw IV Ausf. H + Flak 88mm / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

wow!

Moc pěkná sestava. Tohle budu moc bedlivě sledovat. Vůbec jsem neměl tušení, že něco takového existovalo. Zatím to vypadá perfektně.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: PzKpfw IV Ausf. H + Flak 88mm / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Hmmm ... Dobře ty. :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw IV Ausf. H + Flak 88mm / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak na toto se rád podívám. Zatím to vypadá super ;)
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: PzKpfw IV Ausf. H + Flak 88mm / GPM / 1:25

Příspěvek od Bakendrid »

Super, když jsi o tom mluvil v neratkách, tak jsi byl tajemnej jak hrad v karpatech, a musím uznat že jsi měl proč. :)
každopádně pecka
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: PzKpfw IV Ausf. H + Flak 88mm / GPM / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

to jsem musel, vždyť ani teď nevím, jak to dopadne ;)
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: PzKpfw IV Ausf. H + Flak 88mm / GPM / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Kanón bude mít odlišnou barvu než podvozek, to je úděl čistostavbařů, ale myslím, že to půjde.
Samotný lauf šel pěkně, jen se trochu bojím těch pidirolek, ve 160ce gramáži to bude fakt mazaný. Je tady
také dost nasílených dílů ovšem bez ohranění, to si většinou dodělám, materiálu bude habakuk.
Našel jsem také jednu historickou na netu, přikládám.

Obrázek Obrázek

Mějte se
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw IV Ausf. H + Flak 88mm / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

BalvieM píše:Kanón bude mít odlišnou barvu než podvozek, to je úděl čistostavbařů, ale myslím, že to půjde.
Myslím že tady to tě trápit nemusí. Pochybuju že originál měl jak na podvozku tak na kanónu stejnou kamufláž. Snad jen ty zásahy na hlavni, ale kdo ví....
Ale on ten výsledek bude stát za to i kdyby to bylo modré s bílýma tečkama ;)
Ty roličky z takového papíru ti teda nezávidím. Taky mám doma kanón od GPM a pokaždé při listování řeším jak s tím vydrbat. Tak doufám že se ti podaří je umotat v pohodě.

Historická z netu je super. Zdá se mě to nebo chybí té PzI ve předu napínací kolo.
Acespace
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Valečov
Kontaktovat uživatele:

Re: PzKpfw IV Ausf. H + Flak 88mm / GPM / 1:25

Příspěvek od Acespace »

Variací bylo dostatek(různé podvozky),viz foto.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Acespace
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Valečov
Kontaktovat uživatele:

Re: PzKpfw IV Ausf. H + Flak 88mm / GPM / 1:25

Příspěvek od Acespace »

Pro Markulin-Opravdu tě neklame zrak.Kolo chybí.
Tu dvě fota ze z Plzňa. :lol:
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: PzKpfw IV Ausf. H + Flak 88mm / GPM / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Lafetu mám prakticky hotovou, zajímavé je to ozubené kolečko uprostřed dole, mělo by se nechat otočné,
bude na měj navazovat ozubené půlkolo samotného kanónu a zajistí se tím zvedání nahoru a dolu. To jsem
zvědav, jak dlouho to vydrží.
V místě přidělání samotného děla, jak je ten drát, chybělo ohranění, vypadalo to blbě, tak jsem si ho dodělal.

Obrázek

dále je tady jedna strana spojovacího dílu děla a ten horní válec, co půjde nad kanón, fotky jsou trochu mázlé .

Obrázek Obrázek

Hezký večer
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: PzKpfw IV Ausf. H + Flak 88mm / GPM / 1:25

Příspěvek od Bakendrid »

Paráda, tohle chci vážně vidět naživo :)

Markulin + Acespace: klame vás zrak, žádné kolo nechybí :) U jedničky bylo napínací zároveň pojezdové. Ke zvednutí napínacího kola došlo až u dvojky. Na té druhé fotce od acespaceho je to pěkně vidět, čtvrté kolo má pryžovou obroučku, ale páte je nemá a navíc je větší. A to foto od BalivieMho je suprové, protože tam došlo k nahrazení napínacího kola pojezdovým (možná jste to tak mysleli) je to taky poznat podle velikosti sklonu pásu a pryžové obroučky kola.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw IV Ausf. H + Flak 88mm / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Ta osmaosmdesátka bude špica!
Bakendrid píše:Markulin + Acespace: klame vás zrak, žádné kolo nechybí :) U jedničky bylo napínací zároveň pojezdové. Ke zvednutí napínacího kola došlo až u dvojky. Na té druhé fotce od acespaceho je to pěkně vidět, čtvrté kolo má pryžovou obroučku, ale páte je nemá a navíc je větší. A to foto od BalivieMho je suprové, protože tam došlo k nahrazení napínacího kola pojezdovým (možná jste to tak mysleli) je to taky poznat podle velikosti sklonu pásu a pryžové obroučky kola.
Eéééé....... Dovolím si nesouhlasit. To na první fotce je nejspíš Befehlswagen na podvozku Panzer I Ausf.B který měl hnací kola, napínací kola, pět párů pojezdových kol a čtyři páry kladkových kol. Kdežto na druhé fotce je jiný stroj. Jedná se asi o tahač nebo školní vozidlo na podvozku Panzer I Ausf.A který má čtyři pojezdové kola a napínací vlečná kola. Ale oproti pozdějšímu provedení má jen tři kladky a stroj na fotce má kladky čtyři....... tudíž nás zrak neklame ;)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“