Jagdtpanzer 38 (t) Hetzer 1945 / R.Navrátil / 1:35 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 246
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jagdtpanzer 38 (t) Hetzer 1945 / R.Navrátil / 1:35 - HOTOVO

Příspěvek od Martin Č. »

Ahoj,
před časem jsem prezentoval Navrátilova StuGa , a protože obvykle, když dokončím nějaký model, který se mi líbí, střihnu hned do podobného, i tentokrát jsem prakticky hned začal s rýhováním Hetzera z květnového pražského povstání 1945.

Obrázek

Tento model si před lety v Lužánkách vybrala manželka (chápu, je to konkrétní stroj, k němuž se váže naše historie a určitý děj), trvalo tedy několik let, než jsem se k němu dostal, vlastní stavba pak téměř 4 měsíce. A to má pásák ubříděné 2 stránky. Inu s prací a s rodinou se 2ma malými dětmi to jde pomalu.

Jak jsem uvedl, začátek byl svižný, ještě i kola celkem ušla.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pak jsem se ale minimálně na 2 měsíce zasekl u pásů. Vypichovat do nich dírky, polepovat zesilujícími pražci (či jak to nazvat), to byl běh na dlouhou trať.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Poslední fáze drobných doplňků už šla naštěstí rychleji, i tak to trvalo ještě pár týdnů.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Suma sumárum, model se mi líbí, lepilo se to celkem dobře, podal jsem svůj standard (lepší už to asi holt nebude) a nemám rád laser. Loupe se z něj barva, retuš vypadá jinak, proto mám rád ty staré Parodia verze, se kterými se mi pracuje výrazně líp. Pozadí Prahy držela 3letá dcera Anežka :)

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“