Britský tank Cromwell 3A / R. Vyškovský / 1:50 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sandro
Příspěvky: 49
Registrován: úte 27.12.2016 13:27
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Britský tank Cromwell 3A / R. Vyškovský / 1:50 - HOTOVO

Příspěvek od Sandro »

Dobrý den všem,

Sice nemám absolutně čas :D, asi jako všichni tady, ale začal jsem pokukovat po dalším modelu.

Bude to zase model z ABC a tentokrát z vozového parku armády Jejího Veličenstva Britské královny. Cromwell 3A tu nejspíš mnoho z vás slepilo nebo má ve větším provedení... nicméně já stále lepím ve fázi učení, model se mi líbí, takže tu prsknu i výsledek.

Prozatím celkový pohled:
Obrázek

A jdu na to...
Naposledy upravil(a) Sandro dne pát 30.3.2018 7:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sandro
Příspěvky: 49
Registrován: úte 27.12.2016 13:27
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Britský tank Cromwell 3A / R. Vyškovský / 1:50

Příspěvek od Sandro »

Po delší době jsem se dostal k tomu, abych udělal na tančíku nějaké fotečky.

Vyhnul jsem se tomu, abych tady každý model popisoval krok po kroku. Myslím si, že tyto relativně jednodušší modely nejsou tak populární čtivo a přec jenom detailní focení a popisování postupu ukrajuje čas k lepení umožněný.

Stejně tak jen začínám opakovat postupy, které jsem si již osvojil. Mezi ně patří odřezávání chlopní, lepení na tupo, podlepování co možná nejvíce tuhými kartony, vrstvení kartonů (recyklace použitých krabiček všech možných domácích potřeb) a podpírání nejrůznějšími žebry a podpěrami. K tomu všemu jsem začal řozřezávat i některá místa ohybu, abych docílil ostřejšího a čistčího přechodu v úhlu napojení atd.

Přidávám tedy fotečky, které jsem ale udělal už před nějakou dobou a na nich lze vidět například ona žebra:
Obrázek Obrázek

a k tomu i fotečka z dneška. Speciálně na ní lze vidět, že mnoho podpůrných částí, které model obsahoval, jsem nahradil vlastní tvorbou. Jedná se hlavně o vnitřní mechanické části, které přece jen nakonec nebudou vidět:
Obrázek

Za kvalitu fotek se omlouvám, protože jsem musel pohotovostně použít telefon. Příště snad už moje zrcadlovka.
topgun
Příspěvky: 84
Registrován: pon 23.1.2012 17:34

Re: Britský tank Cromwell 3A / R. Vyškovský / 1:50

Příspěvek od topgun »

Při kvalitě papíru co se v ABC používá asi ani jiné řešení není.Nové věci mám také do vrtule a musím je sehnat znova.
Nevím jak to zvládají začínajíci modeláři,asi zkusí jeden model a raději jdou mačkat tlačítka na telefonu. :roll:
Uživatelský avatar
Sandro
Příspěvky: 49
Registrován: úte 27.12.2016 13:27
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Britský tank Cromwell 3A / R. Vyškovský / 1:50

Příspěvek od Sandro »

Pěkně si to napsal...

Modely v ABC od pana Vyškovského se mi líbí a proto je mi líto, že ten papír dělá cirkus, ale postavit to chci, tak mi nevadí si dát tu práci.

Taky se mi stává, že papír pouští vlákna při ohybu nebo tvarování. Výsledek je prostě "chlupatý". Zkoušel jsem to "oholit" elektrickým strojkem :lol: , ale nakoec jsem zjistil, že na to platí rozředěný herkules s vodou, přetře se tím povrch výsledného modelu a ty vlákna se zatáhnou...
Uživatelský avatar
Sandro
Příspěvky: 49
Registrován: úte 27.12.2016 13:27
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Britský tank Cromwell 3A / R. Vyškovský / 1:50

Příspěvek od Sandro »

A tančík je na světě:
Obrázek

Pohled ze stran:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A detaily:
Obrázek Obrázek Obrázek

Lepení bylo hezké, náročnější na rozvahu a přípravy vzhledem k technice, kterou jsem se vydal. Uvažoval jsem co slepím dál, ale asi ještě zůstanu u Vyškovského.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Britský tank Cromwell 3A / R. Vyškovský / 1:50 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Docela jednoduchý modýlek ale krásně a čistě slepený. Gratuluju
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“