SdKfz 165 "Hummel"/Modelik/1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 165 "Hummel"/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

enzo66 píše:Sakra, to vypadá na zranění :?
Zase tak vážné zranění to není. "Naštěstí" jsem si narazil jen tři žebra. Ale tak blbě....... takže u lepení se nedá vydržet sedět
kaktusak píše:Jen jestli nebyla příčina v té metle . Ono se přece říká , že alkohol je metla lidstva . :) :)
Eéé.... V metle příčina nebyla..... ale už jsem dlouho nezametal :lol:
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: SdKfz 165 "Hummel"/Modelik/1:25

Příspěvek od mahdy »

Markulin píše:Eéé.... V metle příčina nebyla..... ale už jsem dlouho nezametal
Tak to bude tím :lol: :lol: :lol:
vasik1
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 21.6.2012 14:20

Re: SdKfz 165 "Hummel"/Modelik/1:25

Příspěvek od vasik1 »

Ahoj, veľmi ma tvoja práca inšpirovala a objednal som si Hummela aj ja. Chcel by som sa spýtať, aké pásy si na to dával - sú, predpokladám, z nejakého modelu od GPM?
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 165 "Hummel"/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

mahdy píše:Tak to bude tím :lol: :lol: :lol:
Pane Vachmajstr vy jste hlava :lol:
vasik1 píše:Ahoj, veľmi ma tvoja práca inšpirovala a objednal som si Hummela aj ja. Chcel by som sa spýtať, aké pásy si na to dával - sú, predpokladám, z nejakého modelu od GPM?
No paráda... Tak s chutí do čmeldy. Pásy jsem použil laser od GPM na Panzer IV. Sedli jako " ().() na hrnec " Měl jsem v ruce i lasery od Modeliku, ale tam neseděli zuby hncího kola do pásů. No a jelikož se mi tyto pásy osvědčili už na StuGu IV od Modeliku tak volba byla jasná.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 165 "Hummel"/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Po měsíci opět na značkách a s chutí do dokončení čmeldy. Už mě to lepení opravdu chybělo :)
Takže pár obrázků z noční
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: SdKfz 165 "Hummel"/Modelik/1:25

Příspěvek od Pahejl »

Krásná práce, retušuješ vodovkama? Ta retuš je prostě super! :shock:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 165 "Hummel"/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky.
Retušuju kuatýma, štosovacíma vodovkama. Ta okrová , která je tam se mě na německou techniku osvědčila.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 165 "Hummel"/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Poslední dobou bylo v práci víc příležitostí ukázat pracovní nadšení jak zábavy. Ale nějaká ta chvilka na "čmeldu" se taky našla. Takže tady jsou výsledky mého nočního snažení (opět v bídné kvalitě..... asi to bude chtít nový aparát)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 165 "Hummel"/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

V noci jsem stihl udělat písty, mířidla, štít a tím je houfnice hotová. Teď už ji jenom instalovat na podvozek, dodělat pár drobností a můžu přemýšlet co dál :?:
Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SdKfz 165 "Hummel"/Modelik/1:25

Příspěvek od kaktusak »

Pěkné , pěkné . Mám jeden dotaz : Kolik ti dávají za tu " skrytou " reklamu na cigarety ?
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: SdKfz 165 "Hummel"/Modelik/1:25

Příspěvek od zkooter »

Žádná skrytá reklama, ale nestydatě otevřená. Však krabička je nafocená ostřeji než detaily na modelu :) Nový aparát nebo aspoň silnější svítidlo by se šiklo ;) Jinak ale tradičně moc pěkně a čistě slepeno, už se těším na finiš
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 165 "Hummel"/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Ale pánové...to je křiku, to je křiku. Tak já příště udělám reklamu na mléko. Jenom ten honorář bude nižší jak za ty cigára :lol:
zkooter píše:Nový aparát nebo aspoň silnější svítidlo by se šiklo ;)
Nový aparát by to už chtělo a silnější světlo jakbysmet. Aparát se snažím řešit ale světlo asi lepší nebude. Horko těžko bych vedoucímu vysvětloval, že potřebuju nad stolem silnější světlo, protože se mě blbě fotí modely co po nočních směnách mastím.... Kua to by bylo tóčo :lol: :lol:

Dnes v noci jsem chtěl "čmeldu" dodělat ...vlastně už jsem vyčerpal všechny díly vystřihovánky (chybí už jen anténa) Ale chtělo to udělat ještě kulomet. No a rozmýšlel jsem jestli MG 34 nebo 42. A protože starší z "mašinkvérů" už mám tak jsem se rozhodl pro dvaačtyřicítku. K tomu ještě pár bedniček na náboje a něco jako držák. A těmato drobnostma jsem se bavil celou noc.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
A tady už malé nakousnutí toho co musí příště nevyhnutelně následovat
Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 165 "Hummel"/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Konečně mám hotovo.
Asi nejpohodovější ale taky nejpracnější kousek od Modeliku, který jsem dělal. Sem tam se muselo něco malinko zaříznout (obšívka a vnitřek korby) ale jinak sedělo všechno jak mělo. I když chyba se nakonec našla. Způsobil jsem ji já a bohužel jsem si jí všiml až po umístění čmeldy na podložku. Jde o "transportní" podpěry hlavně. Spíš o tu objímku, kterou moje maličkost zpracovala a přilepila opačně. No a jelikož je celý ten aparát napevno, tak to nechám tak jak to je, protože rvát to celé dolů se mě nechce. Ale dost bylo keců ..... fotky nejsou bohužel zase a opět nejkvalitnější ale já se v tom snad do budoucna polepším :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SdKfz 165 "Hummel"/Modelik/1:25 - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Dobrá práce . Jsem rád , že jsi to stihnul do Ostravy , kde je pásovka jako Mistrák . Bude co hodnotit .
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: SdKfz 165 "Hummel"/Modelik/1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Moc pěkná práce. ;)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“