Dozer ČTZ T-130/Ripper Works/1:32 / DOKONČENO!

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Dozer ČTZ T-130/Ripper Works/1:32 / DOKONČENO!

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Minulý týden mi došel ňákej matroš na OSU, tak jsem ho objednal a než dojde nebudu zahálet, néé ;) Tak jsem začal vrtat svou hromádkou, na vršku leželi novinky Obrázek zakoupené v Lužánkách 8-) . Na tatřicu ani přívěs nemám dezény, tak jsem se víc zahleděl na toho pásovca (bo jsem žádného ještě nelepil) a už se nedalo jinak :!:
Zde najdete něco o skutečném stroji v jazyce jeho výrobce (kdo neumí, musí hledat jinde) :lol:.

A pak jsem se do toho pustil hezky podle návodu - rám byl podlepenej hned a než pořádně proschne... podívám se, jakže se to dělají ty pásy. Koukal jsem 3 dny a abych jenom nečuměl, vyřezal jsem aspoň toto Obrázek Obrázek a něco málo si zkusil i slepit Obrázek Obrázek. Pak i ten hezky proschnutej rám Obrázek Obrázek. Teď jsem se začal prát s motorem a dekly na válcích... Obrázek mňamka! Dodělám motor, osadím ho a vrátím se k OSE, bo matroš už dorazil :!:

Tak zatím
Naposledy upravil(a) haageeman dne ned 6.5.2018 21:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Dozer ČTZ T-130/Ripper Works/1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tak jsem lehce popojel, dodělal jsem motor Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Povedlo se mi zde udělat chybku: -špatně jsem pochopil konstrukci cívky startéru (viz poslední fotka motoru), díl 10j (ten s 2 čárkami) má být pootočen čárkami směrem nahoru a díl 10m (menší váleček) nemá být omotaný kolem osky, ale přehlý přes ní a hranami přilepen na ty čárky :roll: . Řezat už to nebudu, dokážu s tím žít :lol: . Motor jsem pak umístil do rámu, vše hezky sedlo Obrázek Obrázek.

A toť zatím všechno
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Dozer ČTZ T-130/Ripper Works/1:32

Příspěvek od mulda »

Zatim to vypadá skvěle. :)
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Dozer ČTZ T-130/Ripper Works/1:32

Příspěvek od vojta78 »

Moc dobré.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Dozer ČTZ T-130/Ripper Works/1:32

Příspěvek od Vojta Č. »

Na těch dílcích pásů jsou ty "Ripperovy stínované šrouby (TM)" slušně za trest. Na výstavě jsem si ho prohlížel dlouho a taky tam neměl všechny stejně :)
A co jsem si ještě všimnul - sleduj šířku té "vidlice", na které je nasazená radlice a součet šířek pás+pás+"tělo" modelu, měl jsem z toho pocit, že je tam míň místa, než by si to zasloužilo.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Dozer ČTZ T-130/Ripper Works/1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Pánové dík za podporu!
Vojta Č :arrow: dík za poznatky, chtěl jsem se na Chodov zajet podívat, místo toho jsem lítal se psem po veterinářích :( . U šroubů na pásech přemýšlím, zda je nenalepím a vidlici se vynasnažím si pohlídat, až na ni dojde.
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Dozer ČTZ T-130/Ripper Works/1:32

Příspěvek od jarek »

Bohužel je špatně celá sestava předního napínacího kola, v reálu je jakoby dvojité, navíc na modelovém ztvárnění mu chybí výztuhy jeho jednotlivých paprsků a taky výfuk je moc přiražený ke kabině - má být v rovině se zadní krytkou 19g
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Dozer ČTZ T-130/Ripper Works/1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Přední napínací kolo s vidlicí je zjednodušené, hlavně za účelem toho, aby i na modelu plnilo jakž takž svoji funkci a pásy se s ním daly napnout, protože při počtu článků pásu se každá i minimální odchylka vynásobí 44x (počet článků) a tak se bude u každého výsledná délka lišit. Napínací kolo a jeho vysunutí to má napravit - lepší než aby pásy byly prověšené a při jakékoliv manipulaci s modelem z něj padaly.

To platí i o napínacím kole samotném. Musím s tebou nesouhlasit v tom, že v reálu je dvojité - to opravdu není. Ano ve vystřihovánce jsou žebra naznačeny pouze kresbou (chápu že pro některé je asi velký problém přidat si tam pásky z papíru) a na běhounu kola sestaveného z vystřihovánky nejsou díry a pojezdovou stranu netvoří kolejnice, ale rovný vystouplý pásek, který se na kolo namotá... - to opět z důvodu, aby bylo zajištěno, že kolo bez problémů zapadne mezi pásy.

Jsem přesvědčen, že každý kdo by tam chtěl mít ty díry, tak si je bez problémů vytvoří - prostě podlepí díly 22b jen v oblasti paprsků a poté vyřízne díry i v běhounech 22d a 22e (což je náročné na dokonalé trefení se a měl bys to asi dělat až přímo při lepení, aby to bylo dokonalé - kdyby to bylo ve vystřihovánce, tak by to přesně sedlo tak 1 z 10) . Popřípadě by se celá konstrukce dala vystihnout také vrstvením, ale to pak zase hrozí, že při špatném podlepování se ti kolo nevejde do pásů... To vše by by ti ovšem dalo jen díru o tloušťce podlepení středové loukotě (hvězdice, nebo nevím jak to nazvat), v reálu je ovšem díra širší - pokud bys chtěl i tento detail dodržet, obávám se, že napínací kolo by pak bylo větší noční můrou než pásy samotné...

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Co se týče výfuku a jeho polohy na typu T-130, popřípadě polohy díry v kapotě, tak také nemáš pravdu. Dekl 19g a díra pro výfuk jsou navzájem uskočené - je to tak ve výkresové dokumentaci stroje i v reálu:

Obrázek

Takových "chyb" jako že chybí žebra na napínacím kole bys však potom na doktorových modelech našel požehnaně, často řeší různé prolisy a žebra tím, že je prostě jen nakreslí a vystínuje. To asi pro nikoho není novinkou...
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Dozer ČTZ T-130/Ripper Works/1:32

Příspěvek od jarek »

Ok kapotu beru zpět neměl jsem tak dokonalou fotku , jako ty .Kolo je upravitelné ps napsal jsem "Jakoby" dvojité.Ps ale ty chybějící prolisy na nádrži neokecáš... :D :D :D Já je použiju z druhé části deklu pod motor, který moje předloha nemá a rozměrově je upravím.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Dozer ČTZ T-130/Ripper Works/1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Pánové děkuji za další postřehy... :!: Možná to není nejlepší přístup, ale já mám tu "pravou" modelařinu, kdy se honí každý detail, už s "plastovým obdobím" nejspíš za sebou. Teď jsem spíš takový lepič a RW modely jsou akorátní pro občasné doplnění detailu, dostatečně složité, aby měl člověk ze sebe dobrý pocit, když to dá dohromady a jestli tam není všechno úplně ťip-ťop... ;). Hlavně, že se u toho jeden pobavil, ne :?: A když se to pak ještě líbí, je to supr.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Dozer ČTZ T-130/Ripper Works/1:32

Příspěvek od Alda »

haageeman píše:Ahoj!

Pánové děkuji za další postřehy... :!: Možná to není nejlepší přístup, ale já mám tu "pravou" modelařinu, kdy se honí každý detail, už s "plastovým obdobím" nejspíš za sebou. Teď jsem spíš takový lepič a RW modely jsou akorátní pro občasné doplnění detailu, dostatečně složité, aby měl člověk ze sebe dobrý pocit, když to dá dohromady a jestli tam není všechno úplně ťip-ťop... ;). Hlavně, že se u toho jeden pobavil, ne :?: A když se to pak ještě líbí, je to supr.
Tak tento názor je mi velice sympatický. Sice v hlavě držím myšlenku pojízdného "pásovce" (zde si myslím, že je to reálný) tak mne i napadlo, že pro zjednodušení stavby pro ty "nejezdící" by šlo lepit články pásů bez osiček. Tím by se jejich kompletace hodně zjednodušila. Stavbu budu se zaujetím sledovat. Ať se daří.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Dozer ČTZ T-130/Ripper Works/1:32

Příspěvek od haageeman »

Alda :arrow: dík! Samozřejmě si nehodlám život ulehčovat a když je to v možnostech i já se pokusím o pojízdnost. Na straně druhé, když se to nepovede, vlasy si rvát nebudu, i tak jich mám už poskromnu :lol: .

A aby se jenom nekecalo, přidám i něco málo postupu na "pásovcovi". Upatlal jsem kabinku Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ! Nedal jsem na Listyho a zasklení dělal z přiložené fólie i když jsem majitelem asi 30 A4 o dost tenší. Né, že by to nešlo, ale teď mám dost zbytečně "nafouklé" boky a práce to nebyla taky nic moc :roll:. Ale geometrie dopadla asi dobře Obrázek Obrázek Obrázek :!: Malinko se mi zvlnila zadní stěna, dal jsem moc lepidla, ale jen v části pod nádrží, takže když se to nepovede narovnat, ve finále by to nemělo být stejně vidět.

Zatím vše!
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Dozer ČTZ T-130/Ripper Works/1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Dnes přidám pár foteček interiéru Obrázek Obrázek a střechy Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Malinko jsem musel upravovat podlahu kabiny při vlepování, ale bylo to tak zanedbatelné, že to připisuji nepřesnostem v mém podání. Střecha je supr na natvarování, ale myslím, že to celkem dopadlo... Jinak jsem nepřišel na žádné zásadní chyby :!:
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Dozer ČTZ T-130/Ripper Works/1:32

Příspěvek od jarek »

Mě se to líbí, jen škoda ze strany autora modelu , těch zbytečných černých čar mezy světly na střeše kabiny, no a kliky dveří, mohly být tak řešené jak u Š-706 AK Modely..
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Dozer ČTZ T-130/Ripper Works/1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj ještě jednou!

jarek :arrow: myslím, že to jsou věci nepodstatné a když je tam chceš mít, dají se v pohode dodělat, nebo předělat ;)

A k "pásovcovi"... udělal jsem ještě nádrž Obrázek a přední hydraulické nádrže Obrázek Obrázek. Taky přemýšlím, zda by modelu pomohlo, nebo né vyhrát si se "vzduchem" přední masky, jenže když už jsem nedělal ventilaci na střeše, tak by to byla asi blbost... :?:
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“