M 11/39/Modelik/1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: M 11/39/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Podařilo se mi udělat hnací kola. Opět bezproblémová práce.
A s chutí jsem se pustil do vyřezávání pásů. Po vyřezání asi poloviny článků jsem si uvědomil, že by bylo lepší pár článků sestavit a vyzkoušet. A tady přišel zádrhel. Totiž to otvory v článku pásu jsou malé. Takže se do nich nevleze zub hnacího kola. No ony jsou malé vlastně celé články...teda spíš krátké. A nebo je velké hnací kolo. Kdo ví?
Tak přišla na řadu varianta "B" Pásy z pásků. Tam už se zuby do otvorů vešly. I když ty jsem musel o 1 mm zvětšit. Ale stejně jako u článků jednotlivých... První zub do otvoru zapadne ale druhý a třetí už ne. Ale čtvrtý tam už zase pasuje...záhada...
Varianta "C" jsou lasery. Ale ty bohužel nemám a ani nevím jestli by výsledek nebyl stejný. Čili zbytečná investice.
Takže jestli je někdo z přítomných kolegů vlastníkem tohoto tanku a má zároveň i laserové pásy, tak bych poprosil jestli by nemohl porovnat lasery s pásy v sešitu. Popřípadě vyfotit je vedle sebe ať vím na jestli do toho jít.
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: M 11/39/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Hotovo....rozhodnuto..... lasery si tento tank nezaslouží!
Problém je totiž v hnacím kole. Má málo zubů a ty co má jsou dost široké.
Takže můj plán je následující: zbavit hnací kolo všech zubů a v případě použití článkových pásů zuby zmenšit a chybějící podle otvorů pásu doplnit. V případě použití pásků je postup stejný jen s tím rozdílem, že se zuby zmenšovat nemusí.
No a jelikož jsem se ještě nerozhodl kterou cestou půjdu. Tak jsem vyřezal všech 122 článků a páskům už toho taky moc nechybí.
Obrázek Obrázek
enzo66
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 11:28
Bydliště: Koryčany

Re: M 11/39/Modelik/1:25

Příspěvek od enzo66 »

Obdivuji Tvoji trpělivost. A nejen u tohoto modelu. Ale vždycky to stojí za to!
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: M 11/39/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky Radku. A s tou trpělivostí bych to viděl asi tak, že tu tady musíme mít všichni.

No a teď stavba...... konečně se mě tu věc podařilo dostat na pásy. Ty jsem se nakonec rozhodl použít páskové. Zdálo se mi to jednodušší a hlavně....celý tank budu ještě nýtovat a s článkama se mě už fakt "drbat" nechce. I u této volby pásů jsem musel upravit hnací kolo...respektive jeho zuby. Všechny bylo potřeba zmenšit asi o třetinu a ještě je následně doupravit podle pásu ( i tak to pořád není ono) A dva zuby se museli přidat na každé kolo. Měl jsem obavu jestli pás nebude krátký. Ale vyšel akorát. Ovšem zuby a lišty už tak v pohodě nebyly. Zubů bylo o 4 kusy míň a lišt o 5 kousků. Ale žádná tragédie to není...lišty se prostě udělají a zuby jsem nedal do míst kde pás kryje hnací kolo
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: M 11/39/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Poslední dobou jsem se hrál s onýtováním tanku. To ještě chybí na přechodu vana/korba, stropním pancíři a spodku vany. Dále jsem doplnil panty, závěsné háky a průzory
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Toptop
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: M 11/39/Modelik/1:25

Příspěvek od Toptop »

Moc pěkný to máš.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: M 11/39/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky.
Dal jsem dohromady světla a kanón a tím vlastně vyčerpal všechny díly vystřihovánky. Docela jsem se trápil s hlavní děla. Střední (kónická) část neseděla jak tvarově tak rozměrově a ústí hlavně jsem musel o malinko zúžit. Ale stejně to bylo ještě málo :? Na první fotce to přímo bije do očí. Bohužel jsem se tady nedržel pořekadla " dvakrát měř a jednou řež" Jistý si tím že jsem hlaveň zúžil dostatečně jsem ji přilepil a hotovo. Zajímavé je že se mě to zprvu tak strašné nezdálo. Naštěstí jsem dělo ještě nepřilepil napevno, takže s tím možná ještě půjde něco udělat.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: M 11/39/Modelik/1:25

Příspěvek od kaktusak »

Já už to znám . To jsou pořád stížnosti jak to nejde a jak je to špatně a ve finále jsou s toho první místa na soutěži a mistrovské tituly . :) . Za mě to vypadá jak je u tebe standartem . Hodně dobře .
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: M 11/39/Modelik/1:25

Příspěvek od zkooter »

Posledních pár týdnů až měsíců jsem se na fórum moc nedostal a tak mi uniklo spoustu novinek. V tvém případě mi unikla celá stavba :) Nechápu, že i přes ty problémy, které popisuješ, vypadá model tak suprově. Krásná práce a držím palce...
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: M 11/39/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

kaktusak píše:Já už to znám . To jsou pořád stížnosti jak to nejde a jak je to špatně a ve finále jsou s toho první místa na soutěži a mistrovské tituly . :) .
Zbyňku bez těch stížností a věčného brblání bych to ani nebyl já :lol:
zkooter píše:Posledních pár týdnů až měsíců jsem se na fórum moc nedostal a tak mi uniklo spoustu novinek. V tvém případě mi unikla celá stavba :) Nechápu, že i přes ty problémy, které popisuješ, vypadá model tak suprově. Krásná práce a držím palce...
Problémů je v tomto kousku víc než dost. Ale žádné ,které by se nedaly vyřešit. A že ti něco uniklo? Ono stejně nebylo o co stát...jak bylo napsáno..... brblání a stížnosti :lol:

Malinko jsem upravil kanón. Odpitvat, rozříznout a znovu namotat a slepit. Teď už to spíš vypadá jako ráže 37mm.
Předtím
Obrázek
Potom
Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: M 11/39/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Konečně můžu směle prohlásit, že chuť rajčat, česneku a oregána je konečně za mnou. Na doladění jsem použil zase prašné křídy a doplnil jen lano.
A tady je výsledek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ještě chybí jednoduchá podložka, která je u tohoto modelu víc než potřebná. Pro samý nýtek to není za co chytit :?
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: M 11/39/Modelik/1:25 - HOTOVO

Příspěvek od hromadko.s »

Moc pěkný :D
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: M 11/39/Modelik/1:25 - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Gratuluji k dokončení . Paráda .
enzo66
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 11:28
Bydliště: Koryčany

Re: M 11/39/Modelik/1:25 - HOTOVO

Příspěvek od enzo66 »

Nádhera, jako vždy :!:
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: M 11/39/Modelik/1:25 - HOTOVO

Příspěvek od bigpetr »

Krása
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“