SU - 122 / Answer / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

SU - 122 / Answer / 1:25

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Předem se omlouvám, že jsem během stavby nefotil její postup. Přiznám se, chtěl jsem pracovat v utajení. Můj první dokončený polák?
Při návštěvě akce v polském Przeciszowe, jsem se modelářů ptal co a jak lepí. Jednalo se mi o lepení obšívky na kostru modelu. Pár pokusů jsem už měl, ale vystupující žebra kostry mě vždy docela štvala. Určitě to bylo i použitým lepidlem - herkules, které svou vodní bází působilo na kostru a zvlnilo mi ji. U tohoto modelu samohybného děla jsem tedy vyzkoušel jiný druh lepidla - kontaktní UHU. Ejhle, kostra se ani nehnula a rovné plochy modelu zůstaly rovné, bez prohýbání a vystouplých žeber.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Toptop
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: SU - 122 / Answer / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Ahoj, gratuluju k dokončení, vypadá to moc pěkně. Mohl bys prosím konkretizovat to lepidlo? Kamarád gůgl nabídl několik různých odpovědí na "kontaktní UHU". Shodou okolností se právě taky chystám na svůj první polský tank, tak se rád nechám inspirovat. Děkuji
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: SU - 122 / Answer / 1:25

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Jedná se o UHU POWER Transparent, ale myslím, že stejnou službu Ti poskytne třeba i transparentní chemoprén.......jde o to, že po tomto lepidle nenavlhne kostra a nijak se neprohýbá. Akorát je nutná veliká přesnost u přikládání dílů obšívky na kostru.....nutno trefit se na první pokus.

Obrázek
Toptop
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: SU - 122 / Answer / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Děkuji, vyzkouším.
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: SU - 122 / Answer / 1:25

Příspěvek od FreeVoj »

potvrzuji, že na podlepování dílů je v Liberci dlouho nejmenovaným vedoucím modelářských kroužků také prosazován chemoprén, a že tím nakazil celý Licard ... :-D
funguje to znamenitě, jenom se musí pracovat na první dobrou, jak už psal Teo...
pokud bude zájem, třeba bychom na Licard Model Show 2017 mohli připravit nějaký workshop ;)
... ale abych tu neplevelil Zdendovi jeho vlákno, model tanku je nádherný. vybral sis tu nejkrásnější kamufláž, povedlo se Ti to znamenitě!
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: SU - 122 / Answer / 1:25

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Jó, samohybky, to já mohu ! Pěkná práce. :D
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: SU - 122 / Answer / 1:25

Příspěvek od Mimapnd »

Halo, ja pouzivam tycinkove lepidlo na lepenie obsivky na kostru... UHU, chemopren a ine smradlave lepidla sa radi tahaju a vedia spravit sarapatu ak nahodou cvrknu na miesto kam nemaju... Ale aj UHU je cesta.
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: SU - 122 / Answer / 1:25

Příspěvek od hromadko.s »

Jako první polák docela pěkný :) Časem se snad vypracuješ :lol:
To lepidlo je fakt dobrý,( na boty) jeho vůně připomíná moje začátky s kanagomem.
Práce s ním taky není žádná legrace, už jen nanesení na větší plochu. No, však si to zkuste. Třeba vám to bude vyhovovat.
Já to řeším tak, že kostru přelakuju nitrolakem, poupravím, přebrousím, no a potom...
Herkules :D
Za těch pár let co lepím, jsem zkoušel všelijaká lepidla, ale nakonec jsem vždy skončil u herkula. Používám ho i na folie, drátky, uhlíkový tyčky.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU - 122 / Answer / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Gratuluju k prvnímu polákovi. Ten je tak ošklivý až je krásný... přesně podle mého vkusu ;) No a o zpracování nebudu ani psát.... prostě nádhera.
Já lepím obšívku na kostru lepidlem ve spreji. Kostrou myslím tu klasickou skořepinu, která se obšívkou vlastně jen potáhne. Tady je to kostra, kde boky obšívky přijdou nalepit přímo na žebra. Takže asi bych sáhl po něčem jiném než je Herkules. Na který nedám dopustit a myslím že jsem na tom stejně jako krteček.... prostě lepím s ním všechno
john6900
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13.8.2013 22:52
Bydliště: Olomouc

Re: SU - 122 / Answer / 1:25

Příspěvek od john6900 »

Krásný kousek a ta čistota...smekám
Uživatelský avatar
Stoli
Příspěvky: 1
Registrován: stř 25.1.2017 8:04
Bydliště: Červená Voda

Re: SU - 122 / Answer / 1:25

Příspěvek od Stoli »

Moc krásná práce, mé oko může pouze závidět. Papírové modely jsem lepil jako malý kluk. Minulý rok jsem prodal dům na venkově a koupil byt v maloměstě, abych uspokojil potřeby rodiny, no a touto změnou jsem začal mít spoustu volného času a tak jsem se po zhruba 20 letech vrátil k papírové modelařině. Tak přikládám odkaz na foto mého SUčka (pro porovnání :D ), první model po těchto 20 letech slepeno na podzim roku 2016.

https://plus.google.com/photos/10118828 ... OGJmNzZsgE

Tuto vystřihovánku jsem zakoupil ve vojenském muzeu Cihelna v Králíkách. V současné době jsem si pořídil inkoustovou tiskárnu a stáhnul jsem si několik vystřihovánek modelů ze stránek World of Tanks a začal jsem zkoušet dál........

Koukal jsem na Vaše výuková videa na YouTube a musím říci, že do této doby jsem pomalu nevěděl co to je retuš :) Musím pochválit i tato Vaše videa, která jsou rozhodně na perfektní úrovni.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“