StuG IV/Modelik/1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

StuG IV/Modelik/1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Nebudu se dlouho zdržovat brečením nad zkaženým modelem. Náladu si spravím (snad) na něčem jiném.
Hrábnu do archívu a ruka šmátralka vytahuje tady ten pomalu "stárnoucí" kousek. Jednak proto že mám pro StuGy slabost a taky z toho důvodu že mě ve sbírce chybí nějaký "plnohodnotný" skopčák. No mám v archívu i "plnohodnotnějšího"..... ale ten má ještě čas :roll:
Takže co víc? Všechno to psaní o předloze, TTDéčka a nějaké ty fotky jsou tady: http://www.panzernet.net/panzernet/stra ... /stug4.php" onclick="window.open(this.href);return false; a pro angličtináře tady: http://www.tanks-encyclopedia.com/ww2/n ... utz-IV.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Ještě foto originálu...... ty obálky se na umělém světle lesknou jak psí kulky ....
Obrázek
Na modelu bych chtěl udělat nějaké úpravy...ale o tom až v průběhu stavby...Zatím jsem jen podlepil "skelet" a čeká mě opravdu dost vyřezávání :roll:
Naposledy upravil(a) Markulin dne úte 31.1.2017 12:14, celkem upraveno 1 x.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Kostra je z části vyřezaná a sestavená. A můžu říct že jsem si dlouho tak nezakrájel. Hotová je i převodovka, kterou se mi podařilo i schovat. Korbu jsem nestihl polepit dokopy tak je jen nasucho poskládaná..... příště motor a strop korby....
Obrázek Obrázek
enzo66
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 11:28
Bydliště: Koryčany

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od enzo66 »

Toto obdivuju, jedeš jak tank. Smekám klobouček. Sleduju všechny tvoje stavby a je to radost vidět jaké stavíš skvosty jeden za druhým. :shock:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky.... :)
Ale nemyslím si že bych dělal nejaké skvosty. Možná tak výběrem modelu ale zpracováním rozhodně ne. Na to jsou tady jiní ;)
Na Stugu jsem pokračoval vyplňováním motorového prostoru. Nacpal jsem do něho všechno co tam mělo být. Sice toho není moc (motor a chladič) ale ono toho ani víc vidět ve finále nebude.
Dál jsem konečně dodělal "stropní pancíř" a opět jen nasucho nasadil strop motorového prostoru. Ten přijde "napevno" až budou na svém místě žaluzie.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od JesterZeleny »

Držím Ti pěsti, StuG III je moje srdcovka. Kostra vypadá suprově. Já jsem lemra líná, kostry objednávám řezaný laserem ;) .
Acespace
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Valečov
Kontaktovat uživatele:

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Acespace »

JesterZeleny píše:Držím Ti pěsti, StuG III je moje srdcovka. Kostra vypadá suprově. Já jsem lemra líná, kostry objednávám řezaný laserem ;) .
No jo,ale tohle je IV :!:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

JesterZeleny píše:Držím Ti pěsti, StuG III je moje srdcovka. Kostra vypadá suprově. Já jsem lemra líná, kostry objednávám řezaný laserem ;) .
Díky. Vynasnažím se aby to dopadlo co nejlíp ;) A jak bylo správně podotknuto... toto je StuG IV ale StuG III mám v archívu taky. A rozhodně ho tam nehodlám mít navěky ;)

A teď už stavba:
Začal jsem obalováním skeletu a zatím je to takový hlavolam. Byl jsem upozorněn že by obšívka nemusela vycházet: Tak jsem to všechno vyřezal, popřikládal, sem tam zařízl nějaký díl (většinou jen obrysové čáry) popřemýšlel nad nejlepší variantou obalení a velice zvolna jsem se do toho pustil. Samotný skelet jsem nezařezával ani nijak nebrousil a zatím všechno sedí jak má. Tak snad to vydrží i nadále.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Fotky jsou trošku kostrbaté ale to do příště vychytám :) ..... doufám :lol:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Doobalil jsem nejproblémovější partie StuGu. Něco málo jsem musel zařezávat obšívku u pancéřového límce okolo kanónu a taky mě to malinko ujelo u průlezu řidiče. Toho jsem si všiml bohužel pozdě, když už bylo lepidlo zaschlé :|
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Hotovo.... obaleno. Trošku jsem měl obavy, jak vyjdou žaluzie na boku motorového prostoru. Jelikož původně nemělo být z boku do motorového prostoru vůbec vidět. Počítal jsem s tím, že se žaluzie (přilepené bez opory) budou bortit. Ale ukázalo se, že jsem se obával zbytečně. No a zbylo i trochu času na průlez velitele.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Dodělal jsem pancíř před velitelskou kopulí a jaksi, taksi tam vznikl jakýsi error. Ať jsem dělal jak jsem chtěl, tak napasovat to tam podle obrysu nešlo. Ale stejně mám v plánu trošku upravit ty sváry, takže zatím zůstávám klidný 8-)
Obrázek
No a dál jsem se pustil do závěsů napínacích kol. Ještě zbývají šrouby.
Obrázek Obrázek
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od PedroSunchez »

tak na ty sváry jsem zvědavý :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

PedroSunchez píše:tak na ty sváry jsem zvědavý :)
To já taky. Mám už určitý plán jak na ně... zkoušel jsem to na nečisto a docela to šlo. Tak se uvidí :?

Malý posun .... šrouby a něco málo...spíš hodně málo.. z podvozku
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Začal jsem pracovat na závěsech vozků pojezdových kol. A současný stav je takovýto:
Obrázek Obrázek

No a dále jsem se odhodlal pokusit se naimitovat sváry na korbě. Plán byl následující: namíchat odstín tempery a smíchat s herkulesem. Následně vzniklou kaši nacpat do stříkačky s tenkou jehlou a ještě jednou vyzkoušet na nečisto. Až potud to všechno vycházelo.
Obrázek
Jenomže nic nevyšlo tak jak jsem si představoval. Na kus papíru ležícího na stole se směs ze stříkačky tlačila jedna báseň. Ale na model který neustále uhýbal to už taková pohádka nebyla. A ještě k tomu jsem já ... začal dělat sváry tam kde to jde nejvíc vidět. Bohužel jsem měl na všechno jen jeden pokus, tak to dopadlo jak to dopadlo.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Závěr bude asi takový že tento StuG dávali dohromady nekvalifikovaní pracovníci nebo se na něm vyřádil nějaký velice kreativní umělec :lol:
No pro příště nebudu dělat alchymistu :?
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od muf10 »

Imitace svarů jde celkem hezky z akrylových barev pro výtvarníky.přijatelně husté spíš matné, neroztěkají se,a při troše snahy jde i hrbolatý svar.
Jinak pěkný jen tak dál.
luky1978
Příspěvky: 70
Registrován: úte 16.10.2012 8:48
Bydliště: Klecany

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od luky1978 »

Chtělo to spíš použít dvousložkovej tmel, to by byla jistota. Ale jinak jedeš dobře. Sleduju.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“