Mé modely: Tiger 1 a E-50 jaký máte názor?

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
DanielZb
Příspěvky: 16
Registrován: pon 30.5.2016 14:43
Kontaktovat uživatele:

Mé modely: Tiger 1 a E-50 jaký máte názor?

Příspěvek od DanielZb »

Zdravím, jde zde u můj první příspěvek a chtěl bych znát vaše odbornější názory na mé dva modely, které jsem udělal nedávno. Jedná se o model tanku E-50 a Tigra 1. Díky. :-)

E-50: http://danielzb.rajce.idnes.cz/Papirovy_model_E-50/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tiger 1: http://danielzb.rajce.idnes.cz/Papirovy_model_Tiger_1/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Mé modely: Tiger 1 a E-50 jaký máte názor?

Příspěvek od Vojta Č. »

Vítej, jako úvod docela dobrý ;)

Názor, že by sis měl nacvičit tenhle hezkej workaround na vkládání fotek z Rajčete, aby bylo něco vidět a aby si člověk udělal názor, jestli má na to Rajče klikat nebo ne. ;)

:arrow: http://www.rc4x4.cz/topic12156.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek

Obrázek

Jinak názor? Hm, tanky. Ten E-50 je hezčí, na Tigrovi hodně rve oči ta retuš - to přece není takhle zelená ani omylem ;) - a ta podivná hlaveň. Ale jo, ta E-50 by asi byla k zvážení i v soutěži u nějakejch SŽ nebo J, kdyby se to nesešlo...
Odkud to je? World Of Tanks? Měřítko?
Uživatelský avatar
DanielZb
Příspěvky: 16
Registrován: pon 30.5.2016 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Mé modely: Tiger 1 a E-50 jaký máte názor?

Příspěvek od DanielZb »

Díky a taky díky za upozornění :-)
E-50 v soutěži, wow, to mě potěilo :)
jinak ten Tiger... mám totiž špatnej barvocit a když jsem to zkoušel dělat tou zelenou, tak mi to připadalo lepší- jakože to lépe zapadne, méně vyčnívající než ta černá, no nestalo se tak, už jsem byl upozorněn dalšími lidmi, že se to tam vůůbec nehodí :D no a to dělo.. to se nepovedlo no :D

modely jsou z této stránky: http://worldoftanks.ru/ru/media/10/" onclick="window.open(this.href);return false;
většina je tuším v 1:50
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Mé modely: Tiger 1 a E-50 jaký máte názor?

Příspěvek od Tomáš S. »

Vybral sis podle mě dobře - myslím, že se jedná o slušné modely. Rozhodně máš odkud čerpat, pokud máš v plánu zůstat u této "značky". Klidně bych se být tebou nebál i normální prezentace stavby - já sám bych třeba rád mrknul na stavby WoT stříhánek ;) . Začali se objevovat už i na soutěžích a tady na DF jich zatím moc nebylo...

Co se týče modelů, jak píše Vojta - retuš. Když pominu tu zelenou, tak je asi dělaná černýma lihovkama, že? Máš vcelku štěstí, že modely mají takové textury jaké mají, takže i k takové lihovko-retuši jsou vcelku přívětivé. Každopádně do budoucna, zkus vodové barvy. Hlaveň jsi dělal jak? To vypadá jako by byla podélně narýhová namísto obyčejného stočení (no obyčejného, uválet dlouhou hlaveň chce trošku cviku, správnou kovovou kulatinu několika průměrů a měkkou podložku - třeba stehno, podložku pod myš...nedávno jsem četl o polystyrenu). Když se pak dívám na kolečka a kruhové díly, zbavil bych se zoubků - zkus dovnitř namotat několik vrstev papíru, které utvoří silnější hranu a lepit "natupo", popřípadě u koleček by se možná dalo podlepovat i na danou šířku a pak jen oblepit páskem. Zainvestoval bych i do podložky, pomůže to opravdu hodně. Karton se mi z dnešního pohledu zdá hooodně punkový :) . Takže na jaký další obrněnec se můžeme těšit?

BTW: Když už to tu je... Rusové postoupili do další fáze tvorby papírových WoT modelů. Pokud se nepletu, do teď dělali jen free, ale nedávno vydalo "World of Papertanks" i první dva tištěné modely, pokud jsem to pochopil dobře. Jedná se o tanky KV-5 a E-50 Ausf.M jako máme tady. Oba tanky lze normálně stáhnout ve stejném zpracování i na oficiálních stránkách ruského Wargamingu, jen ty tištěné mají novou kamufláž...

:arrow: https://vk.com/worldofpt" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
DanielZb
Příspěvky: 16
Registrován: pon 30.5.2016 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Mé modely: Tiger 1 a E-50 jaký máte názor?

Příspěvek od DanielZb »

Hm.. dobrá něco bych mohl zkusit :-)
-ano přesně tak lihovkama, jde to vidět i na některých fotkách. vodovky jsem zkoušel, ale když jsem přetřel kousek tak mi to sice zakrylo požadovanou část, ale zároveň to utvořilo nežádoucí odstín kolem toho, takže potom nevím co bych s tím dělal, jestli to nějakým vlhkým hadříkem setřít(tištěno na laserové tiskárně, tak by neměl být problém s původní barvou)
-dělo- jedna část je nařezaná a ohnutá-tento způsob se mi osvědčil jako nejlepší(bohužel to utvoří ty bílé čáry :/ ), kroucení jsem zkoušel u toho Tigra- ten kousek u věže a moc se mi to nepovedlo, jak jde vidět, pak jsem zvolil osvědčený způsob nařezání.
-kolečka... uvažoval jsem zda to tak udělat.. zkusím to asi u dalšího modelu :-)
-podložku už mám, taky jde vidět na fotkách a je vážně super :-)
-začal jsem dělat z té samé stránky AMX 13 90 1:25 bude to první 1:25 tak jsem zvědav jak to dopadne. Možná tu zkusím udělat tu prezentaci stavby, ale nevím nevím, nejsem tak dobrý jako ostatní jak jsem koukal :-) ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Mé modely: Tiger 1 a E-50 jaký máte názor?

Příspěvek od Lukáš »

Toho se vůbec neobávej a koukej něco prezentovat. Jinak se dozvíš až na konci, žes to od začátku mohl dělat jinak ;)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“