SU 57/WAK/1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

To já až budu velký, tak bych chtěl mít tvůj smysl pro humor Davide :lol:

V noci jsem zápasil s horkem a výfukem. Horko mě štvalo a výfuk mě neskutečně sr....al!! Vytvarovat ho podle návodovky a potom ho nějakým způsobem dostat na místo byl zážitek. Ale různým natáčením, kroucením a páčením se to nakonec podařilo. Tím je podvozek definitivně odložen vedle kanónu.
A zbylo i trochu času na různé bedny, krabice a nádrže které zaplní korbu.
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Začal jsem práce na poslední části polopásu. Sestavování bylo takové rozpačité. Všechno to drží pohromadě ani nevím jak...lepení velkých podlepených dílů "herkulem" natupo je fakt zážitek (vteřiňákem bych to celé jenom zakydal) Ale jinak sedělo všechno tak jak mělo.
A jedno zjištění nakonec pro mě..... korba je rovná...nezkroucená a přesto na podvozku trošku šmajdá... kde je "hergot" chyba?!!!
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
A trošku mě zaráží ještě jedna věc..... při pohledu z boku je polopás "echt" terénní. Prostě se mi zdá moc vysoký.... :roll:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Začal jsem pomalu... ale velmi pomalu... zaplňovat interiér polopásu. Že bych byl s výsledkem nějak spokojený se říct nedá. Většinou je na vině papír + retuš (stejné problémy jako u Crusadera) nepřesnosti a v první řadě moje gramlavé pracky. No ale... retuš se opraví, nepřesnosti schovají a zamaskují...ale s rukama už bohužel nic neudělám :cry:
Obrázek Obrázek Obrázek
Kvalita fotek je bídná...ale v 5 ráno při úprku z práce s rozštelovaným foťákem to líp nejde
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od mahdy »

Furt nefrflej :lol:
Víš co se říká, blbý si toho nevšimne a chytrý si myslí, že to tak má být ......
Z toho vyplývá, že su blbý :shock: :(
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Po kratší pauze zase něco málo slepeno.
Docela dlouho jsem odolával blatníkům. Po předchozí zkušenosti se mě do nich dvakrát nechtělo....Ale jednou to přijít muselo.... A zase tak strašné to nebylo :roll:
Už teď se začínám dívat kam všude dám celtu nebo plachtu abych zakryl chyby (jak konstrukční tak hlavně moje) a vypadá to že jich (celt a plachet) tam bude víc než dost. Ale co... polopásy jezdily na západě ověšené kde čím tak na východě by to snad nemuselo být jiné ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Začal jsem dávat dohromady všechny ty rozdělané části polopásu. Kanón je prozatím jen položený nasucho.
Už zbývají jen světla, volant (který jsem já vůůůůl ztratil), čelní sklo a nějaké ty doplňky.
No a taky oprava retuše. Ta je nutná protože jak to beru pořád do pracek tak se to odírá a odírá.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Takže příště už snad budou fotky hotového modelu
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Páni kolegové.
Většina z vás zná ten pocit, když máte už z 98% hotový model a něco se po.... Tak přesně ten pocit znám už i já :(
Na polopásu chybí už jen čelní sklo, 2x PPŠ-41 a nějaké ty plachty a celty. Tak jsem se rozhodl model stříknout lakem. Už dlouho používám stejný lak, akrylátový ve spreji. A jsem s ním spokojený. Jednou teda zklamal, když byl model po nastříkání jakoby posypaný krupicí. Ale byl to starší model a přisuzoval jsem to spíš špatnému protřepání laku (to samé jsem usuzoval i u mahdyho kanónu) a nebo použitému papíru.
Třepal jsem jako blázen a papír je podstatně mladší........a výsledek..... kdyby někdo dělal diorama na téma " zima na východní frontě" tak můžu dodat jeden "jinovatkou pokrytý polopás"
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Úplně mě to vzalo chuť polopás dokončit. No ale těch pár frcků už dodělám, doma to někam zastrčím a pustím se do dalšího kousku :|
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Tapan »

Tak to nasere...a přitom to bylo takový hezký. Co to zkusit dát za okno na slunce? Někdo někdy někde psal, že to trochu pomohlo...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od kaktusak »

Naprosto vážně a bez ironie , proč to opravdu nepředělat na situaci " zima na východní frontě " ? Ono by to nemuselo být až tak zlé . Neznám jak naimitovat sníh , ale to by už někdo poradil . Já bych do toho šel .
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Brzdič »

Pánové že se na to lakování nevybodnete, lak jen vše skazí. Co to máte furt v hlavě zakořeněný že se musí papíráky lakovat? to kdysi psal RV a ještě někdo, ale to bylo snad ještě za komoušů. Osobně jsem model lakoval jen párkrát a vždy to modelu spíš ublížilo než pomohlo.
Buď prosákla druhá strana papíru na líc, hlavně u ABC modelů.
Nebo se na modelu vytvořila jinovatka.
Nebo se rozpila retuš do okolního papíru.

Lak je zlo, pryč s ním kluci. :D

Co udělat z poškozeným modelem? Vyzkoušej opatrně namočit štětec do ředidla aby byl jen vlhký a zkus tím pár krát tu jinovatku přetřít, papíru to sna neuškodí, ale vyzkoušel bych to někde bokem, nebo na schovaném místě.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Tapan píše:Tak to nasere...a přitom to bylo takový hezký. Co to zkusit dát za okno na slunce? Někdo někdy někde psal, že to trochu pomohlo...
...Štěpáne to jsem psal já. To slunko tomu trošku pomohlo jenže tady je to "ojínění" daleko vetšího rozsahu. Asi vyzkouším líh v rozprašovači a nebo ředidlo jak radí Brzdič....
kaktusak píše:Naprosto vážně a bez ironie , proč to opravdu nepředělat na situaci " zima na východní frontě " ? Ono by to nemuselo být až tak zlé . Neznám jak naimitovat sníh , ale to by už někdo poradil . Já bych do toho šel .
....Ono by to nemuselo být až tak zlé.... kdyby to dělal někdo jiný než já.... moje zkušenosti s dioramaty jsou nulové....
Brzdič píše:Pánové že se na to lakování nevybodnete, lak jen vše skazí.
Lak je zlo, pryč s ním kluci. :D
Ondro jak jsem psal... já si na lak nemůžu ztěžovat. A nezanevřu na něj ani po této nehodě.... možná při druhé...třetí...čtvrté... :-D
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Už jen z povinnosti a bez nějakého velkého nadšení jsem dokončil polopás.
Doplnil jsem nějaké plachty, osobní zbraně osádky a taky jsem se pokusil zakrýt nejvíc "ojíněné" místa sítí. Nakolik se to povedlo posuďte sami.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: SU 57/WAK/1:25 - HOTOVO

Příspěvek od mahdy »

Já bych řekl, že mu ta nehoda i prospěla. Na fotkách to vypadá dost dobře.
Za mě máš 1*
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SU 57/WAK/1:25 - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Za mě je to dobrý . Se ti jen velmi zdařile povedlo vyrobit jinovatku . Co by za to jiní dali .
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: SU 57/WAK/1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Tapan »

Marku, slepené je to fakt parádně a dozdobení sítí+plachtou taky super. Jinovatky je škoda, ale netřeba plakat nad rozlitým mlíkem - až budeš odhodlán pustit se do diorámka a vyzkoušet nějaké plastikářské techniky, nebudeš se muset dlouho rozhodovat, po kterém kousku z vitríny sáhnout ;-) Nějaká krajinka v zimním hávu by rozhodně stála za pokus...
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“