SU 57/WAK/1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

SU 57/WAK/1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Po nedorozumění s Fiatem bych si měl napravit reputaci. No a ruka hrábla do archívu pro tento polopás.
Obrázek
Krátké psaní o předloze je zde : http://forum.valka.cz/topic/view/59844/ ... ybny-kanon" onclick="window.open(this.href);return false;
Ještě foto originálu a Obrázek jde se na věc
V poslední době začínám stavbu věží. Ale tady bohužel žádná není. Takže volba padla hlavní zbraň celého polopásu. 6ti liberní kanon. Protože jestli by se ten nepovedl, tak bych sahal po něčem jiném :roll: Sice jsem kdysi psal že se budu radši držet kanonů menší ráže, ale technika polystyrenu a kulatiny zase zafungovala. A docela dlouhá a kónická hlaveň se podařila.
Základ kanonu je hotový
Obrázek Obrázek Obrázek
Omlouvám se za kvalitu fotek. Ale po focení dcerky je foťák vždycky tak rozštelovaný ...... budu si na to musat dávat pozor 8-)
Naposledy upravil(a) Markulin dne čtv 22.9.2016 11:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od mahdy »

A zase taková obluda :) Ale ve tvém podání to bude určitě krasavec.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Tapan »

Pěkný stroj, těším se na report. Celé je to takové hranaté...jen ty blatníky vypadají tvarově docela komplikovaně :-D
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Tomáš S. »

Můžu se zeptat v čem přesně spočívá metoda polystyrenu a kulatiny?
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Na polystyrenu se jednoduseji vyvali za pomoci one kulatiny potrebny tvar kanonu ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

mahdy píše:A zase taková obluda :)
Toto vypadá ještě docela normálně Davide. Mám doma i horší :lol:
Tapan píše:...jen ty blatníky vypadají tvarově docela komplikovaně :-D
Komplikované je toto Štěpáne :lol: http://www.papirove-modely.cz/velkynahled/179200" onclick="window.open(this.href);return false; Dvakrát jsem je zvládl no a "holt" potřetí..... jsem neměl svůj den :cry:
Tomáš S. píše:Můžu se zeptat v čem přesně spočívá metoda polystyrenu a kulatiny?
Je to přesně tak jak píše Jakub. Už jsem to myslím popisoval ,když jsem dělal "Rudého". A to byl "kurnik" dlouhý lauf. Polystyrenová deska, kulatina odpovídajícího průměru (ta moje má 5 mm a 3 mm) a za rovnoměrného tlaku na kulatinu válet. Bez vlhčení nebo rozvrstvení papíru. Je to pohoda. I když ta kónická hlaveň se tvaruje o trošku hůř jak rovná.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od kaktusak »

Markulin píše: . Polystyrenová deska, kulatina odpovídajícího průměru (ta moje má 5 mm a 3 mm) a za rovnoměrného tlaku na kulatinu válet. Bez vlhčení nebo rozvrstvení papíru. Je to pohoda. I
Tohle si někdy musím zkusit . Ten poliš se přece musí protlačit ...... no asi ne když ti to funguje já vím . Ale stejně si to musím zkusit .
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od bedatruhlar »

Jo tohle je hranaty to pujde :D
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Tapan »

Ano, Marku, přesně na poslední blatníkovou akci jsem narážel :-D jen takový lehký dloubanec :-)
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od mahdy »

Zbyňku, já jsem to nikdy nezkoušel, ale myslím, že to, že je polystyren měkký a pod tlakem válení se promačkává je ta vlastnost díky které Marek válí tak krásně kulaté dlouhé laufy. Když budeš papír válet tyčkou na tvrdé desce stolu, tak ho můžeš válet do alelujá a pořád to bude rovný papír.
Tož tak ...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od kaktusak »

To co říkáš Davide dává smysl . Ale stejně ten poliš musí být takový ten tvrzený ( stavební ) . Ale možná se mýlím i v tomto bodě .

p.s. jestli jen neměl Marek začat spíš od blatníků :) :) :) :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

No jo.... Jen se bavte na můj účet pánové ;)
kaktusak píše: Ale stejně ten poliš musí být takový ten tvrzený ( stavební )


Mám vyzkoušené obě varianty. Lauf na "Rudého" jsem válel na tvrdší desce a tento kanón je na měkké desce. Obě desky jsou klasický bílý polystyren. Ta tvrdší deska pamatuje ještě minulý režim, takže už moc bílá není. Prý tím byly vystlané bedny s počítačem, který by řídil pec. Bohužel pec je dodnes ovládána manuálně a z počítače zbyl jen ten polystyren :lol: :lol:

p.s. neznáte někdo nějaký dobrý fígl na blatníky? :lol:
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od bedatruhlar »

Kamna
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

bedatruhlar píše:Kamna
Tak toto řešení mám v plánu jako poslední :D

V noci jsem dokončil samotný kanón. Příště mě čeká lafeta a ochranný štít. Jak jsem předpokládal, tak papír je stejný jako u Crusadera. Takže retuš se vesele odlupuje.... grrrrrr :x
Obrázek Obrázek ObrázekObrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Hotový je kanon, lafeta i ochranný štít. Sestavené je to jen nasucho. Protože budu dělat kanon v transportní poloze a momentálně nedokážu odhadnout sklon hlavně, která bude upevněná na předku polopásu.
Po dokončení kanonu jsem zjistil že mě přebývají dva díly. Po chvilce hledání a bádání jsem v návodu jeden přebývající díl skutečně objevil...jen malý detail bez kterého se dá žít... Ale ten druhý?....Záhada dílu 151 D zůstává prozatím nevyřešená.... :?: :?: :?: Mám takové neblahé tušení že to není jediná záhada tohoto modelu. Ale o tom až někdy příště :?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Při focení blesk vytáhl nějaké nedostatky v retuši. Takže se bude dolaďovat a opravovat....
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“