Flakpanzer IV Wirbelwind /ABC R. Vyškovský/ 1:35

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
ryba443
Příspěvky: 1
Registrován: úte 1.3.2016 17:28

Flakpanzer IV Wirbelwind /ABC R. Vyškovský/ 1:35

Příspěvek od ryba443 »

Zdravím,
pokud jsem dobře koukal, tak tahle vystřihovánka od mistra Vyškovského zde ještě nebyla.

Vyšla v číslech 6, 7 a 8 ročníku 42 (1997) pod trochu zavádějícím názvem "Německý tank WW II Vzdušný vír".

Wirbelwind je samohybné protiletadlové dělo sestávající z podvozku tanku PzKpfw IV a čtyřhlavňového rychlopalného 20mm kanonu Flakvierling 38, chráněného věží ze svařovaných pancérových desek. Výroba byla zahájena v druhé polovině roku 1944* a bylo vyrobeno přibližně 100 kusů (přesný počet není znám).

* v časopise i na spodní straně modelu je chybně uveden rok 1942

Obrázek Obrázek Obrázek

Doufám, že na tomto fóru v záplavě naprosto dokonalých (!) modelů moje nesmělé pokusy nebudou příliš urážet a že budete shovívaví ;)

Hotovo mám asi tak ze 75%, hrany retušuji temperami (na fotkách s bleskem je to vidět více než ve skutečnosti), oproti originálu jsem upravoval pouze přední a zadní kola, ve vystřihovánce byla řešena pouze jako válec s modrýma plochama.

Jakékoliv tipy a náměty uvítám, třeba z čeho udělat hlavně děl, řešení z časopisu pomocí špejlí mi připadá nevyhovující.

Díky!

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Flakpanzer IV Wirbelwind /ABC R. Vyškovský/ 1:35

Příspěvek od Tomáš S. »

Já myslím, že se ti to pěkně daří ;) . Co se týče nějakých postřehů - u hlavní bych volil jednu z těchto možností - uhlíkovou tyčinku (normálně dostupná ve většině modelářství), plastový profil (například značky Tamiya nebo Evergreen) nebo obyčejný vyrovnaný drát. Ať se rozhodneš pro kteroukoliv variantu, můžeš to ještě omotat cigaretovým papírkem a přetřít i tou temperou - ta ti na to pěkně chytne díky papírku, a taky se zbavíš hladkého povrchu, který by na takovémto "retro" modelu možná spíš rušil - ale pozkoušej a uvidíš co ti tam bude sedět. Na konec hlavně bys pak mohl zkusit ještě vyrobit úsťovou brzdu jaká je vidět na třetí fotce předlohy (ta to asi v tomto případě nebude, ale nevím jak to jinak pojmenovat).

Ještě mám obavu z pásů a hnacího kola - přeji hodně zdaru ať to do sebe nějak zapadne! :)

A jinak pochvala za moc pěkný "první post" a taky za pěkné ostré fotky!
CSR
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 8.3.2012 21:19
Bydliště: Praha

Re: Flakpanzer IV Wirbelwind /ABC R. Vyškovský/ 1:35

Příspěvek od CSR »

Na to že už mu je taky pár let,co to autor nakreslil, tak myslím že z toho vzniká koukatelný a hezký model.Jen tak dál.Jde ti do dobře.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Flakpanzer IV Wirbelwind /ABC R. Vyškovský/ 1:35

Příspěvek od chuan »

Já jsem tuhle obludku jako malý kluk lepil. Hlavně jsem z těch špejlí udělal a nevypadalo to tak hrozně. Udělal bych na konce hlavní ty vikýře a ty špejle bych v modelářský brusce sbrousil šmirglem na požadovaný průměr a natřel tou temperou. Hnací i napínací kola vypadají super. Celkově by modelu slušelo udělat určitý věci plasticky: třeba nýtky, matice, panty, pásy a tak podobně a bylo by to naprosto dokonalý
enJoygloBe
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 26.5.2016 16:58

Re: Flakpanzer IV Wirbelwind /ABC R. Vyškovský/ 1:35

Příspěvek od enJoygloBe »

Taky mám v plánu tenhle tank postavit. Ovšem koupil jsem ABC ve kterých jsou sice vystřihovánky, ale chybí návod. :evil: Mohl bych poprosit o naskenování a poslání návodu ? ;)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“