Tč vz.33 /SuperModel/ 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Tč vz.33 /SuperModel/ 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Něco malého, relativně lehkého a na překližce :D
Model ne příliš povedeného československého tančíku. Tím "ne příliš povedeným" myslím předlohu.
Ostatně o předloze je pěkné psaní tady: http://www.panzernet.net/php/index.php?topic=4846.0" onclick="window.open(this.href);return false;
A taky nějaké to psaní v cizí řeči: http://www.tanks-encyclopedia.com/ww2/c ... nkette.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Použitý papír (lesklý) ve mě vyvolává vzpomínky na kdysi dávno lepené modely od Betexy. Ještě že tady nejsou žádné oblé tvary a všechno je krabicoidní :lol:
Foto originálu a jdeme na to :lol: Obrázek
Na modelu bych chtěl udělat pár úprav. Prořezat průzory, žaluzie, trošku se pohrát s výzbrojí a poprvé ho snad i onýtovat. Tak snad se všechno podaří dotáhnout do zdárného konce.
Začal jsem kostrou. I když nevím jestli ji použiju. Uvidíme co řekne obšívka :roll:
Obrázek
Naposledy upravil(a) Markulin dne pát 25.3.2016 10:37, celkem upraveno 1 x.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Tč vz.33 /SuperModel/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Tak držím palce
Acespace
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Valečov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tč vz.33 /SuperModel/ 1:25

Příspěvek od Acespace »

No já jsem nejvíc zvědav na pásy.Já na nich umřel už někdy před 5ti lety :cry:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tč vz.33 /SuperModel/ 1:25

Příspěvek od kaktusak »

S tím nýtováním nevím . Pokud budeš dělat nýty s toho lesklého papíru tak není problém , ale pokud je budeš dělat z něčeho jiného tak to bude hodně vidět .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Tč vz.33 /SuperModel/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Menší postup. Kostra je obalená, žaluzie a průzory prořezané. Šlo to docela v pohodě. Jenom při lepení blatníků jsem musel použít trochu hrubé síly. Trošku jsem bojoval s papírem a lepidlem. Docela to klouzalo :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pásy mám v plánu udělat po svém. Použiju jen jednu polovinu. Obávám se že při síle použitého papíru bych dvě slepené poloviny pásů nenasadil. A rozhodně budu pásy barvit, protože ta stříbrná barva je šílená :shock:
Zbyňku celý model... no v tomto případě modýlek ... budu stříkat matným lakem. Tak snad se to ve finále nějak sjednotí. Spíš mám obavu jestli takové mini nýty vůbec vyrobím :?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tč vz.33 /SuperModel/ 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Markulin píše: budu stříkat matným lakem. Tak snad se to ve finále nějak sjednotí
V tom případě už teda zbývá jen ty mini nýty vyrobit .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Tč vz.33 /SuperModel/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

V noci jsem byl na nejlepší cestě, dostat se k Chocholouškovi : https://www.youtube.com/watch?v=NGjBlwHvs0Y" onclick="window.open(this.href);return false;
Jenom doufám že jsem některé "nejtky" nerozklepal moc. Dělal jsem je poprvé :roll: Opět pomohla růžová jehla a vodovky. Jěště zbývá dodělat nýty na zelené kamuflážní pole. Okrové a hnědé jsou komplet.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jeanuss
Příspěvky: 55
Registrován: ned 29.1.2012 9:55
Bydliště: Třinec

Re: Tč vz.33 /SuperModel/ 1:25

Příspěvek od Jeanuss »

Čus, zatím moc pěkné i ostatní tvé modely. K těm nýtům, já je dělám tak, že si vyseknu kolečko jehlou (jak to děláš ty) a pak si kolečko vložím do vyvrtaného důlku v plastu a propiskou ho protlačím. ;)
Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Tč vz.33 /SuperModel/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Já dělám nýtky kornajsnou, vyseknu je na kartonové destičce a jsou rovnou krásně zaoblené. Nevím jestli ty barvy nýtků nezkresluje foťák, ale i mé oko barvoslepce pláče. Jinak zatím modýlek moc pěkný, jen bych si trochu pohrál s odstíny nýtků.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Tč vz.33 /SuperModel/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky za rady pánové. Jak jsem psal, tak nýtuju poprvé. Takže to podle toho i tak vypadá :? Ale na to se samozřejmě vymlouvat nemůžu.
chuan píše: Nevím jestli ty barvy nýtků nezkresluje foťák, ale i mé oko barvoslepce pláče.
Setři slzu pod svým okem chuane ;) Na denním světle vypadají barvy v pohodě. Takto je vytáhl asi blesk. Jenom ta okrová se mě nějak nezdála, tak jsem ji předělal. Naopak teď se zdá zase mě že jsem to přehnal :|

Jinak tančík je celý onýtovaný. Přilepil jsem vodící lištu pásu a pomalu se začínám připravovat na podvozek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Tč vz.33 /SuperModel/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Hotové jsou komplet kola a celý ten pojezdový aparát. Sestavování a manipulace s tím vším byla docela zajímavá. Celé se to třepalo jak ho..o na palici. No děs běs. Ale po přilepení na místo určení se třeping omezil na minimum :D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Tč vz.33 /SuperModel/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Tančík stojí na pásech. Jak jsem psal na začátku, tak jsem udělal. Rubový nebo lícový díl pásů (kdo se v tom má vyznat který je který) a lišty jsem nalepil na papír (ze sešitu) Vyďobal jsem otvory pro hnací kolo. Ty jsem musel malinko zvětšit aby se tam zuby vešli. Potom už klasika. Vyřezat pásy, nalepit lišty, vypitvat a nalepit vodící zuby, nabarvit a nasadit. docela pohodová práce. Až na to že to bylo všechno strašně malé!!! :| Zvládl jsem to tak jak jsem to zvládl. Ještě musím trochu doladit barvu :roll:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Tč vz.33 /SuperModel/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Mám hotovo. Tentokrát to šlo o trošku rychleji než předešlý model. Na tomto modelu jsem si vyzkoušel nýtování, které musím rozhodně zlepšit (neříkám že od teď budu nýtovat všechno) Dále jsem chtěl udělat něco s výzbrojí. Snažil jsem se aby si hlavě kulometů ZB vz.26 byly co nejvíc podobné s reálnými. Ale bohužel..... hlavně jsem omotal drátkem a tím vytvořil žebrováníí. Jenže barva a následné lakování celou tu parádu dokonale zalili :cry: A přiznám se bez mučení... délku hlavně kulometu na místě velitele/střelce (to jest vlevo) jsem trošku přehnal :roll: No stalo se. Model jsem doplnil o hever , který jsem vzal z LT 38 a "home made" krumpáč.
A tady je výsledek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vím že model není nic moc. V záplavě dnešních, detaily nabitých modelů se přehlédne jak nic. Ale předloha pro mě je velice atraktivní. Prvorepublikový tančík, ještě k tomu i v "čs. kamufláži" (i když značně nepovedené) To jsem prostě musel mít :lol:
Už od začátku stavby tohoto modelu mě v hlavě "šrotuje" představa o jedné fotce. No a jelikož hranice s bývalou "Říší" je blízko, venku docela pěkně..... Snad se tam dneska dostanu a šrotující fotku udělám :roll:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tč vz.33 /SuperModel/ 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Jako vždy čistá práce . Jsem zvědavý až tento model uvidím na vlastní oči . Přece jen na fotce ty nýty zkreslují barvu .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tč vz.33 /SuperModel/ 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Moc pěkný kousek. A jak píšeš, mne taky zaujme víc něco takovéhoto, než ty téčka, PzKpfw nebo SdKfz, kterých je všude plno. Jsem zvědavý, co na nás ještě ze šrotovníku vypadne.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“