Sturmgeschutz III Ausf A / GPM / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Sturmgeschutz III Ausf A / GPM / 1:25

Příspěvek od Michal78 »

Zdravím všechny spřátelené duše,

po delší pauze jsem se pustil do dalšího modelu. Času je čím dál míň a tak jde stavba velmi pomalu. Zatím to jde dobře, chyby jsou spíš vinou střihače. Zatím "větší problém " byl při kompletaci motoru, kde jsem použil fantazii (nechtělo se mi pátrat na netu každý detail) a navíc se chystám, že jej celý schovám. Až toho bude víc, bude popis trochu podrobnější. A následuje malá ukázka rozpracovanosti (shrnuje cca 5 měsíců práce), rád bych se tomu věnoval víc, ale ten čas....

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Sturmgeschutz III Ausf A/GPM/1:25

Příspěvek od Markulin »

První verze StuGu se mě moc líbí. Začátek je parádní. Držím pěsti a těším se další fotky ze stavby ;)
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Re: Sturmgeschutz III Ausf A/GPM/1:25

Příspěvek od Michal78 »

Zdravím po delší době, bohužel letos je toho času méně a tak stavba probíhá velmi, velmi pomalu. Trochu jsem potáhl vnitřek. Pro případné následovníky, bych měl jeden detail, na který si dát pozor, a to je převodovka. I po hodinách pasování, přišlo neodmyslitelné přiřezávání, retuš a trocha scifi. Už dílkem 18i mě to mohlo napadnout, obvod válce je totiž o něco menší, je nutné jej nadstavovat. Pk po napasování celého toho krámu na místo, jsem zjistil, že by přes otvory v plášti dost vyčnívaly a tak jsem musel také zaříznout torzní tyče. No a po nalepení, jsem bohužel zjistil, že převodovka chtěla také trochu posunout (asi o 1mm). No ale utěšuje mě, že to schová plášť. Tělo kanónu, je jemně ulepeno v místě, kde bude pancíř, tady jsem byl opět akční a dodatečně mi došlo, že bych dělo po zkompletování nenasadil. V současnosti se snažím o vnější plášť v přední části, je to dost rébus, tak snad časem nezapomenu, kde který dílek přijde, protože čím déle to lepím, dím víc zapomínám kam s tím dílkem. V závěru mám vždy spoustu částí, které mi zbydou.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Vzhledem k ročnímu období věřím, že nastáva čas dlouhých zimních večerů vyplněných prací na stavbě.
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Re: Sturmgeschutz III Ausf A/GPM/1:25

Příspěvek od Michal78 »

Ahoj,
tak zas malý pokrok, ale moc se mi nedaří, stavba jde pomalu a než něco slepím, musím dlouho uvažovat, kdeže jsem to skončil. Dost zmatkuju a opět mi přebývají dílky (např. zrádný díl 15 - ani za prase jsem nezjistil kde chybí). Klasická chyba - nalep a pak studuj návod je poslední dobou standard. No ale příště už se chystám na deklování interiéru. Při napasování nasucho, jsem zjistil, že budu muset "svařovat" až 0,75mm. Pravý bok je lehce zhroucený dovnitř, to jde vidět při přiložení blatníku. Horní dekle budu ještě drobně upravovat a vzhledem k nepřesnosti budou muset být trvale otevřeny. No a jelikož nastává jaro, tak bude stavba opět zpomalena.
Tak a teď ten posun:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Patlu zdar a vstříc k světlým zítřkům
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: Sturmgeschutz III Ausf A/GPM/1:25

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Hezky čisté :) Jako člověk co s tím má věčné problémy tohle oceňuji asi nejvíc ;)
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Re: Sturmgeschutz III Ausf A/GPM/1:25

Příspěvek od Michal78 »

Ahoj,
tak zas malý pokrok, přešel jsem na části, do kterých se mi nikdy moc nechce a to kola. Slovy jednoho velikána - konstruktéři strojů by měli svými činy myslet i na modeláře, kteří se tím jednou budou muset prokousávat ve změnšeném měřítku.
Zkouším i nýtování a vypadá to k světu. mám trochu obavy o hmotnost, jakou budou ty kola nést. Pro napojení kola na torzní tyče - vyztužujete někdo některé komponenty nad rámec návodu?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Sturmgeschutz III Ausf A/GPM/1:25

Příspěvek od Markulin »

Jedno kolo jako druhé......paráda
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Re: Sturmgeschutz III Ausf A/GPM/1:25

Příspěvek od Michal78 »

Ahoj,
tak zase malý progres, pár dílků okolo trupu, blatníky, krytky, pantíky a občas nějaký ten nýtek. Boční pancíře jsem trochu nezvlád, hlavně ten pravý. levý blatník je dost prohnutý pod nástavbou pro vysílačku a munici. Největší utrpení je vyrobit funkční panty v tak titěrném měřítku. Ty úplně první jsou tak hrozné a nefunkční, že jsem poklop přilepil napevno. ty další už jsou celkem OK. Jelikož horní poklopy budou (aspoň doufám) taky funkční, dolepil jsem vnitřní rám, aby se křídla poklopu nepropadly. Další postup bude už uchycení kol, tak snad příště už na svých.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: Sturmgeschutz III Ausf A/GPM/1:25

Příspěvek od Pahejl »

Mě se to moc líbí! Prohnutýho blatníku jsem si ani nevšim, bude z toho krasavec. Už se těším na pokračování! ;)
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Re: Sturmgeschutz III Ausf A/GPM/1:25

Příspěvek od Michal78 »

Zdravím spřátelené duše,
tak po velmi dlouhé době malý posun vpřed, konečně jsem téměř na konci s pásama. už jen napasovat délku a onýtovat závlačky článků. Už teď vím, že pokud se dostanu k dalšímu modýlku, tak to nebude tank, leda bych si ty pásy nechal vypálit. Ta otročina je demoralizující, zejména na pozadí některých, kteří snad lepí i ze spaní :-) Tak tedy malý náhled na postup a téměř kompletní výstup pásů.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Do jara snad stihnu komplet vozidlo.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Sturmgeschutz III Ausf A/GPM/1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Ale ten výsledek stojí za tu otročinu :lol: ;) vypádá to špičkově, klobouk dolu ;)

Ať se ti daří i nadále Jakub.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Sturmgeschutz III Ausf A/GPM/1:25

Příspěvek od Markulin »

Jo jo...Jak píše Jakub....stálo to za tu otročinu. Fakt paráda ;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sturmgeschutz III Ausf A/GPM/1:25

Příspěvek od Shagrath »

Tohle je tedy parádní práce. Výsledek za to rozhodně stojí!
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Re: Sturmgeschutz III Ausf A/GPM/1:25

Příspěvek od Michal78 »

Zdravím, opět malý pokrok, nicméně už to vypadá jako celek. Pásy nasazeny pinzetou v čase asi větším, než by měla posádka v reálu. Ještě nějaká ta drobotina a bude to komplet. Zvažuju průhledné světlomety vs. původní papírové - uvítám názor zda do toho jít.
Pro letošek vše a pro další rok 2019 přeji všem kolegům mnoho času k lepení a ať se daří. ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Sturmgeschutz III Ausf A/GPM/1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,tohle vlakno slo nejak mimo me,ale tet sem si ho s chuti procetl.Mas to paradni, ocenuji ty original pasy,pruhledne svetlomety by tomu urcite slusely.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“