Tiger (P) / WAK / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

Tiger (P) / WAK / 1:25

Příspěvek od Ross »

Zdravím všechny,



jelikož jsem chtěl zkusit nový směr modelaření, testuji možnost "nečisté" stavby tohoto modelu.

Obrázek

Tento prototyp je zajimavý svým tvarem,ale i tím, že se k boji vlastně nedostal....

Wikipedia k tomu uvádí:
"Když německý zbrojní úřad vypsal soutěž na nový typ těžkého tanku (projekt Tiger), vstoupily do soutěže o tuto zakázku dva konkurenční návrhy: Porsche a Henschel. Profesor Ferdinand Porsche si byl natolik jist svým vítězstvím, že neváhal dokonce zahájit sériovou výrobu ještě před tím, než bylo vydáno rozhodnutí o vítězi. Vyhrál ale tým Henschela a Porschemu tak zbylo 95 podvozků a trupů k tanku, který nikdo nechtěl. Po dlouhé diskusi, co s nimi, bylo nakonec rozhodnuto, že sešrotovat je by byla škoda a že budou využity na něco jiného. "

Obrázek

Jedna otázka pro zainteresované - opravdu koresponduje podvozek prototypu pana Ferdinand Porsche s podvozkem Ferdinanda po přestavbě po roce 1943...

Absolutně mi nesedí hnací ozubená kola - potažmo výška blatníků...

Nějaké foto zkusím dodat zítra.

Mám na mysli toto :
Obrázek

Děkuji za inspirativní rady
Naposledy upravil(a) Ross dne úte 10.11.2015 23:06, celkem upraveno 1 x.
netlem
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.12.2013 13:48
Bydliště: Třebíč

Re: Tiger (P) WAK 1/2006

Příspěvek od netlem »

Ahoj, asi ti zadnou radu neposkytnu, ale co sem projizdej google, tak nejsi sam komu zadni ozubeno kolo nezapada do pasu, bude to chyba ve vyrobe.

http://www.cardarmy.ru/forum/viewtopic. ... &start=105" onclick="window.open(this.href);return false;
Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

Re: Tiger (P) WAK 1/2006

Příspěvek od Ross »

Tak tohle řešení jsem zvolit nechtěl :lol:

Opravdu vše celkem sedělo, jen ta hnací kola jsou celá špatně.
Nevadí, posunul jsem celou osu zadních kol, ale alespoň se tam vejde pás který sedí jak má...
Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

Re: Tiger (P) WAK 1/2006

Příspěvek od Ross »

Pokusil jsem se přestříkat akrylovými barvami trup a kola, ale zatím se mi to ještě nezamlouvá...

Obrázek

Hnací kola jsem použil z Ferdinanda, ale musel jsem posunout osy zadních kol.

Před :
Obrázek

Po:
Obrázek
Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

Re: Tiger (P) WAK 1/2006

Příspěvek od Ross »

Dokončil jsem věž a nějaké drobnosti a přebarvil jsem to černošedou akrylkou

Obrázek

Některé díly jsou jen nasazené, kvůli pozdějšímu barvení a hlavně kvůli osazení pásů, které asi stejně nebude tak jednoduché.

Obrázek

Barva ve světle foťáku vytáhla nějaké fleky, ale v reálu to není tak hrozné :twisted:

Obrázek

Teď se snažím dát dohromady pásy a nějaké doplňky a doufám, že se naučím lépe ovládnout Airbrush pistoli :|
Uživatelský avatar
atlon
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20.1.2012 22:43
Bydliště: Levice, Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiger (P) / WAK / 1:25

Příspěvek od atlon »

pokial su to laserove pasy, tak tam vacsinou zabudaju, ze treba upravit aj hnacie(ozubene koleso), hlavne ked je to pas v jednom kuse, ale uz som sa s tym velakrat stretol ze laserove pasy nesedia na kolieska z vystrihovacky. ono sice ak ich prirovnas k vystrihovacke sedia na chlp presne ale zabudaju pripocitat hrubku kartonu, cize podla spravnosti by mali byt dlhsie o nejaky kus, aby diery sedeli na zuby
Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

Re: Tiger (P) / WAK / 1:25

Příspěvek od Ross »

atlon píše:pokial su to laserove pasy, tak tam vacsinou zabudaju, ze treba upravit aj hnacie(ozubene koleso), hlavne ked je to pas v jednom kuse, ale uz som sa s tym velakrat stretol ze laserove pasy nesedia na kolieska z vystrihovacky. ono sice ak ich prirovnas k vystrihovacke sedia na chlp presne ale zabudaju pripocitat hrubku kartonu, cize podla spravnosti by mali byt dlhsie o nejaky kus, aby diery sedeli na zuby

Díky za připomínku - to bude asi ten základní problém.Ty pásy opravdu ani trochu neseděly (jsou v jednom kuse - typ Ferdinand GPM) a dokonce jsem si zkusil udělat pár článků z originální šmikajdy a dopadl jsem skoro stejně...

Nicméně se pokusím upravit vše tak, aby se to dalo napasovat. Nebude to sice asi tak úplně košér ...ale je to cvičný model.
( jde mi spíše o to pochopit rozdíl mezi stavbou " načisto" a "přebarvováním")
Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

Re: Tiger (P) / WAK / 1:25

Příspěvek od Ross »

Tak zkouším nějaké metody kamufláže, ale není to zatím to co bych rád viděl :)

Obrázek

Pásy už celkem sedly, ale s těma barvama se peru....
Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

Re: Tiger (P) / WAK / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Ross »

Podařilo se mi zachytit alespoň trochu slunečního svitu, ale nestihl jsem udělat slušné prostředí pro focení.
Tak alespoň pár fotek přihodím...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Prozatím je to hotovo.
Možná se někdy pokusím o další úpravy kamufláže, odřeniny, zašpinění atd. ale teď na to nezbývá čas.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tiger (P) / WAK / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Mě se to líbí, trocha wasche na zvýraznění detailů a bude to ještě lepší. :)
Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

Re: Tiger (P) / WAK / 1:25

Příspěvek od Ross »

Děkuji, ale s Wash technikou ještě nemám žádnou zkušenost, tak buď mě někdo zasvětí nebo to budu zkoušet jen podle nějakých videí na netu...časem...

Ale efekt by mohl stát zato :lol:
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“