T-55A Irak /GPM/1:25 Hotovo

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: T-55A/GPM/1:25

Příspěvek od Tapan »

Hoďte na něj síť :) Pěkné pokoukání, jen co je pravda.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: T-55A/GPM/1:25

Příspěvek od zkooter »

Tohle je pro mě Vyšší dívčí, které asi nikdy nedosáhnu. Je to pecka a těším se na další postup.
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: T-55A/GPM/1:25

Příspěvek od kiwiisek »

Mě se moc líbí , jak to děláš , ale protože jsem horník a v AČR ženista , tak mi prostě nesedí , že síla výbuchu , která takhle roztrhla blatník ( předpokládám , že tam bude chybět i kolo ) by rozhodně nenechala na místě tu bednu a určitě by jí neroztrhla tak úhledně roh ( nejpevnější místo ) bez toho , aby ji tlaková vlna zevnitř nevydula...ale to by zase těžko udržely panty...tak to mě jen napadlo ze strany mé profese ;)
Ale jinak super :!:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: T-55A/GPM/1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj a díky. :)

Kiwiisek ... budeš se divit (já se taky divil) ale z fotek co mám je celkem jasně vidět že v místě dopadu střely je na vozidle docela výrazné poškození. Ale cca 1,5 metru od něj je většina povrchu nedotčená. Podle mě je to způsobeno tím, že se používají průbojné střely které nepůsobí tak destruktivně na své okolí. Každopádně je v tom i má invence. :lol:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: T-55A/GPM/1:25

Příspěvek od kiwiisek »

Jo , to bude fakt , že ta kumulativní nálož působí vlastně usměrněným paprskem a propálí se dovnitř ;)
Máš recht ;)
Stremhlav
Příspěvky: 49
Registrován: pon 23.1.2012 13:26

Re: T-55A/GPM/1:25

Příspěvek od Stremhlav »

Jo, poměrně charakteristická ukázka účinku kumulativní hlavice. ;)
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: T-55A/GPM/1:25

Příspěvek od TomC2 »

Paráda. :shock: Doufám že nás neochudíš o zářící papírové plameny po výbuchu. :lol:
Kárl
Příspěvky: 143
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: T-55A/GPM/1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
někde jsem viděl ten čoud a plameny z purpěny.... ;)
Tohle ale bude jiná paráda, moc se těším.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: T-55A/GPM/1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj, co třeba tak, ač jedno není tank:
Obrázek Obrázek

Převzato od našich Slovenských kolegů ;)


Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: T-55A/GPM/1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

To by jste po mě chtěli už moc, nikde nic blikat nebude a ani kouřit. :lol:

No a já jsem se vrhl na věž.
Ta je na tom podobně jako zbytek tanku, to znamená že její tvary a asi i rozměry mají k dokonalosti daleko. Předělat to. by znamenalo nakreslit věž od nuly a na to nemám. :)
Takže pracuju s tím co mám k dispozici. Obšívku jsem nahrubo vytvaroval a přilepil ke kostře, pokud bych jí delší dobu přemlouval asi by nakonec sedla na místo, ale když přebarvuju můžu to trochu odbýt. :) Což se taky stalo v zadní části, zde jsem to poněkud rozstříhal a kde bylo potřeba přidal papír na víc.
Vše jsem pak natřel vteřinovým lepidlem a nechal vyschnout.
Obrázek Obrázek

Následovalo důkladné vybroušení, kde bylo potřeba šel jsem skrz obšívku až na žebra.
Následovalo znovu natření vteřinovým lepidlem a znova jsem povrch přebrousil, jen už jsem použil jemný šmirgl který povrch vyhladil.
Obrázek Obrázek

A protože věž je odlévaná, je potřeba na ní vytvořit strukturu pancíře. Na povrch roztírám tmel rovnou z tuby a následně jej tupuji štětcem z tuhým vlasem.
Obrázek Obrázek

Struktura pancíře je poměrně jemná a tak skoro všechen tmel zbrousíme. :)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: T-55A/GPM/1:25

Příspěvek od Kuba78 »

vez je sice odlevana, ale soudruzi od prvnich odlitku t-34 prece jen pokrocili od stredoveke kovarske prace k necemu vice high-tech tak bych mozna s tim brousenim jeste pritlacil..
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: T-55A/GPM/1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Kubo já si myslím že je to tak akorát, více napoví až nástřik základem.

Na věž jsem začal osazovat dílky a hlavně pravý průlez, je s tím více práce než jsem čekal, model je tu dost jednoduchý.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: T-55A/GPM/1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Tak jsem zmákl i druhej průlez. :)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: T-55A/GPM/1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Vyrobil jsem nový světlomet, vystřihovánka je zde hodně strohá. :) A taky jsem udělal trombón, taky jsem provedl pár změn, ale nic zásadního.

Obrázek Obrázek
Obrázek

Obrázek Obrázek
Nargo.
Příspěvky: 17
Registrován: ned 15.7.2012 20:05
Bydliště: Vysočina

Re: T-55A/GPM/1:25

Příspěvek od Nargo. »

Čau Brzdiči,
nevím jestli si na mě ještě pamatuješ... je to už cca 10 let. Tenkrát jsem působil ještě na starém foru "v éře legend" např. dnes již zřejmě modelářského důchodce(??) Bernieho. Moje působení kdysi skončilo poměrně kontroverzně, modří vědí... :lol:
Nicméně pokud si nevzpomeneš nebudu se divit. Je to už opravdu hodně dlouho... zhruba v témže období se na DF objevil jistý Brzdič123, jehož hlavní doménou byla příšerná gramatika, obdivuhodná rychlost lepení avšak nepříliš vysoká "dílenská" kvalita. Co mu však rozhodně nechybělo byla chuť do modelaření. A to i přes to, že mu spousta místních házela klacky pod nohy, shazovala prakticky každý jeho příspěvek a všemožně se ho snažila diskreditovat. Mě tenkrát nevyjímaje... Když si dneska vzpomenu na "kopii Bérního Kraze" vždy mi vykouzlí úsměv na tváři. Nutno však říct, že nikoli uštěpačný, ale naopak nostalicko/obdivný.
Když vidím kam až ses dokázal za ty roky ve své modelářské dovednosti posunout, nezbývá než smeknout! Jednoznačně jsi se stal hlavní atrakcí tohoto fóra. Lidi doslova hltají všechny tvoje vlákna. Co model to perla. Ať se jedná o čistostavbu nebo patiňáka, ať jde o model z české produkce nebo poláka, vždy prvotřídní kvalita. Co na tobě ale oceňuju ze všeho nejvíc je tvá vytrvalost. Já jsem snad za ty roky nepostřehl model, který bys nedokončil a to se konali takoví velikáni jako např. legendární FAMO, které se kdysi považovalo za neslepitelné!!

To co teď předvádíš na T-55 je jen další důkaz tvého umění. Velmi se těším na každou další fotku a na každý další model! Máš můj respekt Brzdo!

Nargo.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“