Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

terenkoza
Příspěvky: 40
Registrován: stř 31.10.2012 20:12

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od terenkoza »

halo 8-)

mozno matky ivantovky skusit ?? mozno tu a mozno nabuduce ?? su aj cierne ...
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Markulin píše:Prostě to byla taková ptákovina, že větší ptákovinu jsem ještě nedělal.
Safra chlape, vždyť tě to nemůže ani bavit, když u toho tak trpíš. ;) No jo, být to staré GPMko, tak už máš hotovo, tady je té drobotiny povícero.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Ale jo. Už mě to zase baví Lukáši. A s tím starým GPMkem máš pravdu. S tím bych se tak dlouho nedrbal :lol:
Menší krůček k dokončení. Závěsné oka a světla. Těma se nebudu rád chlubit. Zatímco světlomet na věži se dělal skoro sám, tak tyto jsem zmršil. Nezbylo nic jiného než je máznout barvou :oops:
Obrázek Obrázek
Vím že fotky nejsou nic moc. Ale ve 4 hodiny ráno jsem rád aspoň za takové :roll:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Konečně ty zakydané blatníky něčím schovám. To jest bednama.
Obrázek Obrázek Obrázek
Ještě budu muset vymyslet nějakou schovku na ty nepodařené světla :?
A abych pomalu začal přemýšlet nad nějakou podložkou :roll:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Dneska jsem konečně zařízl do posledního, papírového dílu vystřihovánky. Teď už zbývá jenom dodělat antény (nabarvit), ochranné rámy světel a nějaké ty doplňky (lana, plachty, celty) Které zakryjí nějakou tu nepřesnost, upatlanost .... no prostě moji nešikovnost :roll:
Poprvé za celou stavbu se mě podařilo nafotit model při denním světle
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Myslel jsem že ta retuš bude na denním světle katastrofální ale ve finále to není tak strašné jak jsem předpokládal. Je příšerné lepit po nocích při umělém světle (z toho jedna ze dvou zářivek věčně nesvítí) a potom čekat jak to vypadá ve dne :lol:
Obrázek
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Tapan »

Ahoj, denní světlo retuši pomohlo, to je fakt. Líbí se mi kola a panty. Když tam na to hodíš ještě nějakou tu celtu, bude to paráda ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky Štěpáne.
Lana a plachty jsou zatím nasucho rozmístěné. Což v normální řeči znamená : "snažil jsem se zakrýt upatlaná místa" Toho bílého čehosi u předního reflektoru si nevšímejte. To je ještě nehotová plachta, která tam stejně asi určitě nebude.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Pokud to nemáš ještě přilepené, tak lana by - myslím - byla lepší z lana, než z nějaké tkaničky.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Bohužel v danou chvíli nebylo po ruce nic jiného. Měděný drátek z cívky, ze kterého lana občas umotám se někam zašantročil :roll: a z nějakého silnějšího by to vypadalo divně. Lana z tohoto provázku jsem už použil na Cromwellovi a na T 34. Možná to ještě v neděli pořeším. I když jedno lano už je sem tam chycené lepidlem k blatníku.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Konečně si můžu vydechnout a říct že to mám za sebou. Šlo to ztuha, v jednu chvíli jsem to chtěl i zabalit a začít něco jiného ale.... Ale hlodalo by mě to a hlodání já nemám rád :lol:
Asi by se hodilo napsat něco k modelu. Přesnost modelu.... na milimetr.... prostě paráda. Někdy mě štvala až zbytečná složitost některých částí. Nemyslím detaily. Malé pididílky. To je v pohodě. Ale třeba filtry. Jsou dva a jeden se skládá ze 4Oti dílků :? No a ten papír.... to je věc která mě trápila celou stavbu. Jestli je takový u všech modelů tohoto vydavatele tak "potěš hodiny" Bojovka od WAKu je pro mě docela atraktivní, takže můj skromný archiv je jí celkem zaplněný :?
Tak už dost kecání a jdeme na fotky :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek
Pár věcí bylo u tohoto modelu pro mě poprvé.
Poprvé jsem použil víc jak dva druhy lepidla. Dotěď jsem si vystačil jen s Herkulesem a lepidlem ve spreji. Od teď jsem vybavený i gelovým lepidlem, sekunďákem a jakýmsi Uhu Power. Tož dobře to lepí :lol:
Poprvé jsem použil víc jak jeden druh barev. Vodovkám jsem pořídil kámošky tempery a nějakou tu akrylátku. Bohužel barvu na pásy jsem v prodejně nekoupil. a že jsem na ni měsíc čekal! Tak jsem pásy natřel vodovkou :?
No a poprvé jsem použil dar přítele lasera a poprvé jsem okoštoval co jsou to papírové šrouby a matice :roll:
A jelikož byla dnes krásná neděle tak jsem fotil i něco málo venku
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Moc pěkná práce, opravdu to stálo za ty útrapy :)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od zkooter »

No krasavec to je veliká, o tom žádná :) Krásně čistě slepeno. Velká gratulace k úspěšnému dokončení i přes všechny ty útrapy ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Na to cos popisoval za útrapy při stavbě to vypadá suprově . No a ty fotky ve sněhu budou určitě aspirovat na foto měsíce .
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od vojta78 »

Naprosto senzačně postavený model. Připojuji se ke gratulantům k dokončen stavby. Výborně nafoceno.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Tapan »

Moc pěkně slepeno a venkovní fotky jsou super. Gratuluji!
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“