Typ 2 Ka-Mi /Maly Modelarz/ 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Typ 2 Ka-Mi /Maly Modelarz/ 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Chtěl jsem si u něčeho odpočinout, tak jsem hrábl po tomto archivním kousku. Rok vydání 1991.
Obrázek Obrázek
Něco málo o předloze : http://cs.wikipedia.org/wiki/Typ_2_Ka-mi" onclick="window.open(this.href);return false; a nebo pro angličtinuznalé : http://www.tanks-encyclopedia.com/ww2/j ... _Ka_Mi.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Že mě neupadla pracka a nebo jsem nehrábl po něčem jiném!!!!! Už jsem sice dělal i starší kousek od MM ale ten byl vcelku hranatý, krabičkoidní takže pohodové lepení. Až na ten papír. Kvalita papíru bohužel zůstala stejná, zatímco tvary modelů se zakulacovali a díly zmenšovali :? No hrůza. Už při tvarování hlavně kanónu jsem měl chuť s tím praštit do koše. Ale dal jsem šikmookému šanci. Tak uvidím co z toho vyleze.
Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Markulin dne čtv 11.6.2015 12:19, celkem upraveno 1 x.
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: Typ 2 Ka-Mi /1:25/ Maly Modelarz

Příspěvek od weselan »

Vidíš,vidíš.Kdyby si nechal výběr na manželce...:-) Ale určitě z toho něco pěkného vytvoříš.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Typ 2 Ka-Mi /1:25/ Maly Modelarz

Příspěvek od Markulin »

Michale manželka mě vybrala taky dobrou lahůdku. Ale nějak se mě nechtělo do amerických pásů 8-) Budu se snažit z toho udělat aspoň trochu "slušný" model. I když zatím to tak moc nevypadá. Ale jedno vím už teď....To bude něco tak ošklivého!!! ..... :lol: :lol:
Menší posun. Kostra ala MM vz. 91 Nachystanou už mám i obšívku tak snad bude pasovat :?
Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Typ 2 Ka-Mi /1:25/ Maly Modelarz

Příspěvek od Markulin »

Opět něco málo z mého přehmatu ;)
Obalil jsem kostru a dopadlo to jak to dopadlo. Obšívka se musela na pár místech o nějaký ten kousíček zaříznout a po přilepení bylo znát že to ještě nestačilo (tlusté obrysové čáry po obvodu). No retuš to snad spraví. I když to je taky zážitek. Barva na hranách papíru nedrží a nedrží :? A "šachty" pro šrouby...... taky zážitek :?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Typ 2 Ka-Mi /1:25/ Maly Modelarz

Příspěvek od Lukáš »

To je brblání.. :D Vždyť kdyby všechno sedělo naprosto přesně, ani by tě to nebavilo. :D Navíc při pohledu na fotky se ani nechce věřit, že je to tak hrozné. Když k tomu přičtu neokoukanost předlohy, tak si nějaké nepřesnosti nikdo nevšimne.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Typ 2 Ka-Mi /1:25/ Maly Modelarz

Příspěvek od Markulin »

Žádné velké nepřesnosti tam nejsou Lukáši. Až teda na ty šachty šroubů. Ale stačilo zastřihnout čelo a bylo vyřešeno. Naopak mě překvapilo že takový skoro muzejní exponát vychází docela přesně. Brblal jsem jen na kvalitu papíru a šíleně silné obrysové čáry, které ten celkový dojem trošku kazí 8-)
Pokračuju podvozkem. Nějak mě ty kolečka poslední dobou baví :)
Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Typ 2 Ka-Mi /1:25/ Maly Modelarz

Příspěvek od Markulin »

Pokračuju pojezdama.
Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Typ 2 Ka-Mi /1:25/ Maly Modelarz

Příspěvek od Markulin »

Dodělal jsem podvozek a vrhnu se na pásy. Na závěsech pojezdových kol je vidět posunutý tisk. Ten jsem se snažil opravit na věži a částečně i na korbě. Ale nejspíš bych musel přebarvit celý tank aby to nebylo vidět. Tak jsem to přestal řešit. Prostě tu bednu dodělám ať mě nestraší ve skříni.
Obrázek Obrázek
john6900
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13.8.2013 22:52
Bydliště: Olomouc

Re: Typ 2 Ka-Mi /1:25/ Maly Modelarz

Příspěvek od john6900 »

Moc hezká obludka :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Typ 2 Ka-Mi /1:25/ Maly Modelarz

Příspěvek od Markulin »

john6900 : Díky. Sice to není úplně podle mých představ ale obluda je to fakt :lol:

Po osazení pásů (nervy v p..i) a doplnění pár drobností jako jsou výfuk, kulomety (kulomet spřažený s kanonem prostě nebyl) šrouby, nějaké ty úchyty a oka je vlastní tank hotový.
Obrázek Obrázek Obrázek
Teď se vrhnu na přídavné pontony které tomu všemu dají snad nějaký přijatelnější tvar :roll:
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Typ 2 Ka-Mi /1:25/ Maly Modelarz

Příspěvek od Tapan »

Pěkné a čisté, líbí se mi to. S pásy ses popasoval dost dobře. Slušely by tomu plastické nýty a panty, neplánuješ?
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Typ 2 Ka-Mi /1:25/ Maly Modelarz

Příspěvek od Markulin »

Díky. Ta čistota není taková jakou bych zrovna chtěl, ale daří se mě ji docela dobře maskovat před okolím. Svedu to na kvalitu papíru než na svoje gramlavé ruce :lol: Ze začátku jsem uvažoval že bych si na modelu poprvé vyzkoušel nýty. Hlavně kvůli tomu že jich na celém tanku moc není a taky proto že model je prakticky bez nějakých detailů. A další důvod je : " už bych se to mohl konečně naučit, když to dělá skoro každý :lol: ". Ale nějak se k tomu ne a ne dokopat. Snad někdy jindy :roll:
Pokračoval jsem asi nejnáročnější částí celého modelu. A to rozhodlo že tank bude "obojživelný" a ne jen vysoká krabice s něčím na hřbetě :D Takže přední ponton je skoro hotový
Obrázek Obrázek Obrázek
TireurCZ
Příspěvky: 9
Registrován: pon 27.4.2015 11:57
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Typ 2 Ka-Mi /1:25/ Maly Modelarz

Příspěvek od TireurCZ »

mně se to líbí, dobrá práce :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Typ 2 Ka-Mi /1:25/ Maly Modelarz

Příspěvek od Brzdič »

Pereš se s tím moc pěkně. :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Typ 2 Ka-Mi /1:25/ Maly Modelarz

Příspěvek od Markulin »

Díky panové :)
Dokončil jsem přední ponton (pár blbostí tam ještě chybělo) a začal jsem sestavovat kostru zadního pontonu
Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“