Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od vladaZ »

Ahoj,
moc hezká práce. Stříkáním se dostaneš docela dobře na většinu míst, když máš k tomu ještě malou pistolku, jsi schopen model stříknout najednou, viz. Brzdič.
Místa, která opravdu nejdou, buď barvím štětcem (většinou z toho není moc vidět), nebo v nejnutnějších případech krycí díly extra. Dolepování nabarvených dílů je již ale složitější, ne každé lepidlo drží na barvě, leptá ji apod. Pokud to jde, zkus to naráz.
Ještě bych si někdy v klidu sednul na dvě hoďky k televizi, a jemným smirkem nalepeným třeba na dřívku od nanuka přejel chlupaté hrany dílů, které ti tmel vytáhl.

Ať se daří!
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od mulda »

Dobrá, stříknu to tedy ještě i s těmi plechy. Malovat to stejně budu až na samý závěr tak mám dost času si nastudovat spoustu věcí :). S tím broušením to taky snad ještě zvládnu. Zkoušel jsem kousek, ale pravděpodobně to ještě nebylo dostatečně suché tak se to spíš drolilo. Každopádně díky za každou připomínku a radu :).
terenkoza
Příspěvky: 40
Registrován: stř 31.10.2012 20:12

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od terenkoza »

halo 8-)

ako sa to u vas bratov cechov hovori ?? ze HUSTYYYY ??? 8-)
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od mulda »

Zdar, tak jsem trošičku pokročil. Zatím nejsem moc dobrý kamarád s tím tmelem, ale snad do budoucna se s ním nějak poperu lépe :).
Obrázek Obrázek
Jinak jsem chtěl připomenout, že v návodu není nějak zvýrazněno, že napřed máte nalepit plechy a až následně ty dvě kolečka. Což je v podstatě samozřejmost když se to takhle napíše, ale při stavbě dle návodných kreseb to zrovna mě nenapadlo. Tak jen takový postřeh :).

A taky bych chtěl moc poděkovat touto cestou TEOvi, kterému jsem v tom shonu ani nepoděkoval mailem. Moc díky za super "vylaserované" dílky k pásům, které mi ukrátí čas asi tak o milion hodin :). Jsou skvěle padnoucí a za malý peníz, takže pokud máte v plánu Stalinec lepit, tak neváhejte nad tímto krokem :).
Obrázek

Příště zase zdar :).
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od KarelM »

Tak jako klobouk .... dolů, samozřejmě ... a když tak na Tebe koukam ... asi do něj nepudu ... :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Pokud tmel (základovku) stříkáš ze spreje (což doporučuju) tak jej stříkej ze vzdálenosti 25-30cm a vždy přerušovaně. Pokud se to snažíš nastříkat na jedno pšouknutí není to dobrý. Barva se ti bude slévat a zavání to průšvihem.

Taky bych se trochu více věnoval čistotě dílků, ta barva ti všechno vytáhne na povrch, což ti u čistostaveb nehrozí. :)
Já jsem v poslední době přešel na nitro lak a každý slepený dílek tím natřu, natírám i samotnou vystřihovánku před vyřezáním z papíru. Pomůže to ten papír jakoby ochránit před těma našema umaštěnýma prstíkama a ani se ten papír tak netřepí. :)
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od mulda »

Díky moc za tipy a rady...s tou čistotou máš pravdu, všude vyleze nějaký vlásek, chloupek popřípadě tmely nechá bublinky...holt nejsem zvyklý na tadyty věci :). Ten nitrolak asi brzy pořídím :D. Jinak pomohlo by alespoň trochu, kdybych před základovkou zpevnil dílky jen obyčejným lakem na vlasy popřípadě i jiným (kvalitním a značkovým) modelářským lakem?
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od Mimapnd »

ma to svoje chybicky krasy, ale ved sme chlopi, mejkap je zenska zalezitost. ja tisko sledujem, stiahnute to mam a aj jednu stranu som si uz vytlacil...chcem si ale skusit niekde najst sedy papier a na to si to vytlacit...
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Krásný a myslím, že použitelný papír šedé barvy lze koupit v Grand papíru v Praze....dají se koupit tuším i různé gramáže....
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

No lak na vlasy by možná mohl fungovat pokud by byl ve větším množství, použití modelářského laku mi příjde zbytečně finančně náročný.
Ten nitrolak stoji okolo 100kč v četně ředidla a těch 500ml mi vystačí ještě na jeden model určitě, každopádně to chce odzkoušet, já s tím taky chvíli laboroval.
Ale pozor když se to použije neznamená to že ten model bude hned o třídu líp vypadat je to jen pomůcka stejně jako ta základovka. ;)
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od vladaZ »

Tak skoro dva a půl roku pryč, a vzpomněl jsem si na tuto stavbu. Zkouším vytáhnout vlákno na první stranu, jestli se autor chytí. Stavba se zadrhla, zdá se, u pásů. To není tak neobvyklý jev. Zatnout zuby! :mrgreen:
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od mulda »

Ahoj...Já sem nakukuju pořád a pořád. Od posledního příspěvku zde se toho událo možná až moc v mém životě. Podnikání, nový přírůstek do rodiny brzy barák, a tak jsem si sem tam slepil něco ábíčkovského a snadného. Mezi tím jsem sem tam slepil nějaký kousek pásu a začal motor, ale opravdu to jde tak strašně pomalu. Jelikož mé podnikání je také uměleckého rázu a práce s rukama, tak potom o volnu už není tolik síly a chuti něco patlat. Ale slibuji, že sem brzy dám pokrok a že to letos dostavím i s finálními barvami a weatheringem :). Děkuji za vytažení z hlubin :)
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od vladaZ »

Rád bych do něj taky střihnul, až dodělám rozjeté věci. A tvoji stavbu jsem vehementně sledoval.
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od mulda »

Ahoj přátelé. V tichosti dělám články pásu a chtěl bych poprosit o radu. Asi 12 jsem jich zkompletoval zvlášť, spojil drátkem dohromady a funguje to jak má, ale přeci jenom není dílek jako dílek a není to úplně 100%.

Přikládám foto:
Obrázek
1. Jsou již zkompletované a fungují, jen se mi nezdají úplně OK
2. Takto hotových dílků mám jen 10 a nevím, zda pokračovat stejným způsobem jako doposud.
3. Zde mě napadlo, že bych nejdříve vše spojil drátky, a posléze na to nalepil ty vršky (4.)

Co se týče stříkání základovky a samotného barvení tak to hádám že budu řešit již zkompletované a ne dílek po dílku (alespoň doufám).
Prosím tedy o radu, jsou to mé první článkované pásy a barvené k tomu.
Děkuji mulda.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“