Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od mulda »

Zdar, nějak zanedbávám práci na Pantheru (pásy mě nebaví), tak jsem chtěl říznout do něčeho, kde bych poprvé mohl zkusit přebarvování. Vím že zrovna pásový traktor mi od pásů pokoj nedá, ale jsou to jiné pásy a těch se tolik nebojím. Co se týče přebarvování, tak mě to vždy lákalo a odkoukal jsem z různých fór spoustu technik a chtěl bych se pokusit o něco podobného jako dělal brzdič s Komatsu. Taky vím, že čistostavba je čistostavba, nicméně mezi tankem a traktorem jsem postavil nějakou tu kapličku a formuli (obého je na fóru tolik, že nemělo smysl zakládat vlákno), kde jsem snad obstál co se čistoty týče. Tak snad se mi to s trochou štěstí podaří dodělat do uspokojivého konce.

Trocha faktů:
Stalinec byl sovětský pásový traktor, který v obměnách sloužil jako buldozer, nosič zařízení nebo jako pásový tahač kanónů. Vyráběl se v Čeljabinském traktorovém závodě od roku 1933. Vznikl na podkladě americké licence společnosti Caterpillar. První z řady Stalinců podle amerického originálu se nazýval S-60. Měl benzínový motor o výkonu 60 hp. V letech 1933 - 1937 bylo vyrobeno 6460 kusů. Od roku 1937 byl produkován nový typ S-65 s dieselovým motorem o výkonu 75 hp. Od roku 1939 se vyráběl dělostřelecký tahač Stalinec S-2, který mohl kromě dvou členů osádky vézt na korbě 8 mužů obsluhy děla a náklad střeliva o hmotnosti 1,5 tuny, tahal kanóny do hmotnosti 12 tun. V roce 1946 se začal vyrábět pásový traktor S-80 s motorem o výkonu 80 hp. Tyto stroje, které sloužily i jako buldozery či nosiče zařízení (např, vrtné soupravy) se dovážely od konce 40. let i do Československa. Od roku 1958 byl produkován traktor S-100 s motorem o výkonu 105 hp .

Odkaz na stáhnutí zde:
https://disk.yandex.com/public/?hash=/y ... &locale=ru" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek Obrázek
Model samotný zatím neměl žádné problémy co se týče přesnosti, jen sem tam je třeba si vytisknout jednu stranu navíc, kvůli chybějícím dílům, popřípadě si vytisknout opravnou stránku, kterou najdete zde:
http://models-paper.com/index.php?optio ... itstart=50" onclick="window.open(this.href);return false;

Zde už troška fotek ze stavby :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Tak zatím zdar. ;)
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor Stalinets S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od Mimapnd »

Na ruskom fore je tusim aj odkaz na laserom palene diely na stiahnutie, len si ich treba nechat vypalit... vela stastia a som rad, ze sa niekto do toho pustil, lebo beta samotna este asi ani nebola postavena, ak to mam odsledovane. je tam aj zopar opravnych stranok na ruskom fore, ale to mas asi odsledovane. farbenie asi nebude problem, cele to je sede...az na par detailov ak budes lepit cistostavbu. dufam, ze to zlepis a daj vediet nejake tie zadrhele, vela takychto peknych pasovych traktorov nie je. drzim palce.
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor Stalinets S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od mulda »

Mimapnd: No ten soubor na laser mám stažený, ale bohužel nemám ve svém okolí nikoho, kdo by mi to mohl vypálit. Jediný koho "znám" je TEO a toho nechci otravovat (jistě toho má dost) a ani neznám jaké má podmínky (pro nedezénové lasercuty). Já taky doufám, že to dotáhnu do konce, teď mám strach že mi dojdou "ivantovky" ale snad zase bude dělat nějakou sběrku :). Přebarvování si chci docela vychutnat, ale pravděpodobně bude mít khaki zelenou v kombinaci se rzí atp. Ta šedá verze s červenými detaily mi přijde nedomrlá :D. Zadrhele jsou všechny na tom ruském foru, každopádně když si vzpomenu tak je zmíním :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Traktor Stalinets S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Tak zatím to vypadá dost dobře, držím palce a jdu sosnout, s tím se dá pohrát!
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Paráda, tohle budu sledovat s chutí. ;)
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Tak to sdílím nadšení předchozích. Ten model vypadá fakt skvostně. Těším se na tvé podání :)
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od mulda »

Tak jsem slípnul další části, ne moc ale co bych se nepochlubil:)

Zde jsem myslím nenarazil na žádný problém...
Obrázek

U těchto koleček (kterých má být deset) mi přišlo nevhodné používat tři podpůrná kolečka (28b), načež jsem se rozhodl to nahradit namotaným páskem, a díl 28g jsem si podlepil ještě kancelářským papírem, protože při manipulaci a nasazování ostatních částí v první verzi koleček se mi podobné (nepodlepené díly) díly dost kroutily a vypadá to nehezky :(
Obrázek Obrázek

Každopádně modýlek se staví sám a docela rychle ubývá...nejvíc se asi těším na opravdu vymazlený motor
..a samozřejmě na barvení. (Kde, až na to přijde čas, se nejspíš někomu ozvu o pár maličkých rad :) )

Zatím díky za podporu :)
vytopna
Příspěvky: 2
Registrován: pon 5.5.2014 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od vytopna »

Ahoj.
Koukal jsem na to ruské fórum a asi jsem slepý: kde je ten odkaz na soubor na laserované díly ?
Díky Honza
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od Mimapnd »

neviem z azbuky ani pismenko, ale priblizne som si zapamatal, ze je to tu https://disk.yandex.com/public/?hash=7k ... 3KfrVqY%3D" onclick="window.open(this.href);return false;
ale furt to treba tusim prerobit do CADu na tie vlnovky aby to laser mohol palit...a popravde su tam hlavne kolieska a tie ozubene kolesa...takze nic strasne.
vytopna
Příspěvky: 2
Registrován: pon 5.5.2014 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od vytopna »

Děkuju.
Já na to koukal asi půl dne a nemohl to pořád najít...
Už jsem to našel i já....
Honza
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od V.E.N.A. »

Laserky se dají otevřít od Corel Draw X3 a novější.
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od mulda »

Zdar, tak jsem našel chviličku na lepení a dolepil jsem zbytek koleček a připevnil...není to úplně nádherná práce nicméně předělávat je již nebudu. zkusil jsem si i ozubené kolo, ale to opravdu musím udělat znovu. Zvolený postup pro jeho výrobu mi přijde trochu nešťastně vymyšlený, ale pravděpodobně to bude jen mou nešikovností.

Tady jen fotka koles a držáků ozubených kol...
Obrázek

Příště snad už bohatější příspěvek ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Co domluvit se s Teem na laserovánkách, já bych to toho šel taky.
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od mulda »

V.E.N.A. už na něčem pracuje, tak počkám jak se to vyvrbí a pokud to z nějakých důvodů nepůjde, tak bychom se mohli ozvat TEOvi, pokud by měl chuť a čas :).

PS: myslím že se to dá zvládnout v poho i bez nich, jen jsme již poněkud zlenivělí asi :)
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásový traktor Stalinec S-65 / free model / 1:25

Příspěvek od mulda »

Zdar,
tak po delší době jsem se opět dostal k mému zbožňovanému hobby, které samozřejmě stále provozuji, ale bohužel již v ne tak velké míře. Lepení bylo průběžné a tak je to menší skok (ne však tak velký, který by odpovídal té době :)

Zároveň jsem neodolal pokušení zkusit nastříkat tmel na model.

Zde již fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Ještě jsem chtěl požádat o radu, zda mám nalepit krycí plechy teď a nastříkat nebo až na samotné finále. Jde mi o to, abych dokázal namalovat vše a ty plechy mi tam nevadily. Díky.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“