CHAR 2C / Modelik / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

luky1978
Příspěvky: 70
Registrován: úte 16.10.2012 8:48
Bydliště: Klecany

CHAR 2C / Modelik / 1:25

Příspěvek od luky1978 »

Ahoj,
po dokončení T1E1, jsem se hned vrhnul na novou obludu. Tentokrát se jedná o francouzký supertěžký tank CHAR 2C vyvinutý během 1. světové války.
Bližší info zde nebo zde.

Tak a teď něco k samotné šmikajdě. Celá by se dala rozdělit na dvě části.
První část tvoří celkem jednoduchá stavebnice tanku a druhou pak naprosto brutální pásy.
I když vlastně celý podvozek stojí dost zato. Pojezdových kol je snad přes 200. Dokoupil jsem sadu laserovánek ale i tak
budou pásy a podvozek práce na několik let.
Fotka originál šmikjady:
Obrázek

A nyní již k samotnému dílu. Začal jsem na zkoušku pásama, ale když jsem to viděl, tak mě chuť zase přešla.
V první krabičce je 128 článků, v Druhé pak 1500 dílků, která postupně lepím k sobě (výsledek ve 3. krabičce).
K čemu to je celé dobré, je vidět na dalším obr.
ObrázekObrázek

Paralelně jsem tedy začal práce i na trupu. Zatím to jde celkem bez problémů. Pár nepřesností tam je ale protože budu model jako vždy přebarvovat, tak to nijak nevadí.
ObrázekObrázek
Obrázek

Tak to je zatím vše.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: CHAR 2C / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak toto si nenechám ujít. Super volba. Zase něco co se jen tak nevidí ;)
Držím palec.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: CHAR 2C / Modelik / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Těchto monster byla už vydána pěkná řádka, jen škoda, že snad s výjimkou T35 od Modeliku nemá žádný z nich zpracovaný interiér. Ale pokud to pojednáš jako T1E1, máme se určitě i tak na co těšit. Ať se daří.
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: CHAR 2C / Modelik / 1:25

Příspěvek od vody »

To že to nemá interiér je spíš plus. Absolutně neúměrně to prodlužuje stavbu :(
luky1978
Příspěvky: 70
Registrován: úte 16.10.2012 8:48
Bydliště: Klecany

Re: CHAR 2C / Modelik / 1:25

Příspěvek od luky1978 »

Zdravím,
po letní přestávce se vracím k modelaření a pokračuji v pracích na Char 2C.
Slepil jsem přední kola včetně systému jejich uchycení.
Obrázek
Dolepil jsem dveře a postupně dávám dohromady horní kluzné uložení pro pásy, nebo co to je.
ObrázekObrázek

No a když je zrovna nálada, tak se věnuji i pásům, ale tam to bude ještě na dlouho.
Obrázek

Z Kartonmodels.cz jsem si také objednal síťky na ventilační mřížky. Vypadají dost dobře, i když žádná láce to zrovna nebyla.
Obrázek

Tak a to je prozatím vše.
luky1978
Příspěvky: 70
Registrován: úte 16.10.2012 8:48
Bydliště: Klecany

Re: CHAR 2C / Modelik / 1:25

Příspěvek od luky1978 »

Menší pokrok - horní uložení pásů je hotové. Následovat budou větrací mřížky. Na to jsem docela zvědavej, jak se s tím poperu.
Obrázek
luky1978
Příspěvky: 70
Registrován: úte 16.10.2012 8:48
Bydliště: Klecany

Re: CHAR 2C / Modelik / 1:25

Příspěvek od luky1978 »

Tak jsem se včera zkusil popasovat s mřížkama. Ty mosazné mřížky jsou tedy dost tvrdé ale skalpelem to ještě uříznout jde, takže dobrý.

Obrázek
Obrázek
S vyříznutím ráméčků mi pomohl můj novej kámoš. Nevím jak je to možný, ale Ježíšek se u mě zastavil už v půlce listopadu :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: CHAR 2C / Modelik / 1:25

Příspěvek od Dolly »

Já jsem nepochopil, co ten novej kámoš umí. Připomíná mě to nějakou tiskárnu :oops: .
Jinak ty snímky detailů jsou o poznání lépe prokreslené a prostorovější než u mě ;) .
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: CHAR 2C / Modelik / 1:25

Příspěvek od Mimapnd »

To je taka rezacka na papier elektricka... https://www.youtube.com/watch?v=d4fd2GndE8Q" onclick="window.open(this.href);return false;
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: CHAR 2C / Modelik / 1:25

Příspěvek od pesno »

to vyzera byt dost dobra vecicka :)
luky1978
Příspěvky: 70
Registrován: úte 16.10.2012 8:48
Bydliště: Klecany

Re: CHAR 2C / Modelik / 1:25

Příspěvek od luky1978 »

Tak rok se sešel s rokem a je čas zase trochu popojet. Po odpracovaní dalších 50 hodin je aktuální stav následující.
Vyřezal jsem a přilepil spoustu nýtů.
Obrázek
Doplnil držáky kol
ObrázekObrázek
Přidělal jsem upnutí zadní osy.Slepil boxy a pár dalších věcí na zádi stroje
ObrázekObrázek
Slípnul jsem listová pera na podvozek a pak jsem se začal v petriho misce pomalu inkubovat první část pojezdových kol. Rostou mršky docela pomalu.
ObrázekObrázek
Bude to ještě běh na dlouhou trať. Jak je ten tank velkej tak je tam všeho na můj vkus nějak moc. Stay tuned....
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: CHAR 2C / Modelik / 1:25

Příspěvek od Tapan »

Jé, to je pěkná potvůrka :) Pásy vypadají jako moc příjemná prácička...ale ještě víc se mi líbí ty od francouzského bratříčka B1, to je teprv robota:
http://www.konradus.com/forum/read.php? ... tr=&page=3
Až budu velkej, tak si to slípnu :-D
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: CHAR 2C / Modelik / 1:25

Příspěvek od Ondrin »

Ahoj, prosímtě jak děláš ty nýty? Vypadají moc pěkně
luky1978
Příspěvky: 70
Registrován: úte 16.10.2012 8:48
Bydliště: Klecany

Re: CHAR 2C / Modelik / 1:25

Příspěvek od luky1978 »

Ahoj,
nýty tvořím kornajsnou. Je o nich pěkný článek na modelplacu. http://www.modelplac.cz/pages/tipy_triky/kornajsny.htm
Na korbě tanku vidíš jak vypadá nýt o velikosti kornajsny 20. Na kolech je to pak velikost 8.
Normálně kornajsnu rukou zatlačím do papíru. Dělám to tak, že pod tím papírem, ze kterého nýty vysekávám, mám ještě podložený smirek jako podložku.
Z něho se ten hotový nýt jednak dobře vytahuje a taky nýt má pak kulatější tvar. Pod smirkem mám ocelové pravítko jako stop vrstvu, abych nenadělal díry do stolu :D.Dělá se s tím docela dobře, za půl hodiny se dá v pohodlně vysekat 100 kousků. Pak z toho už začínají trošku bolet ruce.
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: CHAR 2C / Modelik / 1:25

Příspěvek od Ondrin »

Díky :) To je ono, že? Ta kornajsna myslím: http://advantage-fl.cz/eshop/fasovani-a ... eftu-12-ks" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“