Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

netlem
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.12.2013 13:48
Bydliště: Třebíč

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od netlem »

Taaaak pritelkyne byla tak hodna a zapujcila mi fotak tak vam to muzu konecne ukazat :)
Zacal bych tim kabatem ... Ze zacatku sem myslel ze to nedam, smutnej sem byl, nasranej... nevedel sem si rady... Ale jelikoz sem zamecnik, tak sem tak zacal i premejslet (pokud je neco velky zariznem to, pokud je neco maly, navarime to a to vsechno schova barva :D )... takze neco sem zarezaval, upravoval, aby to bylo jaks taks na oko a trochu to vypadalo (nejsem profik a neumim to tak pekne jak vy ostatni) Jak vidite na fotkach bocni casti podvozku jsem musel na 2 mistech rozriznout a posunout tak aby to sedelo na diry a zaroven to bylo pres cely, protoze original dil byl kratsi. Do mezer sem dal pasky, vypada to sice hrozne ale lepsi jak jen zatreny barvou.
Ale az po slepeni sem zjistil ze diry maj jinou roztec a pri komletaci podvozku bude kazdy kolo jinak daleko od sebe, stim si budu muset jeste pohrat a nevim jak :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Ted neco ke koleckum. Kolecko se zklada z tech 5 casti jak lezi vedle sebe... abych nemusel vsechny kolecka odlepovat a podlepovat znovu, tak prostredni cast vyhodim ty 2 zlute (4f) prilepim rovnou na sebe a krajni (4h) odlepim a podlepim pouze ctvrtkou tak aby cele kolecko melo tloustku tech 3 mm... ja vim nebude to uplne podle navodu tak jak chtel autor, ale ja ten model beru tak jako ze se na nem naucim co a jak :)

Obrázek Obrázek Obrázek


Jako barvu na retus sem poridil plechovicky od Revellu, protoze pri snaze namychat odstin z temperek sem myslel ze mi praskne hlava :D

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

No super, kabátek se ti fakt povedl ;) ty pásky ve spojích stejně nebudou vidět, páč je schovají kolečka a pásy.
S namícháním přesného odstínu z temper také bojuji a kór, když má někdo zhoršený barvocit :lol: naštěstí má drahá polovička mi vždy pomůže :mrgreen:

Tvá stavba mě baví a těším se na další postup. Ať se ti daří Jakub.
netlem
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.12.2013 13:48
Bydliště: Třebíč

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od netlem »

Zlaty kolecka ala ABC :D konecne sem to vsechno vyrezal, ted jeste retus, sestaveni .. nooo tak za 2 mesice vam snad ukazu jak to pokracuje :)

Obrázek
netlem
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.12.2013 13:48
Bydliště: Třebíč

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od netlem »

kolecka sou na svete :) tak snad za dalsi 2 mesice neco ukazu, de to pomalinku a cas mam jen v nedeli.

Obrázek Obrázek
netlem
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.12.2013 13:48
Bydliště: Třebíč

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od netlem »

Konečně mám dovolenou a mohl jsem pracovat :) Takže pásy jsou na tanku, ale není to úplně podle toho, jak jsem si to představoval... kolečka jsem nedokázal dát do lajny a jendo je vejš druhy zas níž, pásy jsem zvolil tu "lehčí variantu" , ale už vím že to neudělám, bud koupím laserové, nebo to opravdu udělám článek po článku a pak je celé nabarvím, aby s tím byla lepší manipulace, tvarovaní....
Teď jak koukám na fotky, na nich to vypadá líp jak v reálu :D takže si to domyslete všechno o trochu horší než to vidíte :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

To je zajímavé, u ostatních to prý na fotkách bývá horší než v reálu :D Pereš se s tím statečně.
netlem
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.12.2013 13:48
Bydliště: Třebíč

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od netlem »

Tak zase menší postup :) blatníky mi daly teda zabrat a odkládal sem je jak jsem jen mohl :D no a velikost některých dílků ... :shock:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
john6900
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13.8.2013 22:52
Bydliště: Olomouc

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od john6900 »

Z toho nakonec bude moc pěkný kousek - líbí se mi to
netlem
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.12.2013 13:48
Bydliště: Třebíč

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od netlem »

Doufám, že můj 3 polskej model bude vypadat aspoň jak tvoje ISU, protože tady stim furt bojuju a bojuju :D
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

K podvozku bych měl malou připomínku. Stínování šroubů máš všelijak cik-cak, což není moc pěkné. Spoj bych také spíše orientoval tak, aby byl co nejméně vidět, u vnější řady tedy nahoru, u vnitřních kol pak tak, aby spoj vnější řada zakrývala.
netlem
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.12.2013 13:48
Bydliště: Třebíč

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od netlem »

Diky za radu :) já byl rád, že jsem ty kola dal vůbec dokupy, takže nad šroubama jsem nejspíš ani nepřemýšlel. No třeba až budu lepit dvacátej model, bude to vypadat aspoň trošku koukatelně. A nebo se na to taky vyprdnu, protože mi to nepůjde....
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Nenech se otrávit. Mně to kdysi nikdo neřekl, tak sem to neřešil ani u svého modelu č. 21 :D Ať se daří.
netlem
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.12.2013 13:48
Bydliště: Třebíč

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od netlem »

Tramtadadaaaa :D mam hotovooo :D Jak byly minulý týden vedra, vzal jsem si dovolenou a zabedněnej doma lepil a lepil až jsem dolepil, no zde je výsledek :) na to, že je to můj první složitý model, musel jsem se pochválit :D


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Tapan »

Paráda ;-)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Předloha se mi vůbec nelíbí, působí to děsně komicky, ale slepené je to moc pěkně. ;)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“