Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

netlem
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.12.2013 13:48
Bydliště: Třebíč

Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od netlem »

Zdravim vsechny. :) Rozhodl jsem se postavil si sveho prvniho "polaka" a jelikoz nejsem zbehlej modelar (predtim jen modely z abc) potreboval bych od vas par rad. A to predevsim, podle tabulky jsem pochopil, ze dve hvezdicky znamena podlepit milimetrovym kartonem... Ale co me zarazilo, ze mam podlepit i kolecka, zebra to chapu, ale chapu to dobre ze mam podlepit i vsechna kolecka a drobotisko u kerych jsou 2 hvezdicky milimetrovym kartonem ?? A mohu jako milimetrovy karton pouzit zadni strany klasickych trhacich bloku ? Predem dekuji za odpoved. :) A pokud to tu uz nekde je, tak jsem to nenasel, bud ze to tu neni, nebo svoji hlouposti a to se pak omlouvam.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) netlem dne pát 10.7.2015 15:48, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Leopard vk. 1602/Orlik/1:25

Příspěvek od Ričmond »

Ahoj, podle mě jsi to pochopil správně. Asi to záleží i na konstrukci, ale co jsem zatím lepil já tak jsem podlepoval i kola. Když si tady prolistuješ pár staveb určitě budeš chytřejší, taky by to mohlo být trochu patrné z návodu.

Karton z bloku samozřejmě použít můžeš, co já ale vím tak většinou mívá něco okolo 0,5mm. 1mm se moc nevidí. Takže je dobré si to přeměřit a případně navrstvit. Jinak ho buď koupíš někde ve výtvarných potřebách nebo si najdeš e-shop.

Můžeš mrknout do konstrukcí, o podlepování je tam myslím nejedno vlákno a v sekci kde co koupit zas najdeš ty kartonky.

Přeju hodně zdaru ;-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Leopard vk. 1602/Orlik/1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

ten karton se dá použít, také jsem to dělal, jen je více náchylný na rozvrstvování :? tak jsem si raději pořídil kartony různých tlouštěk od: http://www.vltava2000.cz/paper_model/de ... mentID=346" onclick="window.open(this.href);return false;

Papírnictví jsem také zkoušel, ale u nás na mě koukali jako kdybych spadnul z višně :lol:

Jinak se těším na tvou práci a ať se ti daří Jakub ;) .
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Leopard vk. 1602/Orlik/1:25

Příspěvek od chuan »

Blahopřeju k výběru tanku mám rád neokoukané modely. Orlik si myslím bude taky OK. Ano pochopil jsi to správně s tím podlepováním. Jinak měl bych připomínku k fotkám, prosím vkládej sem rozklikávací náhledy, pak člověk nemusí tolik rolovat kolečkem myši.
Tak přeju ti ať se dílo daří a těším se na tvůj postup
netlem
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.12.2013 13:48
Bydliště: Třebíč

Re: Leopard vk. 1602/Orlik/1:25

Příspěvek od netlem »

Dekuju za rady kluci :) u nas sem taky prave nic nenasel cim by se to dalo podlepit, jen krabice na dorty se tu da sehnat, ale ta je slaba. Zkusim tedy nakoupit neco na internetu. Tim i dekuji za odkaz primo na zbozi :)

Jinak forum sem projizdel koukal i na hodne staveb a to i pred tim nez jsem mel na stole svuj prvni polskej model. A po prozkoumani mam stoho trosku obavy, protoze model z ABC je uplne neco jineho. Takze se asi nemate moc na co tesit protoze mam obavy aby to bylo vubec koukatelny...

Za fotky se omlouvam a hned to predelam. :)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Leopard vk. 1602/Orlik/1:25

Příspěvek od chuan »

Hned je to lepší ;) děkuji. Jinak jak tak koukám na ty kola, to aby sis pořídil kružítko olfa nebo ostrý skalpel a pekelnou dávku trpělivosti :twisted: , Neboj ono to nějak dopdne, stačí než použiješ lepidlo přesně natvarovat a hlavně nikam nespěchat a ono to půjde
netlem
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.12.2013 13:48
Bydliště: Třebíč

Re: Leopard vk. 1602/Orlik/1:25

Příspěvek od netlem »

Vybavit uz jsem se trosku stihl podle rad tady na foru :) Kruzitko Olfa (cpm-1), skalpel Olfa (ak-1), ocelovy pravitko, jen podlozku mam od znacky "Hobby King" byla za 200,- (format A3) a kdyz do ni riznu tak se rez zaceli.
Ted jsem si objednal kartony na podlepeni, tak mam cas se uklidnit a ziskat trpelivost :)
takzeeee jak tady rikate. Patlu zdar!
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Leopard vk. 1602/Orlik/1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Přesně tak, žádný spěch a pěkně pianko, vše si dobře promyslet, narýhovat, natvarovat, vyzkoušet na sucho a zaretušovat hrany ;) A mám pocit, že až stříhneš do šmikajdy a uvidíš jak se to začne rýsovat, tak tě veškeré obavy přejdou a plně tě to uchopí... vím o čem mluvím, když jsem měl v ruce první šmikajdu od RW, tak jsem měl stejné pocity, spousty dílků se lepí na tupo a podlepování atd, atd. a především velikosti dílků :shock: je to jiné než ABC.

Jakmile bude tenhle model hotový, tak bude hned další a další a další a další a jinak už to nepůjde :lol:...
netlem
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.12.2013 13:48
Bydliště: Třebíč

Re: Leopard vk. 1602/Orlik/1:25

Příspěvek od netlem »

Taaaaak :) aby ste vedeli ze se na tom pracuje, sice jen o vikendu, kdyz mam cas, protoze pres tyden jako kazdy musim v tovarne vytvaret hodnoty :) A sem moc zvedav jak dopadne slepeni te kostry.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
netlem
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.12.2013 13:48
Bydliště: Třebíč

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od netlem »

Pri lepeni "kabatu" na kostru mi tak 70% dilu nesedi.. nevim jak si stim poradit... barvu muzu michat hodiny a stejne netrefim odstin, dochazi mi trpelivost a spis se mi chce brecet... vypada to ze to nedodelam....
netlem
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.12.2013 13:48
Bydliště: Třebíč

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od netlem »

Prosiiim prosiiim o radu. Nevim jestli me dost dobre pochopite, ale podle fotek vys sem mel vsechny kolecka podlepit 1mm kartonem coz sem udelal a ted jak studuju navod tak se 1 kolecko zklada z 5 casti, ktere jsou prilepeny na sebe (fotka s navodem tu uz je) 5 casti a kazda je podlepena 1 mm kartobnem, kdyz je poskladam k sobe maj dohromdy 5,5 - 6 mm... a sablona kterou se to pak oblepi kolem dokola ma jen 3 mm... a ted ma otazka jestli stoho navodu nak vystudujete jestli sou treba 2 verze kolecek jednoduzsi a slozitejsi nebo je proste jen 1 verze a ja sem neco pokazil ...

Prikladam odkaz na ruske forum kde je vice fotek aby ste se mohli podivat.

http://wmc.kvaksiuk.com/viewtopic.php?f ... 03&p=54956" onclick="window.open(this.href);return false;


tak ja si asi uz odpovim sam .. :D vsechno to melo bejt podlepeny 0,5... asi chyba v tisku .. nojo prvni polak, ma nezkusenost :) nevadiii bude to piplacka ale opravime :)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

snad to řeknu pochopitelně - verze koleček je jen jedna, podlepení je v pořádku a ty obvodové 3mm pásky nalepíš tak, aby lícoval s venkovním dílem 4h a to samé na druhé části kolečka u vnitřní strany, vytvoří se jakoby přesýpací hodiny, snad je to srozumitelné ;) a kresba je nad sestavou hnacích kol vedle psaného návodu... :)

Ať se ti tvé dílko daří Jakub.
netlem
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17.12.2013 13:48
Bydliště: Třebíč

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od netlem »

Rozumim ti jak to myslis :) ale kdyz dam vsechny casti na sebe abych vytvoril 1 kolecko tak bude mit tlousku 6 mm a pokud bych takto udelal vsech 10 kolecek co ma byt na jedne strane tak me budou couhat pres blatnik ven a budou sirsi nez pasy. Zkoumal sem model Panthera ktery mam doma tez od Orliku a tam sou kolecka reseny uplne stejne (jen jich je vic a maj jinou barvu) a podlepene 0,5 mm kartonem. Takze si myslim ze je mam vsechny spatne podlepene...
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

I to je možnost, že jim tam vlezl tiskařský šotek :) a přidal jednu hvězdičku. Já to večer taky študoval a přišlo mi, že ty kolečka by byla moc silná oproti třeba těm hnacím kolům či pásům.
Tím pádem to vypadá na chyrurgický zákrok, takže držím palec ;) Ještě otázečka - jak to dopadlo s kabátem na kostře :?:

Jakub.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Leopard vk. 1602 / Orlik / 1:25

Příspěvek od bedatruhlar »

Když to nesedne tak to zasypeš třeba čajem a budeš mít další modelářskej level za sebou :D
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“