Panzer-Haubitze 2000 / GPM / 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Panzer-Haubitze 2000 / GPM / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od mahdy »

Po dlouhém rozmýšlení co dál po mém prvním vrtulníku od GPM Mi-14 ( tento jsem tu radši neprezentoval) padla volba na tohoto krasavce.
Obrázek
Historii a TTDéčka skutečného Panzera tu rozepisovat nebudu. Kdo chce ať si je pohledá sám.
Samotný model vyšel v roce 2004. Autorem je Piotr Mazurek, grafické zpracování Pawel Homerski. Velikost slepeného modelu je 43x15x15 cm.
Vystřihovánka obsahuje:
- obálku s barevnými fotkami hotového modelu, podrobný jednostránkový návod na slepení v polštině, kreslený nárys a bokorys
- 8 listů s návodnými kresbami a střihy kostry na měkkém papíru ( návodná kresba koster však chybí) číslování dílů kostry je ale tak dokonalé, že návodné kresby vlastně nejsou ani potřeba :)
- 8 listů s barevnými díly na tvrdším papíru
ObrázekObrázek
Obrázek
Budu lepit pokud možno jako čistostavbu, bez tuningu a laserových doplňků
Pár náhledů kostry. Tady je pouze jedna chybka u dílu kostry K10, který je stranově převrácený ( podlaha ). Jelikož se jedná o obdélník, tak je oprava jednoduchá - stačí otočit. Je to vidět hned na první fotce.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
A tady už postupné olepování obšívkou. V návodu je psáno, že je možno velké díly 1 a 2 naporcovat na menší pak teprve nalepit na kostru. Já jsem to risknul vcelku. Použil jsem gelové lepidlo, protože umožňuje s dílem ještě před zaschnutím pohybovat, což se u tak velkých dílů hodí. V dílu 1 jsou v přední části naznačeny otvory pro osy předních kol. Pro ty, kteří budou plášť č 1 lepit jako celek upozorňuju, že plášť nepůjde na otvory navléct. Nedovoluje to délka os. Proto je potřeba vyřezat podélné otvory, které pak zakryjí nalepené náboje č 3. Je to trochu vidět na fotce č. 3. Plášť sednul celkem dobře. Drobné chybky připisuju mím rukám, ale uklidňuje je mě to, že všechno zakryjí další díly během stavby.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
Pro dnešek všechno ;)
Naposledy upravil(a) mahdy dne úte 28.10.2014 15:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Panzer - Haubitze 2000/GPM/1:25

Příspěvek od kaktusak »

Konečně jsi opět vidět . Vypadá to parádně , jak je konečně u tebe dobrým zvykem . Prosím tě jaké používáš to GELOVÉ lepidlo ? Na velké plochy používám oboustranku , ale s tou nejde pohnout .
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: Panzer - Haubitze 2000/GPM/1:25

Příspěvek od vody »

Mám slepeno. Model neobsahuje žádné zásadní chyby. Byl to můj 3. větší papírák a tak to taky podle toho dopadlo...
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Panzer - Haubitze 2000/GPM/1:25

Příspěvek od mahdy »

Zbyňku používám lepidlo Edelweiss Gel Stick. Mají ho v papírnictví Vindiš v Kyjově na náměstí. 40g za 41,-Kč. Krááááááásně voní :lol:
Vody: díky za informaci
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Panzer - Haubitze 2000/GPM/1:25

Příspěvek od mahdy »

Po dlouhé době co jsem se trápil s výrobou držáků kol, samotných kol a pásů přidávám pár fotek. Kola jsou nasazené jenom skusmo, pásy jsem si zjednodušil tím, že jsem část, která nebude vidět vynechal. Teď to všechno přijde slepit i s pásama dohromady. Pak už bude stavba snad pokračovat rychleji.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Až po uložení fotek do PC jsem si všimnul, že mám špatně nastavené rozlišení foťáku - proto ty horší fotky. Přefocovat už se mi to nechtělo.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Panzer - Haubitze 2000/GPM/1:25

Příspěvek od mahdy »

Abyste si nemysleli, že nic nedělám, tak tady je další pokrok. Na to jak je tato omalovánka stará všechno až podezřele sedí.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
john6900
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13.8.2013 22:52
Bydliště: Olomouc

Re: Panzer - Haubitze 2000/GPM/1:25

Příspěvek od john6900 »

Moooc pěkný kus nábytku ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Panzer - Haubitze 2000/GPM/1:25

Příspěvek od Markulin »

Tady se vždycky dlouho nic neděje a potom bác. Skoro hotový parádní model ;) Fakt parádní a čistá práce.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Panzer - Haubitze 2000/GPM/1:25

Příspěvek od mahdy »

Markulin:
No když se dívám na ty tvoje krasavce, tak dlouho přemýšlím, jestli sem dát ty svoje pokroutky. Ono vyrobit z MM něco takového jako ty, to už chce machra.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Panzer - Haubitze 2000/GPM/1:25 - HOTOVO

Příspěvek od mahdy »

Takže po 10. měsících mám HOTOVO !
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Slovo závěrem.
Na to, že model v placatém stavu vypadá jako ručně kreslená omalovánka vše sedí jak má. Pár nedostatků jsem v průběhu stavby sice našel, ale nebylo to nic, co by nešlo napravit.
Takže pro ty, kdo by chtěli do tohoto německého macka zaříznout - jen směle do toho!
Do čeho říznu já ještě nevím. Přemýšlím o AH-64A Apache od MM, ale to jenom v případě, že si se mnou dá kaktusák paralelku.Pokud ne asi to bude zase něco kolejového od Modeliku.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Panzer - Haubitze 2000/GPM/1:25 - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Přijde si sem jednou za čas a naráz je hotovo . A navíc parádně . A taky dobře nafoceno ( podle terénu, tuším , že u tebe na zahradě ) .

Paralelka ted nebude :( . Pracuji na jednom Běloruském stroji a bude to dlouhá stavba . Někdy v budoucnu se ale nebráním této myšlence .
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Panzer - Haubitze 2000/GPM/1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Ričmond »

Opravdu parádní prácička i fotky :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Panzer-Haubitze 2000 / GPM / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Prej že pokroutky. Těžká paráda to je !! Gratulace k dokončení
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Panzer-Haubitze 2000 / GPM / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od hromadko.s »

Krásná práce i model. Gratulace :D
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Panzer-Haubitze 2000 / GPM / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od mahdy »

Díky za ohlasy - od takových kapacit to opravdu potěší.
Zbyňku, tak já na tebe s tím apačem počkám než sfoukneš Belaze. Holt si najdu v té kupě modelů co mám něco jiného.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“