M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Chimenes »

Jako obvykle řemeslná Liga Mistrů. Gratulace a obdiv, máš šikovný ruce.

JS
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Příspěvek od chuan »

Prostě nádherná práce, gratuluji k dokončení. Mě zase ta kočka tak nevadí, ona se tam jen tak neválí, ona se tam zrovna ukrývá. Výjev je to vskutku pěkný a jak už ze bylo napsáno, nazval bych tohle diorámko poslední vteřiny shermana. Jediný co se mi nezdá a to tu již také padlo, je čistota lavičky. Myslím si, že trocha suti, prachu a takových podobných věcí, to vynesou celé takřka k dokonalosti.
Za mě je to nádherný kus práce
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Příspěvek od stockholmik »

gratulace, mě se to líbí, originální, prosim Tě Ondro, kde si vynalezl toho pěšáka? díky
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Příspěvek od kaktusak »

Gratuluji k dokončení .
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Pavel Pejša »

Také gratuluju k dokončení. Osobně bych tu lavičku taky ještě lehce zašpinil, ale jinak je to naprostá paráda.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Příspěvek od bernie »

Gratuluji k dokončení. Každý, kdo si prošel údolím diorama, pochopí, jak pracná je omáčka, která je kol modelu a uznávám tedy pracnost vynaloženou.

Ty tři doplňky:
-hnízdečko super - zpracování i umístění
-květináč super - zpracování /umístění no comment
-kočka - katastrofa /naštěstí schovaná pod lavečkou ta její večerníčkovská hlava celkem zanikne.

Kamenujte, ale ruku na srdce. Takle vypadá kočka?

Ale pořád se pohybujeme v sekci pásovky, takže obdivné mručení a poplácávání po ramenou je na místě.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Martin Č. »

Uctivost. Kam se hrabe Bitner, to se nedá srovnat 8-)
V jiných oblastech Tě neznám, ale v tohle jsi neskutečně šikovný, až tak, že většinová společnost to nedokáže, myslím, ani moc posoudit a Tvé výtvory naplno zhodnotí zas jen ti nejlepší modeláři.
Asi jako když Josef II. zhodnotil Mozartovo dílo slovy "příliš mnoho not pro naše uši".
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 484
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Kovář »

U mě dobrý, fakt super. Je tam pár drobností které bych se snažil udělat jinak, ale zase bych zkonil něco jiného, takže není co řešit. Je to nádherná práce. Jako celek paráda. Velká gratulace. Těším se na další tvoje modely. ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Lukáš »

Ondro, tohle dioráma se mi z těch tvých líbí nejvíc. Dílenské zpracování perfektní do nejmenších detailů (byť třeba hnízdečko jsem čekal jinde, protože takto by při nejbližším deštíku asi ptáčci plavali :) ) Co mi trošku chybí je intenzivnější pocit "hrůzy války" (nebo jak to nazvat), prostě prach, špína a zmar. Uznávám v reálu to klidně může vyznít jinak než na fotce. Každopádně, jak psali jiní, je to překrásné ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Markulin »

Jako vždy parádní práce. Velká gratulace k dokončení
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj a díky.

Něco málo na vysvětlení. ;)

Štefino ... Kočka je právě schovaná mezi trsem trávy a nohou lavičky jak tu někdo napsal. Každopádně beru to že by mohla utéct, hodně záleží na povaze zvířete, náš kocour by dostal si infarkt kdyby viděl tank, toho vyděsí i malej ruční vysavač a hned se běží někam mimo patro schovat. :lol:
Lavička na sobě má stejný pigment jako je na chodníku či silnici, ale v menší dávce přece jen na ní toho tolik nebude, navíc lavička je ošoupaná možná to z fotky není tak patrné. Budete muset posoudit na živo. ;)

czbrasi ... diorámu jsem pojmenoval jednoduše, Francie - 1944, proto aby každá mohl zapojit fantazii. :)

Berní ... díky, s kočkou máš naprostou pravdu, ta hlava je večerníčková, proto jsem jí schoval pod lavičku aby na ní nebylo moc vidět. Samotnou hlavu jsem tvaroval snad 15 minut, ale nebyl jsem schopnej tváře vytáhnout do čumáku, furt jakoby ten tmel měl tendencí se vracet na původní místo jako žvejkačka. :) Jelikož má ale kočka i s ocasem 2cm nějak moc jsem to neřešil, zvlášť když měla skončit pod lavičkou.

Lukáš ... no ono to hnízdo není přímo na střeše, ono pod ním je další chrastí, takže by mělo být v suchu, tím myslím že tam nezateče. Samotný déšť bych neřešil, protože spousta hnízd není "zastřešených". :)

Ještě k samotnému výjevu diorámy.
Od začátku stavby jsem diorámu plánoval udělat čistou, má znázorňovat městečko do kterého směřuje US armáda, která měla zato, že už tam Němci nejsou, ale jsou. :) Městečko nebylo nikterak bombardované ani se v něm nebojovalo, takže není důvod cokoliv ničit. Celkově to má působit jen lehce zaprášeným dojmem, naopak tank je oproti zbytku diorámy hodně zaprášený a špinavý protože už si prošel nějakým dřívějším bojem.

V dokumentu Hrdinové 2. světové války o tom to vykládali, tankysti co jezdili na Shermenech tohle zažili, přijeli do krásnýho rancouzského města které nebylo vůbec dotčené válkou a když za 3 dny odjížděli zbyli z města jen ruiny.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Jako celek to na mě působí velmi kladně - parádička a gratulace k nádhernýmu modelu :)
Praštila mě však do očí jedna nelogičnost: po silnici a chodníku se válí podzimní listí a za komínem hnízdí ptáci :?: :?: :?: Chyba v Matrixu
Ale jinak fakt pecka - líbí :wink:
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Příspěvek od štefíno »

old_mr_grim: Vejce " Pozdní líheň" :lol:
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Kuba78 »

Brzdič píše:Od začátku stavby jsem diorámu plánoval udělat čistou, má znázorňovat městečko do kterého směřuje US armáda, která měla zato, že už tam Němci nejsou, ale jsou. :) Městečko nebylo nikterak bombardované ani se v něm nebojovalo, takže není důvod cokoliv ničit.
V dokumentu Hrdinové 2. světové války o tom to vykládali, tankysti co jezdili na Shermenech tohle zažili, přijeli do krásnýho rancouzského města které nebylo vůbec dotčené válkou a když za 3 dny odjížděli zbyli z města jen ruiny.
ad 1: pokud se tam nebojovalo a bylo nedotcene, pak nechapu proc je okno vytlucene zvenci dovnitr? pokud jsou v domku usidleni skopcaci a chystaj se branit proti spojencum, tak prece pokud uz si delaji misto kudy strilet, tak logicky vymlati okno zevnitr ven? podle me to zcela zbytecne srazi cele diorama. kdyz uz by to bylo vybuchem zvenci, tak aspon ta lavicka musi byt posramocena.. tohle proste nejde.

ad2: to uz tak ve valce byva, ze se prijede do krasneho nedotceneho mestecka tankem a odjizdi se z kouricich ruin.. Arnhemsti by mohli vypravet.. a kdyz uz chces francii, tak se poptej na francouzskem venkove, treba v Carentanu nebo Saint-Lo jak malebne bylo leto 1944 :-))
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Grime ... se nevylíhli no, i to se stává. :D

Kuba ... Okno dovnitř rozbili vojáci, zde jsem to bral logicky. Co pro tebe bude jednodušší, dostat se do domu oknem kde ti stačí trochy síly s pažbou zbraně, nebo se dobývat přes dveře které opravdu pažbou zbraně nerozbiješ a když jo, tak se u toho nadřeš jako vůl. Rozstřílením si akorát plýtváš munici a rozhodně dveře nevykopneš jako ve filmu. :)

ad2: to výš že to tak bývá, já reagoval na to že některým se to zdá moc čisté, nezaprášené, bez suti, atd. ;)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“