PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od Ondrin »

Marku, je to tady ;)

Zdravím všechny,
toto snad netřeba představovat:

Obrázek

Německý těžký tank Tiger z období druhé světové války je legenda mezi obrněnci. Na bojištích naháněl hrůzu a vyrostlo na něm největší tankové eso druhé světové války a pravděpodobně i vůbec všech dob, Michael Wittmann. Já jsem se poprvé o tomto tanku dozvěděl někdy snad když jsem chodil do školky, ale tenkrát jsem ještě pořádně nevěděl, jak vlastně vypadá a co si pod ním mám představit; o pár let později jsem to všechno zjistil a Tiger se rychle stal takovou "láskou na první pohled", řekněme to takhle. Proto byla jen otázka času, než se do něho pustím - a tady vám budu hlásit výsledky mojí práce.

Začal jsem pásy. Celý tank má asi 200 článků pásů a hrubým odhadem jsem si spočítal, že jeden článek bude trvat minimálně 15 minut, což vychází celkem něco kolem 50 hodin práce. No potěš koště, ale docela mě to baví.

Foto semka:
Jednotlivé "hřebeny"...
Obrázek

...jednotlivé články...
Obrázek

...a konečně kus pásu. Fragmentu hnacího kola vzadu si nevšímejte, to jsem jenom zkoušel. Už teď je ale jasné, že zuby v místě kontaktu s pásem budou muset projít úpravou.
Obrázek

V tuto dobu model lepím už asi měsíc a mám vyřezanou polovinu článků a tu druhou mám předpřipravenou. To jde snad vidět i na fotkách. Hotových článků mám kolem patnácti. Další progres bude pomalý, ale určitě bude.

Na závěr jedna perlička - do Tigera mě vyhecoval Markulin - já jsem mu to oplatil ISUčkem a snad i ISkem. Berte to tak trochu jako paralelky ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / 1:25 / Halinski

Příspěvek od Markulin »

Já že jsem tě vyhecoval?!!!! :o A nebylo to spíš naopak? ;)
Těším se jak ti to poroste pod rukama. Taky jsem přemýšlel že bych začal tím největším zlem...kola a pásy.... ale to si nechám na dlouhé zimní večery které nastanou.
Ondro držím palec ;)
scad
Příspěvky: 69
Registrován: ned 22.1.2012 23:46
Bydliště: Klatovy

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / 1:25 / Halinski

Příspěvek od scad »

S timhle krasavcem teď kosim ve World of Tanks. Můj největší oblíbenec, takže já si sedám do první řady a budu sledovat. Jednou ho budu muset také slepit :)
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / 1:25 / Halinski

Příspěvek od Ondrin »

Díky :)
Marku, možná to naopak bylo, ale to nevadí, máme tu dvě - myslím - atraktivní vlákna, takže jedině správně ;)
WoT jsem hrál taky, ale jel jsem po linii stíhačů a k Tigerovi jsem se tím pádem ještě nedostal..

Update - 21 článků pásů
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od Ondrin »

Zkouškové je za úspěšně za mnou a stavba může pokračovat. Aktuální stav je 36 článků
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

No tak ještě rok a budeš jich mít akorát :lol:
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od Ondrin »

Nejsou to pokémoni, ale musel jsem je mít všechny 8-)

Obrázek

Lukáši, včera jsem si v Lužánkách chtěl koupit lasery, ale nekoupil..
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od Ondrin »

Update - 75 článků ze 196. To je něco přes třetinu :)

Pomalu zároveň začínám řešit, čím články pospojuju: napadla mě tuha do versatilky obroušená na přislušný průměr. Máte někdo nějaký jiný a lepší nápad?
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od hromadko.s »

Co třeba drátky. Dobře se pracuje s grafitovýma tyčkama, ale úplně nejvíc nejlepší je to pospojovat smotanýma papírkama :D
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od Ondrin »

Hromadko zkoušel jsem to a nesmotal jsem ani jednu :D

Pásy jsou téměř hotové, foto bude příští týden ;)
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od Ondrin »

Každému bych přál zažít ten pocit, kdy spojíte poslední dva články...

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Několik slov závěrem - asi jste si všimli, že pásy ještě nejsou úplně komplet. Pořád chybí vodící zoubky. Ty budu přidělávat až posléze, až budu mít hotový celý podvozek, aby se mi teď nelámaly. Další věc pro potencionální lepiče, u hřebenovitých základů článků se mi vyplatilo každý výběžek, který se pak ohne a přilepí na druhou stranu (takové to očko), rozšířit asi o tloušťku černé lemovací čáry. Pásy pak zapadají do sebe, jinak nezapadají.
Retuš berte prosím trochu s rezervou; tak jako pásy samotné nejsou fialové, tak ani retuš není úplně mimo, doufám :) Jednotlivé články jsem spojoval uhlíkovýma tyčema, které pro tento účel můžu jenom doporučit. Tímto děkuji panu Modrovi za ochotu při jejich objednávce. No a jak dlouho to celé trvalo? Jeden článek jsem si spočítal, že trval asi 20 minut, spíš víc. Je jich 200, takže... docela dlouho a ani to nechci radši vědět :D

...Feeling good 8-)
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Tak to teda zírám. Pásy super. Nejhorší máš za sebou, pokud se nemýlím. Uhlíkovou kulatinu používám taky na několik věcí, je to fakt dobrá věc. Držím palce při dalším postupu.
netmir
Příspěvky: 1
Registrován: ned 8.9.2013 14:18

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od netmir »

Ahoj, model je nádherný! Prosím o radu, kde seženu laserem vyřezané pásy na Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger 1, 1:25 - Mladý modelář. Děkuji moc za radu.
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od Ondrin »

Ahoj,

opětovně otevírám toto téma :) Docela jsem se na tento moment těšil, prostě aby tady byl hotový model. Stavební pauzu způsobil jiný krasavec na pásech:

Obrázek

Challengera jsem začal stavět asi před třemi lety a po této dlouhé době jsem ho taky dokončil. Nyní se vracím k Tigerovi a abych jen zbytečně netlachal, přináším malé foto mého dalšího postupu ;)

Obrázek

Jasně, kvalita fotky není kdovíjaká, ale o to teď asi ani tak nejde. Momentálně mám takto připravená všechna kolečka. Napínací a hnací musím drobně poupravovat a pojezdová jsou téměř hotová - a obojí následně zaretušovat. Ještě mám pocit, že ty hnací a napínací kolečka nejsou nic moc, tak jsem v pokušení je slepit znova. Náhodou mám totiž ještě druhý výtisk modelu. Ale to ještě uvidíme

V plánu mám dokončit všechny kolečka a dál se vrhnout na vanu tanku, ať dělám něco méně jednotvárného.

S příštím postupem se budu zase těšit ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Fajn že jsi se do něho zase pustil Ondro ;)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“