PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od Ondrin »

Dík :-) Tak nějak jsem si říkal, že by to byla škoda to nechat jen ležet :-D Přece jenom jsem došel už docela daleko..
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od Ondrin »

Ahoj,

zkouškové bylo dlouhé, ale nakonec jsem zde s dalším postupem :)

Nejdřív fotky a pak to trochu okecám:

Obrázek Obrázek

To hlavní, co přibylo, je základ vany spolu s torzníma tyčema. Je to prkotina, ale jedna torzní tyč má od jednoho konce ke druhému 10 dílů a je jich 16, takže to zas není tak málo. Co k tomu říct - všechny díly prozatím víceméně sedí a se stavbou není žádný problém. Všímám si, že obvodové pásky jsou zpravidla o trochu delší nebo kratší, než by měly být, ale to se dá celkem snadno řešit. K mému milému překvapení to prozatím vypadá, že vrchní díl obšívky sedne na korbu přesně. Pamatuju si, že u některých kolegů se s tím vyskytly problémy, ale mi se asi vyhnou :D

Kdo by mě podezříval, že ty torzní tyče nejsou z papíru, má pravdu. Jsou to špejle. Nepřišel jsem na to, jak se takový díl dá z papíru vůbec stočit. Radši jsem to ani nezkoušel :D

Nyní pracuji na interiéru - několik dílů mám už slepených, ale s dalším updatem počkám, až toho budu mít víc, ať je co ukazovat :)

Tak zase příště u Tigera ;)
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od Ondrin »

Jedeme dál

Dokončil jsem interiér korby. Práce probíhaly vesměs bez problémů, alespoň teď si nic závažného nevybavuju. Na několika místech interiéru jsem přidal matky a ty tři červené podlahové díly jsem sjel pletací jehlicí - díky mami :) Můžete si na nich všimnout takových drobných vpichů. Ze sběrky od Numiho jsem si objednal granáty do osmaosmdesátky (díky Numi), ale nakonec jsem měl dilema, jestli je skutečně použít. Jsou docela těžké. Dopadlo to tak, že jsem jich tam místo 18 dal 15, a na více jsem si už netroufnul. Tank je i tak docela těžký a má výrazné tendence se naklánět na jednu stranu. Kulomet je zatím posazen jen tak volně.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Líbí se vám to? A jde z fotek něco vidět? Dejte mi nějaký postřeh, co se vám nelíbí nebo co by šlo udělat lépe, kdyby vás něco napadlo. Kromě rychlosti stavby :D

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Mně se to líbí, skoro škoda to pak zadeklovávat. Střelivo bych teda raděj viděl papírové, ale to je věc přístupu. Až osadíš pásy, tak se to převracet nebude, hlavně udělat pevný podvozek.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Máš to pěkný, vyvolává to ve mě vzpomínky. :lol:
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Tiger s interiérem vypadá moc dobře.
Co se týče převažování, nevím, jestli už není pozdě. Co takhle dát na protější stranu nějaké protizávaží? Prostor tam je.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: PzKpfw VI Tiger Ausf. H / Halinski / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Převažování vůbec neřeš, až se tam dají kola a pásy je po problému. ;)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“