ISU-152, IS-2 / Modelik / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Šedá, šedá a zase jenom šedá :? Hotové jsou oba motory a prachové náplně pro IS-2. U ISU-152 mají nábojnice krásnou mosaznou barvu....škoda že tady jsou jen šedé
Obrázek Obrázek
U motoru pro IS-2 ještě musím zaretušovat nepřesnosti :roll:
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od yvan »

Nemá taky ISU-122 stejný podvozek? ;) *

Model od modelu čistější práce. Velmi pěkné.


*Jestli se nehodí do série, nebo už je hotová, tak tu poznámku beru zpět.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

ISU-122 je nemlich to samé. Je vlastně úplně stejná jako ISU-152. Ale tři takové mrchy...to bych asi nedal...Už tak budu mít co dělat s těma dvěma :?
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Výsledek mého včerejšího snažení. Je to zatím jen skelet vany (IS-2 bez vrchního dílu)
IS-2 Obrázek ISU-152 Obrázek
Člověk by ani neřekl jak z toho dokáže bolet palec :lol:
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Jak se tak dívám, mám se na co těšit.
Vyřezávání kostry není sranda, to jsem se přesvědčil při práci na pancéřové drezině Striemitielnyj.
Jen tak dál.
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Ondrin »

Jde Ti to pěkně od ruky
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky kluci. V noci jsem se bavil sestavováním vany a osazováním pracovního prostoru osádky IS-2.
Díky tomu že všechny části interiéru jsem měl už hotové to šlo docela rychle. Skelet přestříknu lakem a někde budu muset i zabrušovat.
Obrázek Obrázek Obrázek
Vrchní díl je jenom nasazený. Měl jsem obavu že ho budu muset složitě nasazovat ale všechno šlo jak po másle. Až teda na jednu maličkost...
Udělal jsem chybu někde já nebo to tak má být? Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pokračoval jsem samochodkou. Složit skelet, vyplnit interiér... Skelet se skládal o malinko hůř jak u IS-2. Myslel jsem že už mám právě z tanku natrénované ale stavba byla stejná jen do určitého momentu. Potom přišel menší zádrhel....přemýšlení....lepení systémem pokus-omyl....a výsledek je na fotkách :roll:
Obrázek Obrázek Obrázek
Trochu jsem zápasil s časem a ve výsledku je to dost vidět. Přes týden se pokusím na ISU udělat co nejvíc. Mám v plánu kompletně dodělat vnitřek a celou nástavbu zavřít. Potom oba modely zazimuju a doma se budu věnovat pásům a kolečkám. Do jara budu mít o zábavu postarané :?
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Asiolo »

Ahoj
Prosímtě chci se zeptat - na té podlaze jsou vyskládané bedny..... jsou to bedny na munici ?? nebo co to ??? to po tom jako ta posádka šlapala ?? nerozumim tomu.
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Roman V. »

Ano, v ruských tancích byla záložní munice uskladněná na dně korby. V boji se použít nedala, nebo spíš hodně špatně, ale když byl čas, tak se z beden vyskládala do držáků ve věži a mohlo se vesele střílet dál.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Raven »

Je to sice OT, ale u ruských tanků se není moc čemu divit...oni třeba začali v tancích používat pozdě i zákluzové kanóny, xterokrát jsem četl články, jak střelci/nabíječi díky tomuhle přicházeli o prsty a myslím že zrovna IS-2 je bezzákluzová...navíc je to i první ruský obrněnec, jehož věž není svařovaná z ocelových plátů, ale je v kuse odlévaná z litiny...no a nakonec, tank byl pojmenován na počest Josefa Stalina - IS - Iosef Stalin...
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Roman V. »

To o těch bezzákluzových kanonech nemyslíš vážně, že ne?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Bezz%C3%A1 ... _d%C4%9Blo
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Raven »

to myslím smrtelně vážně a vím co je to bezzákluz...:D o IS-2 vyšel kdysi článek v Military Revue, až malý večer půjde spát, tak najdu číslo a případně nafotím článek...
Feri
Příspěvky: 11
Registrován: ned 29.1.2012 11:33
Bydliště: Rokycany

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Feri »

sorry za OT
To mi chceš tvrdit že odlévané věže u ruských tanků se začaly používat až s IS 2 ? co takhle T-34 a ta navíc měla zákluzovej kanon
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Raven »

odlívané z jednoho kusu ;) tady na tom obrázku http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... r_T-34.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; vidíš, že v dolní třetině věže je jasnej svár, kdežto IS-2 už měla komplet věž z jednoho kusu...ty zákluzové a bezzákluzové kanony ještě pohledám...časopis mám bohužel u rodičů a to je 60km odsud, takže zkusím propátrat weby, ale jsem si jistej, že to tam tehda takto bylo...
Jen bych rád podoknul, že jsem uvedl že si myslím (tedy pokud si dobře pamatuju), že je bezzákluzová. Vím, že před nějakou dobou jsem četl v časopise Naše Vojsko seriál článků o ruských tancích a tam bylo právě toto napsáno...tak ať tu nejsou zbytečně nějaké bouře...

P.s.: originální název tanku je CKB-2
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“