ISU-152, IS-2 / Modelik / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Feri
Příspěvky: 11
Registrován: ned 29.1.2012 11:33
Bydliště: Rokycany

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Feri »

je pravda že T-34 má svařovanou věž ze dvou kusů odlitků ( dobře znam model T-34/85 občas na nich dělam údržbu ) ale ty jsi psal z železných plátů. A k těm bezzákluzkám když vystřelíš vzniká vysokej tlak splodin a kovových pilin ( většina bezzákluzek používá tento system ) pokud by tank disponoval bezzákluzovým dělem musel by mýt otevřenou věž jinak by jedinej výstřel vyvraždil celou osádku tanku.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Raven »

Feri za ty pláty se omlouvám, taky jsem si to přečetl...oni ty spaliny tam měli nějak řešené, já si fakt přesně nepamatuju a na webu se mi to zatím nepodařilo nalézt...
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Roman V. »

To by mně zajímal ten článek o těch bezzákluzových kanonech, pěkná ptákovina. A ta odlévaná věž z jednoho kusu je taky ptákovina. IS 2 ji má odlévanou ze tří kusů. Z jednoho kusu jsou odlévané až věže na T-54. Možná jsi četl, že IS dvojka měla jako první z jednoho kusu odlévanou vrchní část trupu, ale věž to opravdu nebyla :lol: :lol: :lol:
Tady máš IS dvojku...Obrázek
Nevím, kde jsi k tomu přišel, ale až zase něco takového vypustíš z klávesnice, tak se koukni na net nebo sem hned dej náhled toho článku. Někdo rádoby znalý něco napíše a hned je z toho třetí světová...
Naposledy upravil(a) Roman V. dne stř 2.1.2013 21:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Raven »

o víkendu jedu se ženou k rodičům, pohledám, nafotím a dám sem... ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Debata začala bednama na podlaze a kde to až skončilo :D Já osobně se přikláním k Romanovi. Bezzákluzový kanon je ptákovina. Původně měl být IS-2 vyzbrojený 100 mm kanonem D-10T, který byl výkonnější než 122 mm kanon. Který byl naopak univerzálnější.
Tady je doufám všechno napsáno a vysvětleno : http://www.panzernet.net/tankist/stranky/tanky/is2.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: ISU-152, IS-2 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od bedatruhlar »

Raven píše:o víkendu jedu se ženou k rodičům, pohledám, nafotím a dám sem... ;)
tak jak to bude s těma skenama toho časáku,čekám
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: ISU-152, IS-2 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

OT: Netřeba se v tom dále patlat, zmatení imperialistů je už teď dokonalé. Raděj nám, Béďo, ukaž, co lepíš..
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: ISU-152, IS-2 / Modelik / 1:25

Příspěvek od bedatruhlar »

Nelepim nic ,jenom soutěžím o největší počet zbytečných příspěvků jako Ty
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU-152, IS-2 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Po dvou měsících jsem se konečně dostaldo práce. Natěšený na lepení usednu ke stolu, otevřu šuplík a ŠOK!!!! Oba sešity ( IS-2 , ISU-152) které jsem tam uložil byli zkroucené a slepené listy k sobě. Někdo.....nevím kdo , něco.....nevím co rozlil a to něco natelko so stolu a dílo bylo dokonáno! Prostě radost až na kost!!!! Měl jsem chuť s tím vším praštit. Začít sbírat motýly nebo chodit na ryby. Vztek mě přešel......pustím se do něčeho jiného a obě monstra si pořídím znovu.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ISU-152, IS-2 / Modelik / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Tohle by naštvalo každýho, velmi slušně rozjetá stavba dvou modelů a takto ukončená. Je to škoda.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU-152, IS-2 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Rozhodně to ukončovat nebudu. To co mi zbylo " DOBŘE SCHOVÁM " a až seženu nové modely tak se k tomu vrátím. Pár kostlivců ve skříni už mám a tyto dvě mrchy k nim rozhodně patřit nebudou 8-)
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: ISU-152, IS-2 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

To je škoda že budeš muset kupovat oba sešity nové,jinak to máš pěkně rozjeté.Na kolech je mrtě malinkejch žeber to bude mazec až to budeš dělat takhle duo :D
Michal
Příspěvky: 6
Registrován: pát 28.8.2015 7:50

Re: ISU-152, IS-2 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Michal »

Zdravím modeláři kupoval někdo na tohodle krasavce fotolepty ? Protoze Já jsem dnes dal dohromady podlepeny rám tanku a zjistil jsem ze vůbec nesedi na obšivku.
Michal
Příspěvky: 6
Registrován: pát 28.8.2015 7:50

Re: ISU-152, IS-2 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Michal »

Tak překlep s těmi fotolepty jsem napsal fakt blbost mel jsem na mysli laserem řezáne díli,kde to sehnat a jestli to šedi na obšivku
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU-152, IS-2 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Já jsem se bohužel tak daleko ve stavbě nedostal, abych zjistil jak to je s kostrou a obšívkou.
Ale když jsem při aktuální stavbě použíl "lasery" od Modeliku tak jsem zjistil že kostra je cca o 1 mm menší jak obšívka. Takže příště budu radši řezat než potom přemýšlet co a jak je špatně. Vyzkoušel jsem ale děkuji nechci. To je ovšem jen můj názor...
No a kde ony "lasery" sehnat. Přímo tady na DF jsou dva způsoby. Buď to počkat na "sběrku" a nebo oslovit "místní". Myslím že se tady najde někdo, kdo má kostru na IS-2
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“