M10 Achiles IIc / Angraf model / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Marson
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 26.1.2012 10:18
Bydliště: Velké Karlovice

M10 Achiles IIc / Angraf model / 1:25

Příspěvek od Marson »

Zdravím vespolek,
rád bych se s váma podělil o stavbu Achillese od Angrafu. Vím, že to tady stavěl už Pahejl, a že moc nadšený z modelu nebyl. Trochu jsem odkoukal start modelu a šel trochu opačným směrem jak on. Zatím mi díly plus mínus vychází.
Jsem teda posera a nakoupil jsem k němu všechny lasery, článkové pásy a pokud mi nevyjde rolování, tak mám v záloze i soustruženou hlaveň.
Zatím jsem sestavil vanu stíhače, osadil nějakým nýtem a dalšími díly. Vevnitř jsem sestavil první část interéru a zkusil si udělat podlahu ze slzičkového plechu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pokračuju předem, převodovkou a v mezičase kopletuju a dobarvuju právě článkové pásy.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek.
Zároveň bych vám chtěl popřát pevnou ruku v novém roce a mnoho dokončených modelů. :)
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: M10 Achiles IIc / Angraf model / 1:25

Příspěvek od Pahejl »

Držím palce. Jde ti to zatím moc hezky! Klidně je možné, že to bylo mejma rukama!
Těším se na další postup!
Uživatelský avatar
Jurij V.S.
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 10.11.2022 8:41
Bydliště: Ukrajina

Re: M10 Achiles IIc / Angraf model / 1:25

Příspěvek od Jurij V.S. »

Budu se zájmem sledovat tuto stavbu. T-62 jsem vyrobil z Angraf, mají problémy s montáží dílů. Ale myslím, že záleží na autorovi.
Hodně štěstí ve vaší práci!
Marson
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 26.1.2012 10:18
Bydliště: Velké Karlovice

Re: M10 Achiles IIc / Angraf model / 1:25

Příspěvek od Marson »

Zdravím vespolek,
vím, že proluka mezi příspěvky je veliká, ale to znechucení, které mi způsobovaly ty dva kusy krytů, které pro jistotu neodpovídají víc jak moc skutečnosti, mi braly sílu do stavby a hledal jsem jiné možnosti, kde se na modelu realizovat.
V mezičase jsem pohnul s články pásů, které ale zatím nedokumentuju. Nakonec se mi boj s kryty relativně povedl :-)
Přidám tady jenom jednu fotku výsledku (ono toho na takovém kousku není moc co fotit). Dále se posunuju na interiér a převodovku.
Obrázek Obrázek
Příště snad dřív a s větším výsledkem :lol: :lol:
Marson
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 26.1.2012 10:18
Bydliště: Velké Karlovice

Re: M10 Achiles IIc / Angraf model / 1:25

Příspěvek od Marson »

Zdravím vespolek,
čas letí, až to pěkné není. Na Achillesu jsem se posunul k dokončení interiéru. Nakonec padlo všechno relativně v pohodě dohromady. trochu problém byl u police na munici na straně řidiče, protože naznačená pozice pro lepení poličky je posunutá, ale není problém překreslit a zaretušovat původní místo.
Podle fotek jsem nakonec upravil pozici pro rádio, vyřízl původní umístění a ze záplaty udělal krytku, tu nakonec z větší části překrylo samotné rádio. Jinak co šlo, to je ošroubované/onýtované. Řídící páky jsou udělány z drátů a podlaha se slzičkového plechu.
Podívejte se na pár fotek aktuálního stavu. :-)
Převodovka
Obrázek Obrázek Obrázek
Usazení do vany
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Munice a dokončení
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“