Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Roman V. »

Určitě jsem pro větší spolupráci. Mohli bychom zkusit třeba i dio od několika modelářů v jednom. S Berniem jsme se už také předběžně domlouvali jak bychom zasadili most do okolní přírody. Každopádně mám připravený materiál na šest kompletních nosníků, což je cca 80 centimetrů mostu.
Nevím, jestli "Bailey" bude vedle zničeného mostu nebo je to nový most. Nemám fotografii jaké pilíře se používaly uprostřed řeky, jak se to vlastně kotvilo atd. Je zde poměrně hodně neznámých veličin.
Představoval bych si někde u cesty vrak osobního auta. U rusů vyšel Opel Kadet z roku 1938, ten by tam pasoval.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Raven »

OK, chápu...pokud máš tedy zájem, mohl bych přes Vánoce dát do kopy nějaké materiály, pokusit se sehnat co nejlepší snímky mostů...měl bych mít někde dokonce i snímek východní strany Arnhemského mostu, kde byla německá postavení...no prostě, zkusím dát do kopy co nejvíce matroše o osvobození Holandska...ještě mě napadlo, že by nebylo špatné tam zapracovat i pár vojáků s polskýma vlajkama. Na straně spojenců tehdy totiž bojovala jednotka maršála Sosabowského, což byli lidově řečeno "machři" ale to je trochu offtopic...zatím se doporučuju mrknout na dokument Největší bitvy II.sv. války - Nijmegen ...
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Romane, uprostřed se most nijak nepodpíral, tuším že se pouze pokládal (přes nějaké kotvicí prvky) na jednotlivé lodice které most podporovaly (nějaké sloupy tam podle mě nebyly, to by bylo montážně náročné, nehledě k tomu že by tím byla narušena tuhost konstrukce) V některý případech asi bylo nutno podporovat most i jinak, ale vždy se šlo co nejjednodušší cestou (konstrukčně)
Edit: Navíc nevím, jestli ti ty díly co máš nadělaný budou stačit alespoň na jeden díl mostu aby jeho únosnost byla konstruována na Sherma :D (když koukneš do toho manuálu níže, tak jsou některý konstrukce, nosností dimenzované na větší zatížení, celkem šílený)

Jinak tady je celkem slušnej manuál: Bailey Bridge
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Roman V. »

Díky Grime za manuál. Právě to podepření uprostřed vody mně dělá největší starosti. Jestli to bylo na lodkách, kolik jich bylo, jakýho typu, jak byly ukotvené atd., atd.
Jinak důležité objekty jako byly mosty, střežila většinou záložní jednotka velikosti čety vybavená jeepy, podle důležitosti doplněná lehkými obrněnými vozidly, např. halftrakem, staghoundem....
Uživatelský avatar
RAZGY
Příspěvky: 61
Registrován: sob 21.1.2012 12:20
Bydliště: sokolov

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od RAZGY »

tady to máte, jako hotovou vyžužlávanku. i s pionýry. tak se snažte :lol:
http://www.juniorgeneral.org/JClick.php?UID=2392" onclick="window.open(this.href);return false;
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Roman V. »

Aby si někteří nemysleli, že se na "světlušce" nepracuje...

Obrázek

Nemohl jsem najít už hotové pásy a tak jsem je začal dělat znovu. Už jsem je našel, ale tyto nové se budou hodit na přídavné panceřování
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Roman V. »

Při prohlížení fotografií, jsem přišel na to, že americké články pásů nemají tvar obdélníku ( při pohledu z boku ), ale tvar placatého šestiúhelníku. Lépe je to vidět na přiloženém obrázku. U něj je patrné, z kolika dílů se skládá samotný článek. Já jsem si ho "zjednodušil" přidáním dalších sedmi dílků :!: Celkem se tedy můj článek na světlušku skládá z 15ti dílků. Na fotografii schází tři nýty...

Obrázek Obrázek

Na druhé fotografii je vidět jak jsem si poradil s vytvořením páté a šesté hrany ( na obrázku je to ta čárkovaná čára ). Prostě jsem tam nalepil kousek drátku z každé strany po celé délce. Potom se to jenom oblepí a nic není vidět
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Tomys »

Muhehehe... MASOCHISTO..
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Zrzek »

Masochista??? Ne, je to PACIENT !!!
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Raven »

já jen doufám, že bereš silný tabletky, protože tohle je fakt moc...:D Ale bude to mazec o tom žádná...
Uživatelský avatar
serpens
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.1.2012 21:43
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od serpens »

Pekne ale na paterove 36 dielov/clanok to nie je este ani polovica ;)
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Roman V. »

Pro některé, kteří si myslí, že jenom kecáme, tak nekecáme. Musíme chodit do práce, máme povinnosti doma a jsou rozdělané i další projekty. A nejenom tady v ČR.
Světluška vypadá zatím takhle...

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Ti, kdo mně znají, vědí, že dělám i halovy modely podle fotografií a snažím se o největší přesnost s originálem. O tom je podle mně modelářství. Někomu to jde lépe, někomu hůře. Podle mně by se ale model měl přibližovat svému skutečnému vzoru. Jestli je to jenom o tom, že se to někomu líbí, potom to není u mně model, ale hračka-atrapa, a ty se ve válce používaly ke klamání nepřítele.
Já nikoho klamat nechci a ani nemíním.
Jak je vidět na fotografiích, dodělávám druhou várku pásů, nevím jak to, ale mám jich o dost více než těch původních. Ale nebojte, jak už jsem psal, dělám na více projektech a i druhá várka se osadí na model, sice jiný, ale to zase příště.
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Michal Traj »

Nádhera... O.o
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Tomys »

Stejně jen prudíš a kecáš.
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Michal K. »

:shock: To je teda rozpracovanost :shock:
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“