Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Roman V. »

Po roce jsem se vrátil ke "Světlušce" a musím ji dorazit, protože od mého posledního modelu už uběhl docela dlouhý čas. Nemůžu počítat bety...
Tady je odkaz na staré forum a já budu pomalu pokračovat dále http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... highlight=

Práce pokračují na pojezdových vozících. Je jich šest, takže je to docela opruz, ale oproti pásům je to relax... :lol:

Obrázek Obrázek

Na první pohled se základní tvar vozíku zdá hrozně složitý, zvlášť když je v 2D, ohybové čáry nejsou moc vidět a navíc poláci nepoužívají žádné značky na ohyb mimo ohýbaný díl. Ale po několika pokusech a koukání do návodových plánků se Vám vyklube velice zajímavý tvar. A co víc, vše tady perfektně sedí.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Lukáš »

Jsem rád, že se snad v dohledné době dočkáme konce tohoto zajímavého projektu. Pochopil jsem to správně, že prezentované vozíky jsou na 100 % z vystřihovánky bez vlastních úprav?
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Roman V. »

Ano, ty vozíky i s celkovým podlepem, který dělá neskutečné 3mm, nebylo třeba nijak "tunit". Vše je podle plánku.
Jinak, když není chuť a nálada, nemá cenu se do ničeho nutit, aspoň já to tak dělám. Nemám potřebu dělat model za měsíc, já se svým modelům snažím dát něco navíc.
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od V.E.N.A. »

Roman V. píše:Jinak, když není chuť a nálada, nemá cenu se do ničeho nutit, aspoň já to tak dělám. Nemám potřebu dělat model za měsíc, já se svým modelům snažím dát něco navíc.
Jsem stejného názoru. Poku je chuť du do toho. Zrovna tak nemám potřebu mít model druhý den hotový
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Roman V. »

Takže "Světluška" je zagarážovaná v Ostravě na kanclu a takto nějak zatím vypadá.

Obrázek

No a zrovna teď se pracuje na zhotovování různých dílků pro vozíky.

Obrázek
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Roman V. »

Takto už jsou připravené podvozkové "dómy" na barvu. Jsou osazeny držáky na podpůrné kolečko a perforace je napuštěná sekundákem.

Obrázek Obrázek

Z fotografií je vidět různá tlouštka podlepu a nepravidelnost odlitku "dómu".
Na dalších dvou fotografiích je nafocena papírová a dřevěná hlaveň. Ať jsem se snažil sebevíc, ta papírová se mi vždy zkřiví, i když ted už jen nepatrně, je to ale na té délce znát. Takže jsem si pořídil dřevěnou.

Obrázek Obrázek

A tady to teď páchám. Můj modelkoutek v Ostravě na kanclu. 300 metrů od Stodolní :lol: :lol: :lol:

Obrázek
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Roman V. »

Nová korba je hotová a začíná se to rýsovat.

Obrázek Obrázek
Obrázek
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od bernie »

Ty "571" máš na smontování spodku a vršku vany? :D
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Roman V. »

Jo, je to pětadvacetina, takže váha by měla být taky pětadvacetkrát menší, tedy něco kolem jedné tuny... ;) takže to musí držet pořádný šrouby.
Uživatelský avatar
Alto
Příspěvky: 25
Registrován: úte 24.1.2012 16:17
Bydliště: Elbeteinitz

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Alto »

To spíš třetí odmocnina z 25.000 kg, takže tak 29 kilo. To bude potřeba na převoz bytelný kufr...
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Raven »

téééda paráda, nestačím zírat :shock: V galerii jsem poctivě prošel všechny fotky a zpracování motoru je prostě pecka, takový model na modelu...jen bych se rád zeptal (tedy pokud to není tajné). Jak se dá dosáhnout toho povrchu na věži? Vypadá to totiž přesně jako litinový odlitek na skutečném tanku...
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Roman V. »

Koukni na první příspěvek, je tam odkaz na staré forum. Jinak díky za ohlasy.
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Roman V. »

Ač se to nezdá, na "světlušce" se stále pracuje. I když ne tak intenzivně jak bych si přál. Na korbě jsem zkoušel nový způsob nanášení "wasche", ale zatím se mi moc nevede. Zůstanu u stávajícího způsobu. Budu ještě "tupovat" odlévané kryty průzorů a zakryté střeliště kulometu (ty byly odlévané)

Obrázek Obrázek

Ještě musím vymyslet co se bude otvírat a jak to zajistit. Chci aby to vypadalo jako při opravě motoru vlastními silami osádky bez pomoci opravárenské jednotky. Tank bude odstavený na břehu řeky u nájezdu na "provizorní Bailey most".
Do diorámy jsem chtěl osadit i protiletadlovou baterii chránící tento most, ale nechci dopadnout jako někteří místní "méďové".
Ve skutečnosti se protiletadlová ochrana nacházela velký kus od chráněného cíle na výšině aby se mohla palba proti nepřátelským letounům vést už před nalétáváním na cíl.
Takže nechci dělat dio typu "garáž pro tigra"(velké, neskladné, o ničem, vycucané z prstu), ale chci udělat dio tak, jak to vypadalo ve skutečnosti...
Tento rok už to ale nestihnu, "světluška " je v Ostravě a ještě dlouho bude.
Tímto prosím o náměty k připravované diorámě, díky.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Zrzek »

Co takhle místo protiletadlové baterie spíše kulometné hnízdo chránící konec mostu před "lehkou" technikou a pěchotou? Šoupnout k tomu zátarasy z ostnatého drátu.....
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherman Firefly / HALINSKI / 1:25 - BLAXOB úpravy

Příspěvek od Raven »

Ahoj, kdyby jsi chtěl pomoct s diorámatem, tak se můžeme domluvit třeba přes SZ. Zhruba asi 8let se věnuji historii slavné americké 101. výsadkové divize - hlavně mě zajímá její působení na evropském poli za II. sv. války. Mám tak doma nasbíráno poměrně dost materiálů - dobové fotky, nákresy apod., které by ti mohly pomoct s co nejvěrnějším zpracováním diorámatu. Osobně bych zasadil Shermana do prostředí okolo Arnhemu nebo Nijmegenu, zpracoval bych i figurky znázorňující jednotku generála Frosta, která právě most poblíž Arnhemu bránila v počtu několika málo mužů nejstatečněji a čekali na příjezd tanků...mám doma knihy od Donalda Burgeta, kde jsou moc pěkné dobové fotografie, i plány. Takže kdyby jsi chtěl, mohl bych ti něco naskenovat a poslat...
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“