M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od rybak »

šmankote, to je zase oheň.
Je jasné, že harampádí se na korbě vozilo. Nikam jinam by to ani naložit nešlo.
Spíš mě trkly do očí ty ozubená kola na plachtách. Ty kola váží opravdu hodně a minimálně by ty plachty pořádně zmáčkly. Za druhé, proč vozit složené plachty, radši s nimi zakryju to, co vezu na korbě.
Obrázek Obrázek Obrázek
Moje rada "odborníka": - není lehčí najít konkrétní obrázek toho co stavím, a podle toho vytvořit model?
No nic, hezky patlejte.
johnny7
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24.1.2012 17:53

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od johnny7 »

Myslim si ze temu harampadia na korbe mozme ukoncit s nasledovnymi zavermi:

1. Je zjavne, ze harampadie na korbe moze byt a ze to je jav celkom bezny.
2. Zlozene plachty - uznavam ze ked sa na to pozriem logicky, tak naco ich mat zmotane, ked nimi mohol byt prikryty cely naklad? Nuz, lebo nie na vsetko plati logika a niekomu pocas zhonu mohlo prist jednoduchsie to previazat a proste mal lano po ruke...
3. Uznavam ze dost velkym preslapom su nahradne ozubene kolesa hodene na plachte, ale s tym uz bohuzial nic nenarobim
4. Z mojho modelarskeho hladiska som naklad prisposobil aj zakrytiu drobnych nedostatkov, takze je to vsetko umiestnene ucelovo.
5. Uz som to raz cele previazal kvoli "sterilnosti" povodnych krabic a uz to nemienim nijako menit.

Takze dakujem za podnetne aj menej podnetne poznamky, z ktorych budem v buducnosti tazit a nezopakujem niektore chyby druhykrat a este idem zrobit nove foto, ze ako to vyzera aktualne.
johnny7
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24.1.2012 17:53

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od johnny7 »

Obrázek Obrázek Obrázek

Takto to je previazane nanovo a nic uz menit nebudem, lebo tak ci tak tomuto modelu venujem niekolkonasobne viac casu ako by som chcel...
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

Ale jo, tak tady se perou dva přístupy - "udělat to tak, jak se mi to líbí a aby byl model pěkně chlupatej" proti "nazdrojovat si všechny možný varianty a detaily a udělat pokud možno přesnou kopii stavu přesného stroje v přesném časovém období". A Johnny7 holt jede podle prvního, zastánci druhýho mu tu napsali, co si myslí, ale zase na druhou stranu to neznamená, že to má teď Johnny7 předělat tak, aby se to líbilo jim, ne?
johnny7
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24.1.2012 17:53

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od johnny7 »

Nepovedal by som, že až tak extrémne si idem svojou cestou. A nechcem ani silou mocou presadzovať, že takto sa mi to páči a takto to bude. V tomto prípade si myslím, že som išiel zlatou strednou cestou. Chcem aby model mal nejaký ten môj rukopis, a aby som vedel že nebude akurát lepšie či horšie zlepenou kópiou ďalších Shermanov od GPM. Na druhú stranu pozerám fotky a videá čím by som to mohol oživiť, ale v žiadnom prípade sa nebudem silou mocou nejakú fotku kopírovať a riešiť detaily ako - prečo je to priviazané takto, že tá plachta mala byť o 1 mm viacej stlačená, atď. Kto pozná tento model, tak vie že beztak už množstvo detailov bolo pri spôsobených. Len tak narýchlo čo ma napadne - ozubené kolesá, gulomety, poklopy, pojazdové vozíky, atď.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2391
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Tak to potom jo. :)
Ale zase na druhou stranu řešit jestli má být náklad pod plachtou nebo ne mi přijde taky nesmysl a je na modeláři co si vybere. Pro mě osobně je určitě atraktivnější mít materiál nezakrytý. :)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“