M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

johnny7
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24.1.2012 17:53

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od johnny7 »

No dva vytlacky su potrebne urcite. Ak budes chciet, na Slovenskom fore budu po odkonceni modelu k dispozicii upravene diely na stiahnutie.
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od stockholmik »

tahle stavba je prostě překrásná, musím zatleskat, jestly budou upravené díly ke stahnutí, tak děkujem, nedávno jsem ho taky koupil, a teď i Firefly, pěkná práce,jen tak dál
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Jo to by bylo super. Těším se na závěr. Myslím, že trumfneš i přestříkaný model.
johnny7
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24.1.2012 17:53

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od johnny7 »

Pri dalsom postupe uz pomaly dokoncujem doplnky na korbe. Chybaju este zadne svetla a poklopy na palivovych nadrziach, ale do toho sa mi velmi nechce, lebo su to diely ktore je opat potrebne upravovat. Model som sa rozhodol ozivit dalsimi doplnkami. Vyrobil som si krabice, volajake plachty z hodvabnej satky a nelenilo sa mi ani vyrezat dalsie dva nahradne diely na hnacie kolesa. Vpredu na doske pribudnu este mozno nejake nahradne kolesa, kanistre, pripadne nahradne clanky. Hlavnu antenu som musel upravit podla originalu tak, aby som ju mohol ohnut a priviazat do prepravnej polohy. Nemalou upravou presli aj zadne drziaky nahradnych clankov na pasy. V podstate su vyrobene cele nanovo. Foto...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Tak k tomuhle nejde říct nic jiného než ŠPICOVÉ KÓSEK, cituji jednoho kamaráda z jižní moravy.
JaS
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 27.9.2012 11:56

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od JaS »

Máš to opravdu luxusní, sedím a obdivně zírám.

Jak řešíš barvu u dílů, které předěláváš? Plastické zvýraznění vyřežeš z druhé vystřihovánky. Ale co ty díly, které jsou špatně namalované a předěláváš je úplně? Třeba to světlo, které jsi dělal v Corelu?
Vypadá to celé pořád jako čistostavba, nikde žádné stříkání.
johnny7
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24.1.2012 17:53

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od johnny7 »

Cele je to nadalej brane ako cistostavba. Farbim iba nevyhnutne nepapierove sucasti modelu. Diely ako napr. predne svetlo si tlacim na dostatocne velke plochy z originalnych dielov z druhej kopie, ktore uz nepouzijem.

blizsie info tuto
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od rybak »

Tvoje práce je opravdu výstavní.
Jen se mi nezdá to harampádí na motoru. Máš to podle nějaké fotky?
johnny7
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24.1.2012 17:53

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od johnny7 »

Par fotiek som zhliadol, ale nic konkretne podla coho by som to "kopiroval" Vyslovene som to tam nahadzal ucelovo a takto sa mi to najviac pozdava. Je nieco velmi nespravne, alebo je to skor subjektivne?
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Jediné co mě napadá by mohl být ztížený přístup k motoru při jeho údržbě či opravách. Ovšem jestli to tak mohlo či nemohlo být, to si tvrdit netroufám.
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od KarelM »

Já jen jestli mohu ... tyto tanky byly vybaveny převážně benzínovými motory ... pro svoji schopnost dobře a velice ochotně hořet byly oblíbeny svými posádkami :D ... proto se mi zdá převoz materiálu, munice na motorovém prostoru jako fajn vstupenka do ráje ... navíc žaluzie chlazení motoru, se mi zdá, bylo stavitelné ... Jinak práce sama - čupr ...
johnny7
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24.1.2012 17:53

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od johnny7 »

Na mnoho videach a fotkach je na tanku za jazdy nalozene este omnoho viac harampadia. Nuz ale je to vsetko jedno, lebo tento tank je ako ste si mohli vsimnut s prepravnym zamkom na hlavni, t.j. bude nalozeny na Dragon Wagone.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

No tak tím spíš tam ten herberk nedává žádnej smysl. Nabízí se ještě otázka, jak dlouho se na tanku udrží ta bedna vepředu, která je jenom tak ledabyle přivázaná přes jeden rožek... Jinak čistostavba parádní, úplně by stačilo jí nechat tak, zvlášť když bude ještě na DragonWágnu...
johnny7
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24.1.2012 17:53

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od johnny7 »

Ale ked mne sa to tak paci.... 8-) A Vojto, ta jednym roztekom uchytena krabica napadla aj mna. Ale medzitym po objektivnom zhodnoteni niektorych modelarov, ze su tie krabice velmi sterilne a aj na cistostavbe "svieta" a biju do oci, tak som vyrobil nove a je to aj s pridanym kanistrom na benzin previazane cele nanovo.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2391
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Mě se strašně líbí jak se najde pár "odborníků" kteří budou zarytě tvrdit že to či ono není správně, atd. :lol:
Myslím že ty fotky jsou dostatečně vypovídající o harampádí na tanku. ;)

Obrázek Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“