Sd.Kfz.9 FAMO / Angraf / 1:25 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Sd.Kfz.9 FAMO / Angraf / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Pokračování v REPORTU stavby Fama.

Vercajk.

Obrázek
Uživatelský avatar
tata
Moderátor
Příspěvky: 195
Registrován: pon 12.12.2011 19:04
Bydliště: Galaxie Orlová

Re: Sd.Kfz.9 FAMO / Angraf / 1:25

Příspěvek od tata »

Dobrá práce kolego ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Sd.Kfz.9 FAMO / Angraf / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Pro změnu jsem dělal na podvozku. Dal jsem na něj několik vrstev hnědýho filtru a něco málo wasche (odstín černošedá). Podvozek jsem pak poprášil prachovým odstínem a to jak pistolí tak i stětcem, používal jsem hodně naředěnou barvu XF-57 a ředil jsem jí vodou. To má za následek že barva se jakoby začne zdrcávat a po nanesení to vytváři stopy špíny a smytého prachu. Kola jsem přeprášil směsí pigmentů a zalakoval matným lakem.

Pásy jsem barvil několika hnědými odstíny a to od tmavě hnědé až po oranžovou. Gumové patky jsem natřel gumový odstínem. Pojezdovou plochu pásu jsem doladil metodou suchého štětce kdy jsem na ní nanesl leštitelnou barvu Humbrol, následně jsem to ještě přeleštil grafitem. Vše jsem pak zaprášil obdobně jako rám.

Směs na podložku je ze sádry, prosáté hlíny a písku. Na nanesenou hmotu jsem jsem ještě za mokra nasypal písek a opatrně do něj model obtiskl. Druhý den jsem vše nabarvil a vystínoval, ale ještě to na pár místech bude chtít upravit. :)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Sd.Kfz.9 FAMO / Angraf / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Tak a Famo je hotový, neodolal jsem a musel jsem si ho nadělit k narozeninám. :lol:

Model bezesporu patří se svími 6250 dílky mezi tři nejnáročnější pásový vozidla a to Shermana od Hala a T - 35 od Modelíku. :)

Řeči o tom že model je nepostavitelný jsou fámy, problém ale budou mít ti co by chtěli model stavět čistě neboť chybí některé rubové dílky.
Nejnáročnější dílky na modelu jsou závěsy pojezdových kol, žlábek na uchycení přední nápravy a samozřejmě blatníky.

Kdybych měl zhodnotit metodu laku na vlasy, tak je to parádní věc, ale chce to tréning. Během postupu na celém modelu jsem zjišťoval co a jak. Občas se tato metoda i špatně kontroluje, neboť na jednom místě se vám barva nechce z povrchu pustit ani za pomocí agresivního ředidla a o centimetr bokem stačí kapka vody a barva je pryč. :)

No a konečně fotky.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Sd.Kfz.9 FAMO / Angraf / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od mahdy »

Jenom drobný dotaz, přežily ty tvoje modely Brno bez úhony? Myslím na to jejich čestné místo u rozpáleného radiátoru. To byl snad nejrozhicovanější radiátor v celých Lužánkách.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Sd.Kfz.9 FAMO / Angraf / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Já je ještě nekontroloval, furt to mám v krabici, ale když jsem to sklízel, tak se to zdálo v pořádku. :)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“