Jagdpanzer 38(t) Hetzer / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Jagdpanzer 38(t) Hetzer / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Pro změnu si slepím něco na pásech. Chtěl jsem opět něco Made in CCCP, ale při návštěvě jednoho vojenského muzea se rozhodlo že to bude trámový kříž s československou stopou.
Obrázek Obrázek
Psaní o předloze je možná zbytečné, ale pro nezasvěcené : http://www.panzernet.net/panzernet/stra ... hetzer.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Model jsem už kdysi lepil a vydržel docela dlouho a dost. Dcera ho ve dvou letech při třídění krybic dostala na hraní a kdyby se nedostal pod moji"třiačtyřicítku" tak ho má snad ještě dodnes. Co si pamatuju tak se to lepilo docela v pohodě, takže uvidíme jak bude po patnácti letech vypadat repete.

Začal jsem podlepením kostry a než proschla tak jsem se pustil do kanónu i s prasečí hlavou. Dál jsem chtěl něco udělat s MGéčkem. Páč ta hrůza co je v sešitě na "můj" Hetzer v žádném případě nepatří!!! :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a pak přišla na řadu kostra (zatím necelá)
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Markulin dne sob 31.8.2019 11:22, celkem upraveno 1 x.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer/ Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

V noci jsem dokrájel a seskládal kostru.
No a po přiložení obšívky jsem zjistil, že jsem před dávnou dobou lepil bud to úplně jiný model a nebo si nepamatuju že by tam byla taková chyba.
Obšívka je totiž zhruba o 3mm větší než kostra....a nebo je to naopak. Zajímavé je že obšívka vany sedí ale nástavba ani prd. Takže buď budu muset trochu zaříznout obšívku a nebo něčím nastavit nástavbu.
Obrázek Obrázek Obrázek

Takže příště se bude rozhodovat o tom jestli budu pokračovat ve stavbě a nebo jestli to nabere rychlý spád..... ala předseda :lol:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer/ Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Použití " kaktusákovi " metody podléhá přísnému schvalovacímu procesu . Proto doporučuji , aby jsi šel svou metodou a opět stvořil parádní model .

Neměl jsem tušení , že tento stroj vůbec existuje o to víc to budu sledovat . Držím palce .
Acespace
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Valečov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer/ Modelik / 1:25

Příspěvek od Acespace »

před dávnou dobou lepil bud to úplně jiný model a nebo si nepamatuju že by tam byla taková chyba.
No vzhledem k modelu samému je to asi tak:
Lepil jsi asi něco jiného páč tento problém se s tímto strojem nese dlouho.
Snad by to mělo být opraveno u posledního vydání,ale kdoví :lol:
Mám několik vydání a je to u všech.
To poslední jsem ani nepořizoval.
Hetzera vydal i jiný vydavatel a měl by být bez chyb :roll:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer/ Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

kaktusak píše:Neměl jsem tušení , že tento stroj vůbec existuje o to víc to budu sledovat . Držím palce .
Zbyňku on ten "omyl německého inženýrství" jak jsi ho nazval, byl náhodou docela účinný a úspěšný stroj. Asi bych ti měl půjčit nějakou chytrou knížku, abys viděl že se vyráběly a vyvíjeli jiné hrůzy. A to nejen v Německu ale i v Zemi kde dnes znamení již zítra.
Acespace píše:No vzhledem k modelu samému je to asi tak:
Lepil jsi asi něco jiného páč tento problém se s tímto strojem nese dlouho.
Snad by to mělo být opraveno u posledního vydání,ale kdoví :lol:
Mám několik vydání a je to u všech.
To poslední jsem ani nepořizoval.
Hetzera vydal i jiný vydavatel a měl by být bez chyb :roll:
Stopro jsem tenkrát lepil Modelik a vydání z roku 2002. Bylo to 2 vydání které bylo upravované. Toto je 3 a myslím že poslední vydání z roku 2010 opět už podruhé upravené. I když nevím čeho se úpravy týkali. Barvy jsou šíleně tmavé ( ta zelená je skoro až černá) a navíc jsou přetisklé přes obrysové čáry. Ale bude to asi u každého výtisku jiné. Známý má ten samý model ze stejného roku a tam jsou barvy uplně jiné.
Hetzera vydalo ještě STM ale ten je kořistní s polskýma označením...... no a já "dostal úkolem" německou kamufláž

A teď stavba.
Použití "kaktusákovi" metody se zatím odkládá. Ještě by mně třeba zdrbal že to dělám blbě :-D
Problém jsem vyřešil tak, že jsem si obkreslil boční a horní díly obšívky na 1mm karton a těmi jsem potom zesílil kostru.Za přikládání obšívky jsem kostru na několika místech zabrousil a potom už obšívka sedla na chlup.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer/ Modelik / 1:25

Příspěvek od chuan »

Moc pěkné. Poradil sis přesně tak, jak bych to udělal já. Tenhle stroj je mi strašně sympatický už jen tím, že je na československém podvozku. MG vypadá parádně. Tvé modely se neuvěřitelně zlepšují.
Acespace
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Valečov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer/ Modelik / 1:25

Příspěvek od Acespace »

Hetzera vydalo ještě STM
Ano vím,ale opravdu bylo vydáno i u jiných v kamu WH.


ObrázekObrázek

Také to bylo u CARDMODELs(jestli si dobře pamatuji.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer/ Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

chuan píše:Moc pěkné. Poradil sis přesně tak, jak bych to udělal já. Tenhle stroj je mi strašně sympatický už jen tím, že je na československém podvozku. MG vypadá parádně. Tvé modely se neuvěřitelně zlepšují.
Díky, ale nemyslím se že by se to nějak zlepšovalo. Mě ty modely připadají pořád stejné.
Acespace píše:Ano vím,ale opravdu bylo vydáno i u jiných v kamu WH.


ObrázekObrázek

Také to bylo u CARDMODELs(jestli si dobře pamatuji.
Hetzer od BESTRA je pětatřicetina, což je pro můj účel malé měřítko. No a ten starý kousek je asi nejspíš stejný model jak tady tento. Jen s tím rozdílem že je vydaný roku 1991 tuším. Takže volba musela padnout zákonitě na poslední Modelik.

Jinak na Hetzerovi jsem udělal závěsy pojezdových kol, kladky a celé jsem to trochu oživil šroubama aby to bylo trochu členité. Asi se teď budu pomalu věnovat kolům.
Obrázek Obrázek Obrázek
Ještě budu muset udělat něco s těma křídama. Jelikož je model šíleně tmavý, tak tam ta hnědá dost svítí. Snad to trochu černé spraví :?
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer/ Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Ještě před tím než se pustím do kol jsem musel spáchat blatníky + bednu na nářadí. To bylo vše co jsem na noční stihl.
Když jsem se potom chystal na hnací kola, tak foukl severák a elektrický proud se odporoučel na pár hodin někam pryč :shock: Tak snad příště se to povede
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer/ Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Socháš to moc pěkně. Bude jak "živej".
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer/ Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky.
¨
Pokračuju dost pomalu :? Takže zatím jen hnací kola
Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Po hnacích kolech museli zákonitě přijít na řadu kola napínací a po nich pojezdové..... No a tak se i stalo.....
Takže Hetzer už stojí konečně na svých

Obrázek Obrázek Obrázek

Hnací kola přilepím až těsně před nasazením pásů kvůli lepší manipulaci s nima
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer / Modelik / 1:25

Příspěvek od Bakendrid »

Paráda :) a to tempo můžu jenom závidět :)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer / Modelik / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Fakt super. Neustále mě udivuje ta dokonalá retuš. A k tempu jsem se vyjadřoval také několikrát.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Jagdpanzer 38(t) Hetzer / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky pánové ale to tempo nezdá nějak závranté ;)

Nasadil jsem pásy a abych pravdu řekl..... jsem rád že vršek pásu zakryjí "šircny"
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“