Právě je ned 24.6.2018 5:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Crusader Mk. II / Answer / 1:35
PříspěvekNapsal: úte 12.6.2018 20:20 

Bohužel je to právě naopak. Kola jsou široká akorát. Problém je v tom, že zuby mají malou rozteč a nesedí na délku. Buď by se musely uřezat zuby a nalepit je dále od sebe. Nebo nějak upravit rozteč dílů pásů ale jelikož jsou v jednom celku a je ještě na nich nasílení, tak si myslím, že to reálné není. Přinesu detailnější foto celého kola. Bohužel je to dost závažná chyba modelu. Zatím snad jediná. Ale jak říkám. Je to můj první pásovec tak si tu spíš zkouším různé postupy a nějaké chybičky hodím za hlavu. Když se podívám na fotky, tak tam mám vlastních chyb víc než dost. Nejvíc mi trápí ta retuš.. Ach ta zelená to já nikdy nemůžu namíchat. Už mám nasazen i druhý pás. Zítra ukážu nějaká fota. Je pravda, že se s tím bez blatníků pracuje dobře a všude se může. Pak to s nimi překryji a snad se to z největšího schová.

A teď jedna OT

pásovec mi opravdu velmi zaujal, a již pokukuji co bych si dál pořídil, jelikož žádného v archivu nemám. Ptám se zde vás zkušených. Jaký model v 1:25 je ideální co se týče přesnosti a propracovanosti? od jakého vydavatele? nejvíc se mi líbí modely od vydavatele GPM. Ale nemám žádné osobní zkušenosti.

Líbí se mi třeba tento model.. A zkušenosti s laser pásy a žebry? Budu rád za každý názor a každý tip na pěkný model

https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/wozy-bojowe/1/25-skala/pz-kpfw-iii-j-quotstalingradquot

PříspěvekNapsal: stř 13.6.2018 7:17 

Co se týká pásovky od GPM, tak bych ti mohl z vlastní zkušenosti doporučit toto:
viewtopic.php?f=17&t=3348
https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/w ... bitze-2000
V placatém stavu to vypadá jako omalovánka pro děti, ale co se týká náročnosti a přesnosti, tak je to bezchybné. Jednoduché pásy, ale věrohodné a model je ve finále zajímavý a líbivý.

PříspěvekNapsal: stř 13.6.2018 7:26 

Ještě k těm pásům, určitě je potřeba je nasazovat nejdříve právě na to hnací kolo.

Při výběru dalšího modelu doporučuji prolézt tuto sekci a pročíst reporty ze stavby. I na jinak super modelu se občas najde pěkná zrada.

PříspěvekNapsal: stř 13.6.2018 14:24 

Tak zde je detail hnacího kola. je vidět, že ve spodní části pásy do kola pěkně sedí, jenže pak se začne rozdíl zvětšovat a v druhé půlce již vůbec nesedí. Jak říkám. Uvidíme, co schovají blatníky

Obrázek

Jinak tedy po dalším týdnu můžu říct, že pásy jsou kompletně nasazeny. S tím druhým jsem bojoval ještě více ale konečně je hotovo. Teď se začínám prát s blatníky. Je škoda že spodní strana se musí pouze nabarvit příslušným odstínem barvou. Myslel jsem, že to polepím ze zapasu, jenže bohužel je ho tam málo.. Nerad barvím takové velké plochy protože jak temperama tak vodovkama vždycky hrozí riziko zkroucení.

Ale teď si dám 14 dní od lepení pauzu protože se jedeme rekreovat za sluníčkem, tak snad na začátku července s dalším postupem ;) ;)

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina