Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od OrasM »

Tak táto stavba je Top. Za detailnosť modelu a tá čistota pri práci. Paráda. Výborne sa na to pozerá. Určite sa teším na progres v stavbe.
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Jurij V.S., OrasM: Děkuji velice

Pokračuji věží.

Nahá:
Obrázek Obrázek Obrázek
Oblečená:
Obrázek Obrázek Obrázek

Potah stěn věže se ukázal o cca milimetr kratší, nastavení jsem umístil do zadní části, kde bude kryté kufrem.
Guxx
Příspěvky: 35
Registrován: pát 20.1.2012 23:27

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Guxx »

Je to fakt povedené, jen mne překvapilo to "rozprostření" krytu uložení děla - skutečně to tak autor modelu měl v plánu?
https://www.dreamstime.com/editorial-im ... ge59518820" onclick="window.open(this.href);return false;
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Vím přesně, co máš na mysli. Sám jsem nad tím dlouho meditoval. V předchozích stavbách jsem viděl oba způsoby řešení. To, které myslíš, prezentoval tady před lety Chuan:

Obrázek

To druhé jsem okoukal na polském fóru kartonwork.pl od uživatele ZbyszekS

Obrázek

Rovnou si řekněme, že ani jedna z variant není dokonalá, ale vzhledem k tomu, že se jedná o odlévanou součást, kde nejsou ostré hrany, zvolil jsem variantu druhou. Přikládám foto skutečného stroje. Každý má asi jiný pohled, moje oko to vidí prostě takto.

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Mě i když se líbí nějaký model a pak jím prolistuji a vidím tam ty ""sluníčka"" prostřihy tak model odkládám zpátky do krabice . Prostě prostřihy papírovému modelu nesluší , ale moc možností jak udělat oblinu není .
Když porovnám fotky skutečného stroje , tak se mě víc zamlouvá ta varianta , kterou zvolil Vláďa ( Toptop ). Podle mě to víc odpovídá skutečnosti .
Saskardin
Příspěvky: 116
Registrován: pát 24.4.2020 17:36

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Saskardin »

kaktusak píše:Mě i když se líbí nějaký model a pak jím prolistuji a vidím tam ty ""sluníčka"" prostřihy tak model odkládám zpátky do krabice . Prostě prostřihy papírovému modelu nesluší , ale moc možností jak udělat oblinu není .
Když porovnám fotky skutečného stroje , tak se mě víc zamlouvá ta varianta , kterou zvolil Vláďa ( Toptop ). Podle mě to víc odpovídá skutečnosti .
Súhlas s Kaktusákem. Toto (a podobné) si vyslovene žiada tmel, brúsenie a prefarbovanie a tak nejak to potom nie je úplne pre všetkých.
Uživatelský avatar
Jurij V.S.
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 10.11.2022 8:41
Bydliště: Ukrajina

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Jurij V.S. »

To je pravda. Nutno obrousit a nalakovat. Jiná možnost není, zvláště u věže se složitou konfigurací. Dlouho jsem se snažil pečlivě přilepit věž tanku T-62, nepodařilo se mi to, musel jsem tmelit a malovat.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jurij V.S.
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 10.11.2022 8:41
Bydliště: Ukrajina

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Jurij V.S. »

Toptop píše:Pokračuji věží....
Vidím označení "W", takže můžete mít možnost otevření poklopů věže? Nebo jsi to nechtěl udělat?
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Jurij V.S. píše:To je pravda. Nutno obrousit a nalakovat. Jiná možnost není, zvláště u věže se složitou konfigurací.
Souhlasím. Ale to už bych mohl stavět plasťáka. Já preferuji papírové modelářství v té ryzí formě, tedy bez tmelení a přebarvování. Které navíc neumím :D
Jurij V.S. píše: Vidím označení "W", takže můžete mít možnost otevření poklopů věže? Nebo jsi to nechtěl udělat?
Jak jsem psal v úvodu, model je staršího data a tomu odpovídá zpracování. Autor sice nabízí možnost otevřít všechny poklopy, ale jediné co model z interiéru obsahuje, jsou vnitřní strany těchto poklopů. Jinak nic. Takže model bude zavřený.
Uživatelský avatar
Jurij V.S.
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 10.11.2022 8:41
Bydliště: Ukrajina

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Jurij V.S. »

Toptop píše: Souhlasím. Ale to už bych mohl stavět plasťáka. Já preferuji papírové modelářství v té ryzí formě, tedy bez tmelení a přebarvování. Které navíc neumím :D
Souhlasím s tebou.
V papírovém modelářství jsem ortodoxní. Papír by měl být papír, není to plast. Měl jsem ale chvíli, kdy byl model téměř zničený, škoda ho vyhodit do koše, musel jsem se nějak rozhodnout.
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Vážení kolegové, hlásím hotovo.
Při pohledu na dokončený model mě napadla taková úvaha. Tank jako bojový stroj je čistě účelová konstrukce, stroj s jediným úkolem - likvidovat bojové prostředky protivníka a zároveň pokud možno přežít na bojišti a ochránit osádku. Estetická kritéria v tomto případě nejsou, a proto tanky nevyhrávají designové soutěže, nenavrhují je Bertone či Pininfarina. Tanky jsou prostě ošklivé. A přesto se nemůžu ubránit pocitu, že právě Churchill se tomuto pravidlu vymyká. Připadá mi, že ve srovnání s jinými tanky mají jeho proporce jistou vyváženost či dokonce eleganci. Nemohu si pomoci, mě se prostě líbí. Tolik filozoficko-estetické okénko, a teď to, co vás bude zajímat více.

K modelu. Opět si postesknu, že vydavatelství mé oblíbené britské tanky značně a neoprávněně opomíjejí. Tigera či T-34 má ve své nabídce prakticky každý vydavatel, ovšem pokud chce modelář Churchilla, je tento více než 20 let starý model jeho jediná volba, nepočítám-li nějaký ještě mnohem starší Maly modelarz. Model je celkem nezáludný, drobné nedostatky jsem už zmínil, stejně jako tlusté obrysové čáry. Nejvíc jsem tak bojoval s papírem, který se celkem ochotně třepil, při ohybu se pak tisk občas otíral. Možná je to daň za stáří modelu. I tak se z vystřihovánky dá postavit pěkný kousek do vitríny. Z úprav, které jsem provedl, uvedu již zmiňované nahrazení nakreslených vinutých pružin skutečnými, doplnění držáků tažných lan a osazení modelu matkami. A že jich bylo!

Galerie:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Velká gratulace k dokončení letí k tobě směrem od Kyjova . Vypadá to moc pěkně .


Jen malý dotaz . Máš matky i ze spodku tanku ? Já jen že třeba i takový pan modelář jako je " Markulin " je tam začal dávat až po našem ( Já s Mahdym ) zásahu a domluvě :D :D :D :D :D :D Snad jsem tam těch smajlíků dal dost .
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od JoskaM »

Co zespoda, ale z druhé strany šroubového spoje!!

Jako že tanky mě ale vůbec neberou, ale občas na ně kouknu, tak tenhle je fakt krásný. možná to dělá ta symetrie věže uprostřed. Gratulace.
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Askhael »

Moc krásný kousek! Velká gratulace k dokončení, velmi zajímavý a pohledný model co se jen tak nevidí :o
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Obdivuji a shora uvedené rád podepisuji. Opravdu krásné provedení neokoukané obludy.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“