PzKpfw III Ausf.M / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

PzKpfw III Ausf.M / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Konečně doma!!!!! :P :P :P
Kolega v práci mě požádal jestli nemám nějakou Pz III , kterou by si mohl postavit k vykopanému článku z tohoto tanku. No mám.....co bych neměl (i když si myslím že ten článek je spíš ze StuGu) a tak mu ho teda slepím.
Je to opět starší Modelik, který podstoupí menší úpravy. Hlavně nosný rám přídavného pancéřování, který je na modelu hóóódně odfláký......... no vlastně vůbec žádný. No a taky budu možná laborovat s výzbrojí, jelikož kolega ještě neví jakou chce verzi. Má na výběr Ausf.M která je v sešitu a nebo Ausf.N s krátkým 75mm kanónem. Ten by se dal na model naroubovat bez většího znásilňování..... Tak uvidím pro co se rozhodně :?

Psaní o předloze je tady http://www.panzernet.net/panzernet/stra ... /pz3.php#n" onclick="window.open(this.href);return false; a tady https://tanks-encyclopedia.com/ww2/nazi ... iii_ausf_f" onclick="window.open(this.href);return false;

Foto předlohy a originálu
Obrázek Obrázek

Stavbu jsem začal opět laufem (který ještě nevím jestli použiju) a věží. Hlaveň kanónu se zdá že není úplně rovná a já vůl to furt válel a válel až jsem došel na jednu věc....... dělá to ta kamufláž (zelení hadi)
Na věži se vyskytlo pár nepřesností ale nic strašného to nebylo. Buď to to šlo upravit a nebo to nepůjde vidět. Moc toho zatím není ale pro začátek to stačí
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Markulin dne čtv 6.1.2022 20:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: PzKpfw III Ausf.M / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

No člověče ty snad v té práci budeš nucen opravdu jen pracovat . Akorát tipuji , že na to lepení bude o hodně méně času .
Rozhodně budu sledovat tvé počínání .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw III Ausf.M / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

kaktusak píše:No člověče ty snad v té práci budeš nucen opravdu jen pracovat . Akorát tipuji , že na to lepení bude o hodně méně času .
Zbyňku toho času na lepení je teď výrazně míň. Málo času, špatný prostor, špatné světlo a na výsledku je to sakra znát :?
Na věži chybí už jen štít kanónu, jeho přídavný pancíř a velitelská věžička. Zašpinění křídou je tam až až páč kolega říkal....."Jen to pořádně zasviň!!! Čistý tank je blbost" No a tak jsem se trochu rozvášnil :lol: :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: PzKpfw III Ausf.M / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Zas pěkná práce.
Retuš trochu vylejzá, ale doufám, že jen na fotkách ;) .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw III Ausf.M / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky Vašku.
S tou retuší to bude asi nějak na půl. Něco má na svědomí blesk a něco jde za mnou. To světlo při kterém lepím je zatím příšerné ale doufám že už to nebude mít dlouhého trvání :roll:

Na noční se mě do toho moc nechtělo, takže zatím je hotová jen velitelská věžička. Tady so o nějaké velké přesnosti mluvit nedá, ale žádná tragédie to není.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: PzKpfw III Ausf.M / Modelik / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Tady se zdárně pokračuje. Super práce, strašně se mi líbí to decentní zaprášení.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw III Ausf.M / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pavle nevím jestli zdárně, ale nějak se pokračuje :?

Věž je hotová. Kolega se pořád nevyjadřoval k výzbroji, tak jsem Pz III vyzbrojil tím co bylo v sešitu. To jest 50mm kanónem KwK 39 L/60
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: PzKpfw III Ausf.M / Modelik / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Takové malé dělíčko a tak pěkně stočené :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw III Ausf.M / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

BalvieM píše:Takové malé dělíčko a tak pěkně stočené :)
Díky Martine...... ale strašně blbě se to motalo z toho papíru :?

Pomalu pokračuju dál. Sestavil jsem kostru, obalil ji, přilepil na ni všechny placaté díly a pustil se do blatníků. Sem tam se muselo něco zaříznout ale jinak to vcelku sedlo. Ještě to budu muset zmrknout na denním světle abych zjistil jestli tu retuš mrším tak já a nebo ji vytáhl blesk.
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw III Ausf.M / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak jsem po čase zase tady s malým postupem :?
Jelikož u mě proběhly určité změny, tak už i já jako vy všichni (aspoň myslím že všichni) si ty svoje modýlky lepím doma.
No spíš teprve začínám. Nové prostředí, nový rušivý element v podobě dcery :lol: ...... No prostě teprve začínám a zvykám si. A každý začátek je těžký :?

Můj malý postup : Hnací kola potřebovali menší úpravu v podobě zúžení jinak jsou asi o cca 2mm širší než pásy. To je zatím vše co jsem vypotil :x
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: PzKpfw III Ausf.M / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Jo, jo. Jsou určitá životní období ....., ale to zas bude dobrý :D ;) .
Jde Ti to pěkně.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw III Ausf.M / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Ale jo Vašku....Ono to nějak půjde :lol:

Když už mám hotové ty kola hnací, tak na řadu přijdou kola napínací + pár blbin na korbě.
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw III Ausf.M / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Odskočil jsem si od podvozku k výfuku. Mimo přebarvení jsem malinko upravil i koncovku.
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw III Ausf.M / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Velmi ale velmi pomalu pokračuju dál.
Postavil jsem Pz III na kola a chystám se na pásy
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw III Ausf.M / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Čekání na barvení pásů jsem si zkrátil výrobou drobotiny na blatníky. Hever jsem si vyraboval z jiného modelu (tam ho doufám oželím) jinak je všechno origoš ze sešitu, jen mírně upravené
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“