VT-34 vyprošťovací tank / Orlík / 1:25 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

VT-34 vyprošťovací tank / Orlík / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od BalvieM »

Po dokončené rekonstrukci našeho stoletého domečku, se konečně můžu s radostí vrátit k modelům. Něco málo k předloze :

Po válce se stal nosným typem tanku v ČSLA licenčně vyráběný T-34/85. Došlo tedy k logickému rozhodnutí zkonstruovat na jeho podvozku i další speciální vozidla.
Jedním z nich byl vyprošťovací tank VT 34. Prototyp vznikl v roce 1957. Tank o hmotnosti 31 t produkoval závod ČKD Praha, později byla výroba přesunuta na Slovensko
do závodu ZŤS Martin. V letech 1958-63 bylo vyrobeno cca 300 vozidel.

Nejdříve náhled na obálku modelu a hned vedle nepovedená a odstavená vana. Snad to nebude tradice, ale začátek jsem hned posejřil. Na vysvětlenou , původně byl vybrán
jeřábový tank JT 34, vydaný dříve než vyprošťovák. Na konstrukci střední příčky vany je chyba, podstatně užší otvory pro obaly pružin. Bezhlavě jsem je zůžoval a po zjištění
několika dalších chybek jak ode mne, tak autorovy málem došlo ke katastrofě - totální změně tvaru vany během vteřiny.
Vana od VT 34 byla bez problémů, tak si říkám, jestli budu chtít někdy stavět jeřábový tank, základ vany použiji z vyprošťováku.

Obrázek Obrázek

Součástí modelu jsou pěkné a přehledné návodovky, včetně celkových pohledů na sestavy a kam co vlastně přijde. Stavba jde podle nich velice pěkně.
Tak znovu začínám vanou, tentokrát zatím bez horních bočnic pro co nejlepší přístup k lepení sestav na dno vany. Začínám tedy přední částí, místem pro osádku.

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) BalvieM dne pon 4.10.2021 14:03, celkem upraveno 1 x.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: VT 34 vyprošťovací tank / Orlík / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Nevím proč ale čekal jsem že se pustíš do Panthera.
Každopádně toto je taky perfektní volba. Začátek je na druhý pokus parádní, takže se máme na co těšit ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: VT 34 vyprošťovací tank / Orlík / 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

No vida, včera jsem to zaregistroval na FB a rád se budu inspirovat, jak jsem psal také ho mám sem tam na stole...
Ať se ti daří kolego ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: VT 34 vyprošťovací tank / Orlík / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Pro T-34 jsem měl vždycky slabost . Proto budu ze zájmem sledovat tento Tvůj počin .
Ten vnitřek vypadá , že je udělaný celkem detailně . Je to všechno dílem autora a nebo jsi něco tunil i ty ? A ještě jedna věc . Půjde ten interiér alespoň trochu vidět ? Byla by škoda kdyby ne . Díky .
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: VT 34 vyprošťovací tank / Orlík / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Markulin píše:Nevím proč ale čekal jsem že se pustíš do Panthera.
Každopádně toto je taky perfektní volba. Začátek je na druhý pokus parádní, takže se máme na co těšit ;)
Panther je starší kus, ale na svoji dobu velmi dobře zpracovaný, bude se hodit na důchod, až se ručky začnou klepat :lol: Není to zase až taková piplajda.

Kaktusáku, je to velmi detailní model, zatím autorova práce. Rád vybírám právě tankové speciály. Ty mají hejno otvorů, u tohoto modelu půjde, jestli se povede,
otevřít kompletně celý zadek. Kryt motoru má také pořádný dekl, tady je trošku škoda, že budou vidět z motoru v podstatě víka hlav a vstřikování. To vyváží hafo
poklopů na svařované nástavbě.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: VT 34 vyprošťovací tank / Orlík / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj, pěkný začátek, budu sledovat. Tyto speciály jsou zajímavé v archívu mám JT-34, že je tam taková chyba jsem netušil.
jenčik
Příspěvky: 327
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: VT 34 vyprošťovací tank / Orlík / 1:25

Příspěvek od jenčik »

Pěkný, další VTčko :) Koukal jsem na něj taky několikrát a vypadá to pěkně. Ať se daří.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: VT 34 vyprošťovací tank / Orlík / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

V zadní části by mělo být vše připraveno k osazení těch všech věciček jako je motor, chladiče, setrvačník, převodovka, sání vzduchu, dalších dvou nádrží a nevím čeho ještě. To se tam snad ani
nemůže vejít. Motor mám v kupě a není to žádný drobek, jen z něj budou vidět prakticky víka hlav a vstřikovaní. No co už.

Obrázek Obrázek

A ještě jeden pohled, ten později nebude možný :

Obrázek
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: VT 34 vyprošťovací tank / Orlík / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Tohle je modelařina podle mého gusta. Skvělé.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: VT 34 vyprošťovací tank / Orlík / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Vše, co má být v motorovém prostoru je na svém místě, trošku jsem dole zabrušoval chladiče a zmenšil se i jejich úhel
uložení, on by se tam ten motor určitě nevešel. Chybí už jen jedna vodní trubka a cívka navijáku. Obě tyto části mají přesah
přes vrchní hranu, myslím, že by se blbě dělal podvozek. Ještě se dá otočit a položit na stůl bez problému.
Obšívka sedí také dobře, jen v předu u blatníků to nepatrně nevyšlo, naštěstí tam bude sedět nástavba, tak se nic neděje.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
petrlaski
Příspěvky: 27
Registrován: ned 3.3.2013 17:32
Bydliště: Kladno

Re: VT 34 vyprošťovací tank / Orlík / 1:25

Příspěvek od petrlaski »

ahoj lidičky asi to sem nepatří ale dělám hlavně papíráky ale ted jsem dostal jako dárek t34/85 od revellu v měřítku 1/35 vypadá moc hezky ale neni tam vnitřek potřebuju někde sehnat model motoru s převodovkou pokud možno z papíru nevíte někdo o něčem co by pomohlo děkuju
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: VT 34 vyprošťovací tank / Orlík / 1:25

Příspěvek od Boďa81 »

Pěkně jedeš Marťásku. Je vidět, že si se na to opravdu moc těšil. Parádní práce a budu dále sledovat ;-)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: VT-34 vyprošťovací tank / Orlík / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Tady jsem nějak prospal začátek :?
Předloha je pro mě taková neatraktivní ,ale to zpracování! To lepení! Ten pajšl tam!........ hluboká poklona Martine
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: VT-34 vyprošťovací tank / Orlík / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Kola mám za sebou, žádná nepřesnost se nekonala. V mezičase jsem si zkoušel nějaké kryty motoru.
Na řadě jsou pásy, abych to celé mohl konečně otočit :)

Obrázek Obrázek

Obrázek

Od takového borce Markuline taková pochvala hodně potěší, díky.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: VT-34 vyprošťovací tank / Orlík / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Nástavba Československé výroby. Velké celky nemám moc rád, kvůli přesnosti obšívky, tady sedla perfektně. Model je možné označit českým a slovenským znakem, nebo nechat bez označení.
Rozhodl jsem se pro slovenský s černožlutým šrafováním na předních rozích nástavby. Někde na netu je foto a je to hezu :)
Protože mám konečně drátky 0,2 mm na spojování článků pásů, budku odkládám a jdu na pásy.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Hezký den.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“