VT-55A / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: VT-55A / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od jenčik »

Ahoj, tak jsem utvořil prvních pár dílků ze šmikajdy. Zatímco na jednom stole se pižlám s vánočními motivy :) tak na druhém stole jsem říznul do nějakých červených zařízení. Konkrétně do ostruhy a do radlice. Pasuje to do sebe, takže stavba probíhá bez problémů a to je dobře 8-) Takže tady obrázky ostruhy (na té druhé je prý spodní polovina Santy Klause - kalhoty s botama, jak prohlásila moje žena :D )

Obrázek Obrázek

a zde radlice, není to zatím moc k ukazování, ale něco přece. Ve spodní části jsem zesílil břit a doplnil na něm nýty

Obrázek Obrázek

takže prozatím naviděnou.
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: VT-55A / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od jenčik »

Hlásí se zelený stůl s miniaturním postupem. Dolepil jsem vnitřní disky kol do obručí. Retuš na hranách obručí ještě budu muset doopravit, trochu se mi to stírá, jak to pořád musím brát do rukou... Ale to fakt až budou kola komplet hotová.

Obrázek

No a teď mě čekaji náboje kol a toto...

Obrázek

...na to se teda moc netěším :roll:

:!: Ještě jsem chtěl pár slov k samotný šmikajdě. Když jsem sešit poprvé otevřel, tak jsem se trochu zděsil jak moc nahusto tam jsou naskládaný díly. Říkal jsem si jaká to bude pakárna hledat jednotlivé dílky. Ale teď, jak jsem dělal ostruhu a pracuji na radlici, jsem zjistil, že všechny barevné dílky od jednotlivých celků, jsou vlastně naskládány pěkně pokupě a žádný bloudění sešitem se tak nekoná. Nakonec je to vlastně docela fajn 8-)
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: VT-55A / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od jenčik »

Tak jsem se do toho pustil a chtěl bych se zeptat (třeba jestli sem nahlíží autor) jak široké má ve výsledku být to jedno pojezdové soukolí. Případně jak široká tam má být mezera pro vodící zub. V tomto by dost pomohl řez kolem v návodovce, ale bohužel tam není.
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: VT-55A / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od jenčik »

Tak po delší době jsem zpět s nějakým obrázkem. Né že by mě ta kola trvala takhle dlouho, ale jak toho bylo hodně a mě se do toho nechtělo, tak to šlo na svět děsně pomalu... :roll: Na druhou stranu to množství kol má jednu výhodu - je z čeho vybírat ty "povedenější " na pohledovou venkovní stranu :)

Obrázek

Šířku dvoukolí jsem si určil podle šířky pásů a za pomocí jednoduchého přípravku jsem do disků dolepil náboje. Pak jsem na každé jedno kolo doplnil 5 ks "prolisů" - to byl asi ten největší zdržovací faktor. A pak už jsem jen vnitřními díly nábojů jednotlivé kola spojil do dvojic.

Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: VT-55A / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Markulin »

Paráda ;)
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: VT-55A / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od jenčik »

Tak jsem dodělal kolečka, +- nějakých 300 dílků. Jediná práce navíc bylo zplastičtění dílu co zakrývá náboj. Chtěl jsme tam ještě doplnit šroubky, ale takhle maličký teda fakt už ne :roll: možná by stačilo to zvýraznit jen nýtkama, no uvidíme, zatím takhle...

Obrázek

Pokračovat budou napínací a hnací kola.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: VT-55A / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Kolečka jsou hezký a já bych tam dal ty nýtky, u takových prcků už to stejně není poznat.
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: VT-55A / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od jbb »

jenčik píše:Tak jsem se do toho pustil a chtěl bych se zeptat (třeba jestli sem nahlíží autor) jak široké má ve výsledku být to jedno pojezdové soukolí. Případně jak široká tam má být mezera pro vodící zub. V tomto by dost pomohl řez kolem v návodovce, ale bohužel tam není.
Mezera mezi dvojicí "běhounů" je 2,00 mm, alespoň takto je to konstruované ve 3D. Ale asi už tato info bude svědčit spíše dalším modelářům, ty už máš kola hotová.

Jinak k otázce "jak jsou uspořádané díly" - ano, v základu finalizuji jednu stránku za druhou, tedy většinou jsou díly společně. To neplatí v situaci, kdy "někde zbyde místo" - to jsou vyšší skupiny na nějaké dříve vytvořené stránce, či kdy dodatečně při betastavbě přijdeme na nějaký problém - v těchto situacicí se díly mohou objevit zcela kdekoliv. Ale takových je jen pár.
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: VT-55A / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od jenčik »

jbb: dík za reakci, ta mezera mi myslím taky tak nějak vyšla ;) ono to vlastně jinak ani být nemůže, aby to zohledňovalo šířku pásu.

A k tomu uspořádání dílů - jen jsem chtěl říct, že jsem se při prvním pohledu zděsil jak moc tp je nahusto. Ale po podrobnějším prozkoumání už jsem viděl, že to má řád a logiku, a je v tom i přehled.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: VT-55A / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Markulin »

Jak píše kolega haageeman ..... při té velikosti to nepůjde skoro poznat jestli je to nýt a nebo šroub. 0,5 nebo maximálně 0,8 by tam snad stačil.
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: VT-55A / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od jenčik »

Tak jsem doťukal tu radlici. Hejblátek to má dost, proto jsem se rozhodnul to zkompletovat a potom to celý lípnout na tank, až bude. Doufám, že to půjde... Co čert nechtěl, nainstaloval jsem tam píst švem dopředu. Bohužel. Řezat to nebudu, to bych nadělal víc škody než prospěchu, asi to budu muset nějak ošidit zapasem koloru.

Obrázek Obrázek
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: VT-55A / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od jenčik »

Zdravím ve spolek. Pokročil jsme s dalšíma kolama - mám hotový napínací soukolí. A na všechny ty pojezdový soukolí jsem doplnil nýty. Na obrázku jen tři kusy na ukázku.

Obrázek

Teď budou na programu hnací soukolí, mám z toho trochu hrůzu, jak budu vyřezávat to ozubení....
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: VT-55A / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Mě pomohlo vypichování. Potrvá to chvíli déle, ale rozhodně by to mohlo usnadnit vyřezávání ozubení.
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: VT-55A / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od jenčik »

A jak jsi postupoval? Vypíchat ozubení, napustit vteřiňákem pro zpevnění a pak vypíchat ten vnitřní kruh?
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: VT-55A / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Já dost často kolečko vyříznu na hrubo včetně zubů a pak vyříznu vnitřky zubů a na konec zuby kousek po kousku ořežu. Pro větší čistotu je lehce přejedu šmirglem. Napouštět to vteřiňákem je zbytečné, pokud to nepřebarvuješ a důkladně nevybrušuješ celé.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“