Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spida / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
miker
Příspěvky: 26
Registrován: pát 20.1.2012 22:45
Bydliště: Zašová

Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spida / 1:32

Příspěvek od miker »

Zdravím, letos jsem musel být asi hodně hodný, protože jsem dostal tento krásny model i s dezénama. Když je teďka to volno tak jsem se do něho pustil.

Začal jsem rámem, přesně tak jak je to popsané v návodu. Chybu jsem opravil a zatím se mi lepí parádně.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak jsem pokročil zase o něco dál. Dnes jsem udělal přední nárazník a zadní listová pera.

Obrázek Obrázek Obrázek

Na řadě byl osadit motor (náznak motoru), převodovku a držák kabiny.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

K modelu jsem přidal přední a zadní nápravu. Až na pár drobností se mi zatím model lepí dobře.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
miker
Příspěvky: 26
Registrován: pát 20.1.2012 22:45
Bydliště: Zašová

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spida / 1:32

Příspěvek od miker »

Zdravím. Na modelu jsem pokračoval nástavbou, na tu jsem se těšil z předešlých modelů. Konkrétně na Loprdovce 2011 mi vycházela skvěle. Ale tady sem to už od začátku podělal. Začal jsem lepit prostřední plát k přednímu a chybu jsem uděl, že jsem ho lepil od kraje a ne od prostředka. Na jedné straně mě nápis seděl pěkně, ale na té druhé :oops:, tam mě nevycházel vůbec a tak sem mu musel trochu (víc) pomoct a výsledkem bylo toto:

Obrázek Obrázek Obrázek

Sice neseděl úplně, ale už to bylo snesitelné. A samozřejmě tu samou chybu jsem udělal i u druhého spoje. Aby toho nebylo málo tak sem nalepil zadní čelo nakřivo. Po přilepení na rám jsem ho trochu srovnal ale pořád to není ono. Nakonec při přilepování nástavby na rám jsem si upatlal zespod nádrže (naštěstí to nejde tolik vidět). Na tu hrůzu si myslím, že to není zas tak špatné, ale taky to není dobré.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na nástavbě dodělám blatníky, světla, výfuky a pustím se do kabiny. Doufám že ta dopadne líp.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spida / 1:32

Příspěvek od rybak »

Je pravda, že by na dílech nástavby a kabiny mohly být tenké rysky uprostřed dílů, jak je tomu například u Vimosu.
Což je takový zajímavý námět na diskusi.
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spida / 1:32

Příspěvek od spida »

Nechci se z toho nějak vymlouvat. Říkal mi to myslím i Láďa, že by to tam bylo dobré. Nejsem autorem konstrukce, pouze jsem model upravoval pro tisk a opravil chyby v konstrukci na které mě betalepič upozornil a další drobnosti. Bohužel je Uwe zkušený modelář a slepil to tak jak má a rysky mu nechyběli tak mě na to neupozornil. Nemyslím si že je potřeba o tom nějak víc diskutovat ;)
Uživatelský avatar
miker
Příspěvky: 26
Registrován: pát 20.1.2012 22:45
Bydliště: Zašová

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spida / 1:32

Příspěvek od miker »

No já jsem chtěl poukázat jen na moji blbost. Protože kdyby sem nalepil zadní čelo (rovně) jako první. Tak by mě navedlo. A taky sem ty pláty měl lepit od středu a ne od kraje.
Uživatelský avatar
miker
Příspěvky: 26
Registrován: pát 20.1.2012 22:45
Bydliště: Zašová

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spida / 1:32

Příspěvek od miker »

Zdravím. Tak po úspěšném dokončení Bonverky jsem se opět pustil do kamazu. Začal jsem se stavbou kabiny. Tam mi uhla spodní část masky trochu doleva, ale jenak to de zatím dobře.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spida / 1:32

Příspěvek od Aki »

ohledně středových rysek (třeba pro příště) - co je udělat mimo díl a lepič si je může přenýst na rub šmikajdy? nebude to rušit kresbu a slícovat to podle nich určitě půjde :)
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“