Jak vkládat obrázky do příspěvků

Pro každého, kdo je tu (nejen) poprvé - pravidla, návody, rady
Zamčeno
Uživatelský avatar
jenda.e
Moderátor
Příspěvky: 79
Registrován: pon 12.12.2011 19:05

Jak vkládat obrázky do příspěvků

Příspěvek od jenda.e »

Na toto DF lze obrázky (pouze) přilinkovat z vnějšího zdroje. Tj. fotka musí být někde umístěna na internetu a k ní se zde umístí link. Můžete použít některé z veřejných úložišť nebo soukromý server, na který je webový přístup.
Své fotografie před veřejnou prezentací zeditujte - nutno je otočit do správné polohy, oříznout, zmenšit rozměry, vyladit jas, kontrast, barevnost apod. Kvalitou snímků prezentujete svou práci a sebe sama. Solidně slepený model, ovšem mizerně nafocený, jen těžko někdo ocení.


Rozhodl jsem se udělat ucelený návod na vkládání obrázků na naše fórum. Je to návod pro "začátečníky" ze dvou možností. Papirove-modely.cz a Photobucket.com.

Začnu stránkami "Grafika" (papirove-modely.cz)
Hlavní strana po přihlášení (zaregistrování):
Obrázek

Kliknete na Založit novou galerii, kde vyplníte potřebné údaje a kliknete na Vytvořit galerii
Obrázek

Následně kliknete na Moje galerie z prvního obrázku a pak Přidat fotky
Obrázek

Vyberete fotku z vašeho počítače a uložte do databáze.
Obrázek

Až vložíte všechny fotky, jaké chcete, kliknete na jednu a otevře se okno se čtyřmi odkazy, na které stačí najet s myší a pomocí Ctrl+c a Ctrl+v je vložíte do svého příspěvku.
Obrázek

Ukázky obrázků z jednotlivých odkazů:

1. odkaz:
Obrázek

2. odkaz:
Obrázek

3. odkaz:
Obrázek

4. odkaz:
Obrázek

První dva odkazují přímo na fotku v databázi, poslední dva jsou pouhé zobrazení obrázku a je u nich nutné doplnit příkaz IMG tak, že si označíte text odkazu a kliknete na Img.
Obrázek

Na těchto stránkách je také funkce vkládání hromadných odkazů, to znamená, že můžete vložit až 40 fotek na fórum najednou.
Obrázek

Následující obrázek hovoří sám za sebe:
Obrázek

Takhle to vypadá, když to vložíte do vytvářené zprávy:
Obrázek

a takhle náhled:
Obrázek

za což dostanete od moderátora nejspíš upozornění, abyste si to upravili, protože rolovat o dvě obrazovky níž kvůli 20 fotkám, když se vejdou v pohodě do třech řad, když je dáte vedle sebe, je zbytečné.

Takto si upravíte odkazy (stačí kliknout za jednotlivé odkazy a použitím Del. Přesunete odkazy za sebe, aby tam zůstala jen mezera)
Obrázek


a takto vypadá náhled:
Obrázek

mnohem lepší, že?


Nakonec ještě nějaký komentář. U grafika ukládám všechny moje fotky modelů, protože je to spolehlivý server (rychlé načítání, fotky tam vydrží věčně) (není vyzkoušeno :D ). Je to speciální galerie pro modely a je v češtině. Bohužel neumí dělat náhledy fotek na výšku a nelze hned mazat fotky, musíte čekat až dva dny, než se smažou. Při vytváření tohoto návodu se mi také stalo, že mi roztáhl všechny fotky, které byly široké 800 pixelů na 1000. Proto je to takové zrnité.
Uživatelský avatar
jenda.e
Moderátor
Příspěvky: 79
Registrován: pon 12.12.2011 19:05

Re: Jak vkládat obrázky do příspěvků

Příspěvek od jenda.e »

Další můj návod je věnovaný Photobucket.com

Náhled hlavní strany. Pro vložení fotek klikněte na Upload
Obrázek

Můžete rovnou vkládat fotky, nebo si vytvořit nové album pomocí příkazu Create new album.
Obrázek

V případě, že jste dali vytvořit nové album se vám objeví okno, kam vypíšete patřičné údaje a kliknete na Create album.
Obrázek

Nyní kliknete na Select photos and videos. a vyberete fotky ze svého počítače. Můžete jich vybrat více najednou.

Po načtení fotek se vám objeví potvrzovací zpráva, kde kliknete na View album nebo Save and continue to my album. V případě, že chcete nahrát další fotky do stejného alba, kliknete na Upload More.
Obrázek

Nyní se nacházíte ve svém albu.
Obrázek

Když najedete kurzorem na fotku objeví se tam nabídka editace smazání fotky atd.
Obrázek

Po kliknutí na Edit můžete fotky různě upravovat.
Obrázek

Nás na předchozím obrázku zajímají dva zakroužkované odkazy, na něž stačí kliknout a oni se rovnou zkopírují. Pak stačí jenom do zprávy tady na fóru kliknout do textového pole a zmáčknout Ctrl+V

1. odkaz
Obrázek

2. odkaz
Obrázek

Můj názor na photobucket je hodně kladný, zatím jsem nenašel nic, co bych mu vytkl. Můžete nahrávat více fotek najednou, upravovat velikost, dělat výřezy atd. Jen nemá hromadné vkládání fotek.
Uživatelský avatar
jenda.e
Moderátor
Příspěvky: 79
Registrován: pon 12.12.2011 19:05

Re: Jak vkládat obrázky do příspěvků

Příspěvek od jenda.e »

Přidávám návod, jak vkládat z Rajčete.
Návod je na této stránce:
http://www.rc4x4.cz/topic12156.html
Zamčeno

Zpět na „Co a jak na tomto DF, o nás“