Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

PRAGA V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miro_m13

PříspěvekZaslal: 22.7.2011 16:22 pá    Předmět: PRAGA V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32 Citovat

... ak som niečo naozaj nechcel urobiť, tak to bolo práve toto, teda založiť ďalšie vlákno ... ale nadväzujem na túto diskusiu http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?p=125347#125347 a vlákno zakladám, kým nevznikne lepšie ...

najskôr dva klišé obrázky o vystrihovačke a o mojej zbierke papierových pneu pre V3S ... (biela: Atlon 1:25, v strede Matys 1:50 a) vpravo je prvé koliesko z tejto vystrihovačky ... nalepovanie ráfu (č. 283) s vyrezaným vzduchom na vrch disku nie je najľahšie, mohla tam byť väčšia rezerva - inak tých ráfov (283) je tam o jeden viac, takže som si to skúsil (a hneď druhý som pri lepení pokazil Very Happy)

Čo sa týka tých priečok rámu. Prvú (č. 11-13) som nalepil podľa návodovej kresby. Ak by sa to lepilo podľa značky na ráme, bola by tá priečka pod rezervou. Uvidím, čo to spraví ... ostatné priečky nalepím podľa značiek na ráme. (TEO odporúčal nalepiť ich takto všetky - uvidí sa).

Mám teraz dovolenku, tak možno sa stavba bude hýbať, potom ale štafeta prejde na iných ...

Inak mal som krásne prilepený nárazník k rámu ... po pár sekundách som si všimol, že som to otočil o jeden raz viac než som mal - prilepil som to naopak, tak som to zase rozobral a zlepil ... bude to podivná stavba ... Arrow
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 22.7.2011 16:59 pá    Předmět: Citovat

No.....chtěl jsem založit toto vlákno ke stavbě vé-esky, ale byl jsi Miro rychlejší. Bral bych toto vlákno stylem paralelkovým a přispěl bych i se svým kouskem do mlýna. Určitě nebudu nějak moc produktivní, ale pokusil bych se zdokumentovat vše co jen půjde. Musím se při lepení věnovat i jiným projektům, kde mám dost velké resty.

Z toho co jsme spolu Miro zatím probrali v jiném vlákně, tak vychází pár drobností, které se musí při stavbě upravit.

Slepení předního nárazníku, který je součástí hlavní nosné konstrukce podvozku není žádný problém. To že mi z rubové části prosvítá bíle zářící papír, nikterak nevadí, ono to bude vše tak nějak mimo dohled zvídavých očí.

Z podrobného zkoumání hlavních nosníků jsem zjistil, že je zde chybně označené přilepení dílů č.11 na dolní straně nosníku. Zde se v průběhu stavby bude lepit díl č.13.

Na přední část nosníku se bude lepit díl 2, který je ale potřeba předem upravit, tak aby se vešel na výšku do předního nárazníku. Zde to vychází zhruba na zúžení z obou stran o 0,2 - 0,3mm. Na sucho odzkoušené zasunutím do nárazníku. Lepit do něj zkompletovaný rám z podélníků a příčníků budu až bude rám celý po kupě.

Příčník slepený z dílů č.9 a č.10 určuje hlavní šířku celého rámu společně se zadním příčníkem z dílů č.22 a 23. Díl č.10 po slepení lícní strany z rubovou je delší než je šířka dílů č.9. Délku jsem upravil po přilepení těchto dílů k sobě.

Další příčníky jsou z dílů č.11 a 12. Díly 11jsem vytvaroval intuitivně podle dílů 12. Tyto dva příčníky jsou užší než je mezera mezi nosníky a nemá na tuto šířku vliv to mé natvarování. Proto je budu na podélníky lepit, až po přilepení zadního příčníku 22, 23, abych je když tak vystředil.

Pro zatím je to vše. Až budu mít opět čas a náladu, tak zase něco málo slípnu do kupy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miro_m13

PříspěvekZaslal: 22.7.2011 17:22 pá    Předmět: Citovat

Keby som vedel TEO vedel ... Smile ... viacmenej to tak vychádza aj mne ... vonkajší rozmer - šírka rámu mi vyšla 28 mm ...

diely 13 som musel najskôr zamerať, prilepiť na rám a až potom k základu priečky 11 ...

hrúbka papiera na tom ráme asi nie je celkom zarátaná ... musel som orezať aj diely 16

do dielu 14 som skúšobne tú ryhu vyrezal ...

(a teraz mažem do cirkusu - úplne vážne ...)
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 22.7.2011 17:43 pá    Předmět: Citovat

Páni, nějak moch chyb na začátek.
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 22.7.2011 20:18 pá    Předmět: Citovat

Ondro....nebral bych to za chyby. Jsou to drobnosti, které lze lehce odstranit. Je lepší když máš co odříznout, než kdyby tam něco chybělo.
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 22.7.2011 23:33 pá    Předmět: Citovat

Zjistil jsem svou chybu při lepení a vypadá to tak, že rám budu muset dělat od začátku. A je velice pravděpodobné, že zvolím odlišnější postup lepení do toho co jsem provedl. Dolní i horní sestavu z dílů 14, 15, 15s, 16L, 16P, 17L, 17P, 18 a 193 zhotovím až po slepení základního rámu z dílů 7L, 7P, 8L, 8P, 9, 10, 20, 21, 22, 23, při čemž horní díl podélníků 7L s 7P nechám volnou, abych měl lepší přístup k přilepení zmíněné sestavy.

Miro...nechal jsem se ovlivnit Tvou úpravou dílů 16L, 16P, což byla chyba. Podle toho co zrovna vidím na stole, je pravděpodobné že žádná úprava nebude potřeba. Pokud zvolím zamýšlený postup lepení, který se mi hodní hlavou, tak si úpravu nejspíš vyžádají díly 15 a 15s, kde to nebude poté vůbec patrné.

No...udělal jsem kiks a bude se opravovat. Dnes ale už půjdu do hajan. Hezkou dobrou noc přátelé.
miro_m13

PříspěvekZaslal: 23.7.2011 0:24 so    Předmět: Citovat

... šiel som na to krabičkovo ... presne podľa návodu ... 1, 2, 3 a tak ... určite v tom bude aj ľudský faktor, nás dvoch lepičov - bol by som nerád, keby sa vyvodzovalo z toho, čo sa tu píše, že model je úplné zlý ... keď zhrniem moju doterajšiu skúsenosť, je to u mňa o hrúbke papiera a o nie (pre mňa) vcelku jasnom značení dielov ...

... čo sa rámu týka - vonkajšia šírka mi vyšla 28 mm a tú už musím dodržať po celej dĺžke ... preto som upravoval tie diely ... tu je nakoniec pohľad na ten horný komplet (14, 15, 16 a 193):

to isté, len zhora - TEO bude skracovať ten úplne vrchný diel (15 - určuje vzdialenosť častí rámu od seba) ja som ho už mal nalepený preto som zvolil spomenutú cestu a hlavne sedel na tú šírku 28 mm

na nasledujúcom zábere som skúšal na sucho diel dolného segmentu č. 17 - na chlp sedel !!! ale plus lepidlo a nepredvídané okolnosti ma nútia o ten chlp to ešte oseknúť ...

na poslednom snímku je zrejmé, že TEO mal pravdu a značka pre tú "moju ryhu", neznamenal, že ju treba na dieloch 14 a 18 vyrezať - a tým čiastočne ponoriť diel 193 do týchto dielov, ako vidieť zostane tam potom medzera príslušnej šírky (teda v mojom prípade tých vyrezaných rýh)

červená bodka tu ukazuje ako mi na chlp sadli do vnútra rámovej konštrukcie k sebe diely 16 a 17 (nasucho sa to ale všetko naraz odskúšať nedá)

idem to tam teraz vlepiť, aby sa rám mohol do rána pod záťažou preschnúť.
miro_m13

PříspěvekZaslal: 23.7.2011 10:37 so    Předmět: Citovat

... zaránky som dokončil môj prvý rám tohto typu ... teraz nasleduje fáza, keď sa budú osadzovať konštrukčne menej "zásadné" komponenty ... som zvedavý ako bude prebiehať TEOm avizovaný spôsob zloženia rámu (ja som zlepil bočné časti 7 k nárazníku a všetko som "rektálne" vsúval dnu) ... prípadne skúsenosť ďalšieho staviteľa.

Lukáš

PříspěvekZaslal: 24.7.2011 10:14 ne    Předmět: Citovat

Jsem rád, pánové, že se do tohoto modelu už někdo pustil. Po SOTce (a ještě jiném projektu) se do něj taky hodlám pustit. Tak zatím pěkně vychytejte všechny zádrhely Wink
Meganek

PříspěvekZaslal: 24.7.2011 12:40 ne    Předmět: Citovat

Taky se do ní co nejdříve pustím,jen co mi přijde domů.. Very Happy
Ale........ 14 dní objednáno u PKG a pořádnic Sad Sad Sad

Jinak budu pečlivě sledovat toto téma..
Ať se stavba daří Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
stockholmik

PříspěvekZaslal: 24.7.2011 13:42 ne    Předmět: Citovat

já objednal V3S v neděli dopoledne, v pondělí ji poslali a v úterý byla doma. Vřele doporučuji objednávat modely u MPG-MODELY , Pavel Grafek
atlon

PříspěvekZaslal: 24.7.2011 17:21 ne    Předmět: Citovat

aj mne sa zda ze nejak vela "chyb" je tam, ale vsetko sa da upravit , ako pisal TEO : radsej nech je naviac ako by chybalo. hadam moja vlastna bude bez mensich chyb Rolling Eyes
miro_m13

PříspěvekZaslal: 24.7.2011 21:08 ne    Předmět: Citovat

Na tú Tvoju ´25-kovú verziu som veľmi zvedavý Wink

Späť k téme ... ďalej, tak ako som predpokladal, "olepoval" som viac či menej úspešne ... rôzne veci na rám. Dôsledne v poradí písaného návodu (mimoriadne stručný návod). Čo sa týka návodových kresieb, sú trošku zavádzajúce - nie je na nich 100% to, čo vzniká v reále - (ide o detaily, aby zas nevznikala nejaká "panika") ... Takže, či som to nalepil naozaj tak, ako to malo byť ukáže až ďalšia stavba.

na poslednom obrázku chýba ešte drôtik z tlmiča náprav (od dielu 242) ... mimochodom nemôžem nájsť šablónu pre diel 262 - alebo sa má odvodiť od čiarky nad dierou v nárazníku ?
miro_m13

PříspěvekZaslal: 26.7.2011 9:29 út    Předmět: Citovat

V návode som sa presunul na obr. B - teda predná náprava ... s hrúbkou papiera bývajú "problémy" pri väčšine modelov, tu sa mi ukázalo asi toto:

oska sa navinie na špajlu ... tešilo ma, že hrúbka sedela úplne perfektne do príslušných otvorov v diely 30, ale pásik 34 už mi vyšiel krátky a rovnako som potom musel zmenšiť priemer osky na koncoch, aby som mohol navliecť zakončenie z dielov 35 a 36. Toto sú veci, ktoré sa pri projektovaní modelu nie celkom dajú na 100% "vypočítať".

Na druhej strane sa mi zdá, že diely 38 sú napriek značeniu oba ľavé ...

... na druhej strane bolo už dosť veľa hodín, keď som to skladal, tak mi potom napíšte, či je to naozaj tak, ako sa mi zdá Smile

Zatiaľ nemám drôty - nemohol som nájsť svoju kúzelnú krabicu s rôznymi drôtmi ... boli už dve po polnoci, tak som to odložil na ráno ...
Meganek

PříspěvekZaslal: 26.7.2011 16:47 út    Předmět: Citovat

Tak dneska ta potvůrka dorazila konečně domů Very Happy Very Happy
Valil jsem na ni Shocked Shocked
Ještě si půjčím někde dílenskou příručku na tuto V3S,teda jestli se bude dát sehnat.. Sad
Pak jí proženu přes barevnou kopírku na měřítko 1:25 a pustím se do stavby Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: